همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

روز پزشک سال 1400 چه روزی است + تاریخ و علت نام گذاری

مناسبت‌ها

روز پزشک مصادف با اولین روز از ماه شهریور است. روز یکم شهریور در تقویم شمسی مصادف با روز 23 August در تقویم میلادی و روز 14‌ام از ماه محرم است. اما چرا این روز را به پرشکان نسبت داده‌اند و چرا این تاریخ را برای تقدیر از پزشکان برگزیده‌اند؟ آیا یک روز ملی است و یا یک روز جهانی، در مطلب زیر به سوال‌ شما پاسخ داده می‌شود.

روز پزشک سال 1400 و تبریک روز پزشک

گرامی داشت روز پزشک یکی از مثبت‌ترین مناسبت‌ها در ماه شهریور است. این قشر از مردم که همیشه نگهبان و حافظ جان مردم هستند در هر شرایط جان دیگران را بر جان خود ارجح می‌دانند حتی در این اپیدمی ویروسی خطرناک که ممکن است با حضور خود در مراکز درمانی جانشان را از دست دهند. در این دو سال چه جان‌های عزیزی که از دست نرفته است و چه مردمان فرهیخته‌ای را که از دست نداده‌ایم. پس کمترین کاری که ما می‌توانیم برای این عزیزان انجام دهیم تقدیر و تشکر از پزشکان گران قدر و گران مایه است. از این رو این مقاله را اختصاص داده‌ایم به روز پزشک سال 1400 چه روزی است؟

روز پزشک چه روزی است

همانطور که به آن اشاره شد روز پزشک در تقویم رومیزی مصادف با اولین روز از ماه شهریور است. برای آشنایی بیشتر با تعطیلی شهریور 1403 و معنی آن این مقاله را مطالعه نمایید. روز یکم شهریور در تقویم شمسی مصادف با روز 23 August در تقویم میلادی و روز 14‌ام از ماه محرم است. اما چرا این روز را به پرشکان نسبت داده‌اند و چرا این تاریخ را برای تقدیر از پزشکان برگزیده‌اند؟ آیا یک روز ملی است و یا یک روز جهانی، در پاراگراف زیر به سوال شما پاسخ می گوییم.

ابوعلی سینا که بود

حسین بن عبدالله ملقب به ابن سینا، پورسینا، شیخ الرئیس و بوعلی سینا در سال 356 هجری شمسی در بخارا پایتخت سامانیان ( ازبکستان کنونی ) پا به جهان گشود. او فیلسوفی همه دان بود به طوری که تحولی در پزشک، ستاره شناسی، اخترشناسی، زمین شناسی، جغرافیا، شعر و منطق ایجاد نمود و توانست در آن زمان به یکی از مشهورترین فیلسوفدانان ایران زمین تبدیل شود. وی ۴۵۰ کتاب در زمینه‌های گوناگون از جمله پزشکی و فلسفه به رشته تالیف در آورده است. بعدها این نوشته‌ها بر افرادی چون ملاصدرا، توماس آکوئیناس و دکارت تاثیر گذارد و در پیشبرد اهداف آنان کمک رساند. ایشان هنگام سفر به همدان در این شهر به سبب بیماری چشم بر جهان بست. به جهت خدمات بیشمار این پزشک حاذق برای جهانیان روز پزشک را مصادف با روز تولد ایشان در تقویم قرار داده اند.

روز پزشک چه روزی است؟

تبریک روز پزشک

  • اگر پزشک هستی دیگر متعلق به خود نیستی، اگر متعلق به خودت هستی دیگر پزشک نیستی (شادروران دکتر قریب)
  • سلام عزیزم روزت مبارک، تعجب نکن! امروز روز پزشکه تو هم تنها طبیب دل بیمار منی!
  • پزشک گاهی بیماران را درمان میکند، شاید آن را تسکین دهد، اما همیشه باید به بیماران آرامش بخشد. ای آرامش بخشان روح و جان و تن روزتان گرامی باد
  • پزشکان بزرگ نه تنها بر جسم ما بلکه بر روح ما تاثیر می‌گذارند، انسان‌های بزرگ تا ابد ماندگارند. روزتان مبارک باد
  • بوسه میزنم بر دستانی که از خودش گذشت تا جان هم نوعان خویش را نجات دهد. قطعا روح خدایی در وجودتان دمیده شده است.
  • محبت کردن و از خودگذشتگی برای نزدیکانمان کاری آسان است. اما از خودگذشتگی برای کسانی که نمیشناسی و محبتی از آنها بر دل نداری از چه کسی جز یک پزشک بر می‌آید؟
  • گر طبیانه بیایی به سر بالینم به دو عالم ندهم لذت بیماری را (روز پزشک مبارک)

کادو روز پزشک

خرید برای یک پزشک که آشنای شماست و یا حتی یک غریبه است کاری بس پیچیده خواهد بود. اما ما برای شما گزینه‌های بسیار خوبی کنار گذاشته‌ایم که با خرید انها نهایت ذکاوت را به خرج خواهید داد.

سررسید پزشکی

سررسید اختصاصی پزشکی یا سررسید نوبت دهی یکی از سررسیدهایی است که مخصوص به پزشکان تولید شده است. اگر به فکر یک هدیه رسمی برای یک پزشک یا برای گروهی از پزشکان هستید این کادو یک گزینه بسیار مناسب خواهد بود. سالنامه اختصاصی پزشکی علاوه بر بخش بندی و جدول کشی روزانه برای قرار دادن نوبت ها، دارای صفحاتی است که شامل اطلاعات پزشکی و دارویی می باشد ک می تواند بر افزایش اطلاعات پزشکی افراد جامعه نیز تاثیر گذار باشد.

ست مردانه

ست مردانه یک کادو رسمی، کادو لاکچری و لوکس محسوب می شود. با خرید این کادو می‌توانید مطمئن باشید که از آن خوشش می‌آید و ریسک کمتری را در انتخاب کادو به جان می‌خرید. این کادوها از دو تکه تا پنج تکه متغیرند و می توانید بنا بر بودجه‌تان از بینشان مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایید.

ست مدیریتی

ست مدیریتی لاکچری شامل سررسید مدیریتی ، فلش کارت ، جا کلیدی یا کیف پول است که در کیفیت عالی و زیبایی خارق العاده موجود می‌باشد. شما حتی می‌توانید محتویات یک ست مدیریتی را بنابر سلیقه خود تغییر دهید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232