همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

تعطیلات سه روزه تهران تاسوعا و عاشورا

تعطیلات

ماه محرم 1401 در تقویم هجری شمسی، از روز 8 ام مرداد ماه آغاز می شود و در روز 3 ام شهریور ماه به پایان می رسد که روز سوم مصادف با روز پایانی از ماه محرم یعنی 31 ام محرم است. بعد از ان ماه صفر آغاز می شود. روز ابتدایی ماه محرم شنبه و روز پایانی آن نیز چهارشنبه است! این ماه 31 روز دارد.

تعطیلات سه روزه تهران تاسوعا و عاشورا

تعطیلات سه روزه تاسوعا عاشورا

16 و 17 مرداد 1401 : مصادف با  10 و 11 محرم

تاسوعا و عاشورا در تقویم میلادی : مصادف با 8 و 9 ماه آگوست از سال 2022 

تعطیلی روز یکشنبه و دوشنبه 

محرم 1401

ماه محرم 1401 در تقویم هجری شمسی، از روز 8 ام مرداد ماه آغاز می شود و در روز 3 ام شهریور ماه به پایان می رسد که روز سوم مصادف با روز پایانی از ماه محرم یعنی 31 ام محرم است. بعد از ان ماه صفر آغاز می شود. روز ابتدایی ماه محرم شنبه و روز پایانی آن نیز چهارشنبه است! این ماه 31 روز دارد.

تعطیلات ۱۴۰۱

پیشاپیش برای برنامه ریزی های خود و برگزاری مراسمات در محرم 1401 پیشنهاد میکنیم با کلیک به روی عنوان تعطیلات 1401 آن را مشاهده نمایید.

مناسبت های ماه محرم

ماه محرم ، اولین ماه از آغاز سال هجری قمری ست. یکم محرم، مصادف با آغاز سال 1444 هجری قمری و 30 جولای در تقویم میلادی ست. روز اول محرم در کشورهای عربی تعطیل رسمی خواهد بود.

روز تاسوعا حسینی 9 محرم ( تعطیل ) 

این روز مصادف با 16 مرداد از تقویم هجری و 7 آگوست از تقویم میلادی ست. در این روز سپاهیان شمر، خیمه های امام حسین علیه السلام و خانواده و یاران او را محاصره کردند و دسترسی آنها به آب را بستند. در این روز فداکاری بزرگ حضرت عباس رخ داد که با وجود دسترسی به آب در صحرای کربلا، با لب تشنه به پیش اهل بیت بازگشت.

روز عاشورا حسینی 10 محرم ( تعطیل )

روز عاشورا در تقویم هجری قمری مصادف با 17 ام مرداد ماه از تقویم شمسی و روز 8 ماه آگوست در تقویم میلادی ست. در این روز سپاهیان امام حسین (ع) که شامل 72 تن بودند، توسط یورش سپاهیان عمر که تعداد نفرات بالاتری داشت، به شهادت رسیدند. خود حضرت و اهل بیت با قصاوت هرچه تمامتر به درجه شهادت نائل شدند و سرهایشان بریده شد. خیمه هایشان غارت شد و بعد به آتش کشیده شد. هر ساله در این دو روز غم انگیز ما ایرانیان فداکاری های ایشان را گرامی می داریم و مراسمات عذاداری برگزار می نماییم.

شهادت امام زین العابدین 12 محرم

در این روز حضرت سجاد (ع) توسط سم به شهادت رسیدند. با این حال از ایشان مجموعه گران بها سحیفه سجادیه به یادگار باقی مانده است. برای مطالعه بیشتر در این زمینه مقاله تعطیلات مرداد 1400 را مطالعه نمایید.

سال نو اسلامی

روز اول سال نو قمری مصادف با روز یکم از ماه محرم است. مبدأ این سال نو در تقویم قمری را هجرت پیامبر اسلام، حضرت محمد علیه السلام قرار داده اند. پیامبر اکرم سال ۶۲۲ از تقویم میلادی به همراه یارانش، از مکه به مدینه هجرت کردند. سراغاز هجرت پیامبر (ع) از شهر مکه در روز ۱ام از ماه ربیع‌الاول مصادف با ۲۴ام شهریور سال ۱ هجری شمسی و در نهایت برابر با  ۱۶ام ماه سپتامبر از سال ۶۲۲ تقویم میلادی جدید یا به عبارتی (گرگوری) است. تاریخ ورود حضرت محمد به شهر مدینه در روز ۸ام از ماه ربیع‌الاول همان سال قرار دارد.

شرایط برگزاری عزاداری ماه محرم از طرف ستاد کرونا

شرط برگزاری مراسمات با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و در وافع رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی قابل اجراست. به‌طور مشخص استفاده صددرصدی از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از ملزومات است. اولویت مکان های برگزاری این مراسمات، استفاده از مکان‌های باز و دارای تهویه هوای مناسب است. بنابر گفته آقای ذولفقاری طبق تجربه خوب و مناسبی که در رعایت پروتکل ها حین مراسمات در سال گذشته داشتیم ، باید این تجربه موفق امسال هم با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی تکرار شود.

مجموعه سالنامه گاموت با آرزوی صحت و سلامتی برای تمامی هم وطن های عزیز در ایام کرونا، تمامی مناسبت های سال 1401 و سال جدید یعنی مناسبت های 1403 را در تقویم ۱۴۰۱ و تقویم ۱۴۰۳ برای شما مهیا نموده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
مپنا
اسنوا
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232