همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

روانشناسی رنگ در انتخاب تقویم رومیزی

آموزش

امروزه تمام کسب و کارها نیازمند تبلیغات هستند. تبلیغی موثر است که بتواند توجه کاربران بیشتری را جلب کند. از بهترین ابزارها برای درج تبلیغ شرکت یا کسب و کارها  تقویم رومیزی و سررسید ‌ها هستند. 

روانشناسی رنگ در انتخاب تقویم رومیزی

امروزه تمام کسب و کارها نیازمند تبلیغات هستند. تبلیغی موثر است که بتواند توجه کاربران بیشتری را جلب کند. از بهترین ابزارها برای درج تبلیغ شرکت یا کسب و کارها  تقویم رومیزی و سررسید ‌ها هستند. کاتالوگ نیز یکی دیگر از روش های تبلیغات است که در جذب افراد بسیار موفق است. اگر سررسید یا تقویم یا گاتالوگ شما از طراحی زیبا و جذابی برخودار نباشد، در جلب نظر کاربران موفق نخواهد بود. بنابراین استفاده از رنگ های مناسب می تواند باعث خلق بهترین و جذاب ترین سررسید یا تقویم رومیزی شود. برای این کار در ادامه قصد داریم تاثیر روانشناسی رنگ در طراحی تقویم و سررسید را بررسی کنیم.

تاثیر روانشناسی رنگ در طراحی تقویم رومیزی و سررسید

استفاده از رنگ‌های مناسب در طراحی تقویم رومیزی و سررسید بسیار مهم است. رنگ مناسب یک پل ارتباطی بین محصول و خریدار است و این موضوع باعث تمایل افراد به خرید و ذخیره برند آن  محصول در ذهن دیگران خواهد شد و تاثیر آن در پایان سال و زمان خرید سالنامه مشخص می شود. رنگ تنها نشان دهنده طراحی زیبای یک سررسید یا تقویم رومیزی نیست، رنگ ها می توانند تفسیرهای متفاوتی داشته باشند. تفسیرهایی مانند حرفه، ملیت، سن که در چاپ یک سررسید یا تقویم رومیزی بسیار مهم است. پس قبل از طراحی تقویم رومیزی و یا سررسید بهتر است نسبت به انتخاب رنگ هر کدام از سررسید‌ها و تقویم ها توجه کنید.

 چرا رنگ سازمانی اهمیت بالایی در چاپ تقویم رومیزی دارد؟

این موضوع انتخاب رنگ را در زمان خرید سررسید و خرید تقویم رومیزی نیز مورد توجه قرار دهید. نکته دیگر که در انتخاب رنگ ها باید مد نظر داشته باشید، انتخاب رنگ مناسب با توجه به کسب و کارتان می باشد.هر کسب و کار از رنگ مخصوص به خود برخودار است که توجه به همین مسئله می‌تواند کمک بسیار خوبی برای تهیه و تولید تقویم رومیزی و سررسید باشد. برای مثال، در طراحی  تقویم رومیزی و سررسید مخصوص املاک، بهتر است از رنگ های سبز و خاکستری استفاده کنید. برای درک بهتر این مبحث، تاثیر روان شناسی هر یک از رنگ ها را معرفی کردیم:

رنگ قرمز

از رنگ قرمز برای بولد کردن مطالب مهم استفاده می شود به عنوان مثال در طراحی تقویم از رنگ قرمز برای بولد کردن روزهای تعطیل استفاده  می شود.متن تابلو های خطر نیز با استفاده از رنگ قرمز نوشته شده اند. این رنگ همچنین بهترین گزینه جهت تحریک هیجانات می باشد.

رنگ آبی

از رنگ آبی می توانید برای طراحی و حتی متن های سررسید و تقویم نیز استفاده کنید. رنگ آبی نشان دهنده امنیت و باعث آرامی ذهن انسان نیز می شود. این رنگ همچنین از دور نیز دیده می شود که میتواند گزینه مناسبی جهت طراحی تقویم و سررسید و همچنین کاتالوگ باشد. آبی یکی از زیباترین رنگ ها نیز است که معمولا رنگ مورد علاقه بیشتر افراد نیز هست.

رنگ سبز

به گفته روان شناسان، رنگ سبز، رنگ ثروت است. سبز نشان دهنده طبیعت، سرسبزی و آرامش است. کودکان در ابتدا با رنگ سبز آشنا می شوند زیرا این رنگ، ساده ترین رنگ برای پردازش ذهن است. استفاده از رنگ سبز روشن می تواند گزینه مناسبی برای طراحی جلد باشد.

رنگ زرد

رنگ زرد علاوه بر ایجاد تمرکز، نشان دهنده جوانی نیز می باشد. به گفته روان شناسان، مغز انسان هنگام پردازش رنگ زرد، سروتونین بسیاری آزاد می کند که باعث شادابی انسان می شود. شما می‌توانید قسمت هایی از سررسید یا تقویم رومیزی و بخش هایی از کاتالوگ را نیز با استفاده از رنگ زرد طراحی کنید.

رنگ نارنجی

بر طبق تجربه یکی از رنگ هایی که باعث گرایش بیشتر خریداران می شود، رنگ نارنجی است. نارنجی یکی از رنگ هایی است که برای قاب بیشتر محصولات تقویم و کاتالوگ از آن استفاده شده است. رنگ نارنجی نشان دهنده جنبش، خلاقیت، توانایی، ماجراجویی، کنجکاوی است.

رنگ سیاه

استفاده از رنگ سیاه بهتر است برای قسمت هایی خاص از کاتالوگ صورت گیرد. معمولا از رنگ سیاه برای متن های موجود در کاتالوگ بیشتر استفاد می شود. اما میتوانید از رنگ سیاه برای خطوط تقویم و رنگ متن های داخل تقویم رومیزی سفارشی و سررسید استفاده کنید.

رنگ خاکستری

به طیف رنگ‌های میان سیاه و سفید رنگ خاکستری گفته میشود. این رنگ نماد اعتماد و اطمینان، بی ‌طرفی، آرامش، سازش، استقلال و صرفه جویی است. در طراحی تقویم رومیزی و سررسیدها از رنگ خاکستری برای پس زمینه عناوین تقویم رومیزی، رنگ پایه تقویم رومیزی، رنگ خطوط سررسید استفاده می شود.

رنگ بنفش

یکی از محبوب ترین رنگ ها در نزد دختران، رنگ بنفش می باشد. رنگ بنفش باعث تقویت فعالیت مغز در برخورد با یک مشکل یا مسئله است. برای جلب توجه می توانید لوگوی شرکت خود را با استفاده از رنگ بنفش طراحی کنید.

اهمیت روانشناسی رنگ در انتخاب تقویم رومیزی

رنگ پنجم 

معمولا در صنعت چاپ افست از چهار رنگ استفاده می‌شود که به اصطلاح cmyk گفته می شود. اما در چاپ می‌توانید از رنگ پنجم یا پنتون استفاده کنید. تفکیک رنگ‌ های یک تصویر در چهار رنگ “چاپ افست”(offset printing)  نامیده می شود. رنگ پنجم به رنگ هایی مثل رنگ سفید، شبرنگ و طلایی ، نقره ای، نارنجی، آبی فیروزه ای گفته می شود. استفاده از رنگ پنجم یا رنگ های پنتون که دارای کدهای مشخص هستند، باعث ایجاد تمایز در محصولات خاص می‌گردد.

در سال 2021 کمپانی پنتون رنگ زرد را به خاطر القای حس قدرت، انرژی، مثبت بودن و خاکستری را به خاطر سایه‌های روح‌انگیز، الهام ‌بخشی و تلاش برای نشاط انتخاب کرده‌اند. آنها معتقدند ترکیب این دو رنگ پیامی حاوی قدرت و امید را القا می‌کند. اگر رنگ در تولید محصولات چاپی یا لوگو و برند تجاری شما نقش مهمی ایفا می‌کند، استفاده از رنگ پنجم در چاپ بر جذابیت و کیفیت محصول شما می‌افزاید. گاموت پرینت دارای 10 سال سابقه فعالیت در حوزه چاپ سررسید و تقویم رومیزی تبلیغاتی است و از تخصص کارشناسان صنعت طراحی و چاپ برای تولید انواع محصولات چاپی بهره گرفته است. چاپ با مرکب های خاص و رنگ پنجم با بهترین کیفیت چاپ و قیمت مناسب صورت می‌گیرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232