همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

سالنامه یعنی چه

دانستنی

تاریخچه ی استفاده از تقویم به سی هزار سال پیش برمی گردد. اهالی مصر از چهار هزار سال پیش از میلاد اولین گروهی بودند که از تقویم شمسی استفاده کردند. قوم بابل نیز اولین کسانی بودند که سال را به دوازده ماه که هر ماه سی روز داشت تقسیم کردند. این مردم طی تجربه و گذشت سالیان متوجه ایراداتی شدند. آنها دریافتند که اختلاف تقویم‌شان با فصل ها یعنی بهار و تابستان، پاییز و زمستان زیاد شده در نتیجه در تقویم بر تعداد ماه ها افزودند. تقویم ژولینی در دوره ی ژولیس سزار اختراع شد.

سالنامه یعنی چه

نیاز انسان به تقویم و سالنامه

نیاز انسان به زمانبندی از روزهای دور آغاز شد، از زمان هایی که زندگی اجتماعی و فعالیت او در زمینه کشاورزی آغاز شد. از میان تمام تقویم ها اعم از شمسی، قمری، میلادی و سایر آنها این تقویم قمری بود که برای بار نخست به کمک انسان آمد. بعد از آن تقویم خورشیدی بود و برای ما در نهایت بهترین تقویم شمسی بود که توسط ستاره شناسان اختراع شد.

تاریخچه استفاده از تقویم

تاریخچه ی استفاده از تقویم به سی هزار سال پیش برمی گردد. اهالی مصر از چهار هزار سال پیش از میلاد اولین گروهی بودند که از تقویم شمسی استفاده کردند. قوم بابل نیز اولین کسانی بودند که سال را به دوازده ماه که هر ماه سی روز داشت تقسیم کردند. این مردم طی تجربه و گذشت سالیان متوجه ایراداتی شدند. آنها دریافتند که اختلاف تقویم‌شان با فصل ها یعنی بهار و تابستان، پاییز و زمستان زیاد شده در نتیجه در تقویم بر تعداد ماه ها افزودند. تقویم ژولینی در دوره ی ژولیس سزار اختراع شد. او که در در سال 45 پیش از میلاد می زیست با همراهی دانشمندی که به علم ستاره شناسی واقف بود تقویمی ساخت. که در آن برای نداشتن کسری هر چهار سال یکبار به طول سال یک روز اضافه می شود تا این اختلاف از بین برود. سالی که یک روز بیشتر از سایر سال ها داشت را کبیسه نام گذاری کرده اند.

معنی سالنامه

سالنامه یعنی چه

سالنامه دفتری است عموما با جلد چرم که البته سالنامه های جدید را از انواع متنوع پارچه ها تهیه می کنند. مانند گالینگور، ترمو و سایرین که می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله جلد سررسید را مطالعه نمایید. در برگه های ابتدایی و انتهایی و یا یکی از این دو تقویم یکسال چاپ شده است. از آنجایی که محبوبیت و کاربرد آن برای هدایای تبلیغاتی پررنگ است، با گذشت زمان بر تنوع سالنامه ها افزوده شده است. برگه های داخلی سالنامه ها حاوی اطلاعات کاملی می باشند که مورد نیاز هر فرد در طول سال می باشد. سالنامه دارای برگه های زیادی است که علاوه بر داشتن تقویم، از آنها برای یاداداشت نویسی، رویداد نویسی، تبلیغات شرکت ها، نمایش لوگو و برند، اطلاعات شرکت ها استفاده می شود.

تقویم چیست ؟

تقویم در واقع دسته بندی روزها بر اساس تغییرات زمین است. متداول ترین تقویم، تقویم قمری است و بعد از آن تقویم شمسی که ابتدا در زمان ژولیوس سزار اختراع شد و پس از گذشت سالیان اصلاح گردید. اکنون ما در کشور ایران از تقویم شمسی استفاده می کنیم. که برای رفع اختلاف میان روزها و فصول هر چهار سال یکبار یک روز بر تعداد روزهای سال اضافه می شود. که به آن سال، سال کبیسه گویند. تقویم ها نسبت به سالنامه ها کوچکتر هستند و دارای صفحات کمتری هستند. آنها به طور معمول برای نوشتن یادداشت فضایی ندارند و فقط به روزهای سال و مناسبت ها و تعطیلات رسمی اختصاص دارند.

تقویم بهتر است یا سالنامه؟

این سوالی است که فقط شما پاسخ آن را می دانید. اگر به دنبال دفترچه ی کوچکی می گردید که آن را درون کیف یا جیب خود قرار دهید. و نیازی ندارید در آن یادداشتی بنویسید پس یک تقویم کوچک برای شما کافی خواهد بود. اما اگر همزمان با تقویم، به برگه های داخلی نیاز دارید تا برنامه ها، قرارها یا هر یادداشت دیگری را در آن ثبت کنید. قطعا به یک سالنامه نیاز خواهید داشت. برای مثال یک دستیار و یا یک پزشک نه تنها به یک تقویم نیاز دارد، بلکه دفتری می خواهد تا ملاقات هایش را در آن ثبت کند. پس نیاز به یک سررسید دستیار (سالنامه دستیار ) و یا یک سررسید پزشکی ( سالنامه پزشکی ) خواهد داشت. گاموت پرینت دارای مجموعه عظیمی از سررسید/سالنامه/تقویم رومیزی است. در نتیجه برای خرید سررسید 1402 و یا سفارش سررسید اختصاصی در مجموعه ی ما با کاتالوگ سررسید خاص و فانتزی کافی است کلیک نمایید تا خرید سررسید آنلاین خاص را در سریعترین زمان ممکن انجام دهید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
مپنا
اسنوا
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232