همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

روزهای قمر در عقرب چه روزهایی هستند؟

دانستنی

در پاسخ به این سوال که قمر در عقرب یعنی چه باید مطالبی مقدماتی را برایتان بازگو نماییم تا با این پدیده ی آسمانی بیشتر آشنا شوید. در گذشته های دور دانشمندی به نام بطلمیوس میزیست که توانست در طول زندگی خویش 48 صورت فلکی را کشف کند که صورت فلکی عقرب (صورت فلکی کژدم) یکی از آنها بود. جایگاه جغرافیایی کژدم در میان صورت فلکی ترازو در غرب و صورت فلکی کمان که در شرق اوست، واقع شده است.

روزهای قمر در عقرب چه روزهایی هستند

قمر در عقرب چیست؟

در پاسخ به این سوال که قمر در عقرب یعنی چه باید مطالبی مقدماتی را برایتان بازگو نماییم تا با این پدیده ی آسمانی بیشتر آشنا شوید. در گذشته های دور دانشمندی به نام بطلمیوس میزیست که توانست در طول زندگی خویش 48 صورت فلکی را کشف کند که صورت فلکی عقرب (صورت فلکی کژدم) یکی از آنها بود. جایگاه جغرافیایی کژدم در میان صورت فلکی ترازو در غرب و صورت فلکی کمان که در شرق اوست، واقع شده است. در دفتر سررسید نیز به رویدادهایی مانند قمر در عقرب اشاره شده است که برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. در تصویر زیر صورت فلکی کژدم را مشاهده می نمایید. اگر علاقمندید بدانید روزهای قمر در عقرب چه روزهایی هستند؟ با ما همراه باشید.

روزهای قمر در عقرب چه روزهایی هستند و چرا از اهمیت بالایی برخودارند؟

قمر در عقرب افتاده است به چه معناست؟

این پدیده در علم نجوم به زمانی اشاره دارد که ماه پس از چرخش به دور زمین، به صورت فلکی معروف عقرب می رسد. در واقع از نظر علم ستاره شناسی، این پدیده به دلیل شباهت بسیار زیاد صورت فلکی عقرب به این حیوان اتفاق می افتد و به آن قمر در عقرب می گویند. عقرب یکی از دوازده برج سال بر اساس نشانه های زودیاک است که در این نشانه ها هر ماه نماد ویژه خود را دارد. در یک ماه قمری که طول آن 29 و نیم روز است ماه یک بار به دور خود می چرخد. در طی این یک دور، آسمان به دوازده قسمت تقسیم شده است که برای هریک از آنها اسامی تعیین شده است.

این اسامی شامل: حَمَل(بره) ، ثَور(گاو) ، جَوزا(دوپیکر) ، سَرَطان(خرچنگ) ، اَسَد(شیر) ، سُنبُله(دوشیزه) ، میزان(ترازو) ، عَقرب(کژدم) ، قَوس(مارافسای) ، جَدی(کمان) ، دَلو(بزغاله) ، حوت(دَلو) هستند. زمانی که قمر(ماه) در قسمت کَژدُم قرار بگیرد به اصطلاح گویند قمر در عقرب افتاده است. قمر در عقرب یک رویداد کاملا نجومی است با این حال به نظر می رسد اعتقاد به تاثیرات این رویداد بر مردمان کره ی زمین ریشه ای مذهبی دارد. در حدیثی از کتاب کافی از امام صادق (ع) در را بطه با قمر در عقرب نقل شده است: «من سافر أو تزوّج و القمر فی العقرب لم یر الحسنى»؛ یعنى در وقتى که قمر در عقرب است، هر کس مسافرت کند یا عقد نکاح نماید، نیکویى نبیند. (کافی، ج 8 ص 275)

قمر در عقرب چیست و چرا کره زمین در حال قمر در عقرب قرار می گیرد؟

محاسبه روزهای قمر در عقرب با حل یک معما

با حل معمای زیر می توانید  شخصا از روزهای قمر در عقرب در دفتر سالنامه مطلع شوید و از کارهایی که طبق گفته های پیشینیان در این ایام، ما را  از آن برحذر داشته اند، دوری نمایید. بر طبق این گفته انجام کارهای مهمی چون ازدواج ، سفر و … در روزهای قمر در عقرب شاید نتایج خوشایندی را در پی نداشته باشد. ابتدا معمای زیر را بخوانید و در صورتی که نتوانستید آن را حل نمایید به معنا و راهکار دوم آن مراجعه کنید.

آنچه از ماه شد مضاعف (دو برابر) کن

پنج دیگر فزای بر سر آن

پس به برجی که آفتاب در اوست (یعنی ماه شمسی که الان در آن هستیم)

بکن آغاز و پنج پنج بر آن

هر کجا منتها شود عددش

جای مه آن بود یقین می دان

حل معما: ابتدا روزها را یک واحد اضافه کنید. سپس روز قمری را در عدد ۱۲٫۲ ضرب کنید و حاصل را با روز شمسی جمع کنید. در مرحله ی بعد حاصل جمع را بر عدد ۳۰ تقسیم کنید. حاصل تقسیم را با عدد برج شمسی جمع کنید. اگر عدد بدست آمده بیشتر از ۱۲ باشد منهای ۱۲ کنید. عددی که نهایتاً بدست می‌آید تعیین‌کننده موضع ماه در برج‌های دوازده‌گانه است. اگر این عدد برابر ۸ باشد نشان دهنده زمان قمر در عقرب است. در تصویر زیر روزهای قمر در عقرب با ساعت ورود و خروج برای شما دوستداران این رویداد نجومی و آسمانی تهیه شده است.

 

روزهای قمر در عقرب

 

سخن پایانی

امیدواریم که از مطالب گفته شده در راه زندگی شیرین تر و بهتر گام بردارید. سالنامه گاموت روزهای عاری از بدیمنی و سرشار از خوش یمنی را برایتان آرزومند است. شما همچنین می توانید با سفارش سررسید اختصاصی از شرکت سالنامه ی گاموت که دهه هاست تولید سررسید، تقویم رومیزی، کاتالوگ، بروشور، سالنامه و … را در کشور عهده دار است، اقدام به سفارش سررسید نمایید. با چاپ سررسید اختصاصی می توانید از تقویم رومیزی 1403 که در آن علاوه بر محتواهای بسیار مهم روزهای قمر در عقرب نیز علامت زده شده باشند، بهره ببرید. برای سفارش تقویم اختصاصی و یا سررسید عمومی شرکت با شماره تماس 02191004232 تماس بگیرید.

قمر در عقرب چیست؛ چه روزهایی قمر در عقرب هستند؟

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232