همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

سال 99 سال چه حیوانی است؟

مناسبت‌ها

مانند هرسال، حیوانی تعیین شده بر اساس تقویم گاه‌شماری حیوانی به عنوان حیوان سال جدید تعیین می‌گردد که نشان دهنده ویژگی افرادی است که در سال جدید متولد می‌شوند.

سال 99 سال چه حیوانی است؟

مانند هرسال، حیوانی تعیین شده بر اساس تقویم گاه‌شماری حیوانی به عنوان حیوان سال جدید تعیین می‌گردد که نشان دهنده ویژگی افرادی است که در سال جدید متولد می‌شوند. تقویم گاه‌شماری، تقویمی باستانی و دیرینه است که از چندین قرن یا سده پیش، 12 حیوان را به عنوان حیوانات هر سال معین کرده است. در اصل هر 12 سال یک بار این تقویم 12 حیوانی به صورت مجدد به اولین حیوان (موش) برگشته و بار دیگر از ابتدا آغاز می‌گردد. اگر می‌خواهید بدانید سال 99 سال چه حیوانی است؟ با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

سال 99 سال چه حیوانی است؟ عکس حیوان سال 99

تاریخچه حیوان سال؛ چرا هر سال حیوان مخصوصی دارد؟

پیش از معرفی حیوان سال جدید، بهتر است بدانید که حیوانی مانند خوک یا گاو که در تقویم گاه شماری چینی و سررسید اختصاصی قرار دارند، با ترتیبی خاص و بر اساس دوازده سال تقسیم بندی شده اند. برای هرکدام ازاین حیوانات که بر اساس افسانه‌های بودایی تعیین شده اند، ویژگی‌های خاصی معرفی شده و هر یک دارای شخصیتی منحصر به فرد هستند. برای مثال، شخصیتی مانند اژدها، الهام بخش یک شخص بسیار مستقل و بی پرواست که به استفاده از هوش و دانش خود مشهور است. یا افرادی که در سال ببر به دنیا می‌آیند، از شخصیتی صبور و شجاع برخوردار هستند.

در قرن‌های اخیر و هنگامی که تقویم دوازده حیوانی بسیار رایج بود، افراد اتفاقات مختلفی که در طول یک سال رخ می‌داد را به حیوانی که به عنوان نماد آن سال معرفی شده بود، نسبت می‌دادند. در آن دوره افراد بر این باور بودند که بر اساس ویژگی‌ها و سرنوشت آن حیوان، رویدادهای سال پیش رو رقم می خورد. اگر در سالی که گذشته بود با خشکسالی و وقایع طبیعی روبرو می شدند یا روزهای خوبی را سپری می کردند، همگی به حیوان نمادین سال مرتبط می شد.

نماد حیوانات سال ها؛ حیوان 99 چیست؟

تاریخ دقیقی برای شروع استفاده از تقویم دوازده حیوانی و تشخیص حیوان سال 99 وجود ندارد و نظرات مختلفی درباره استفاده از نمادهای حیوانی برای سال های مختلف، گفته شده است. بسیاری از مورخان بر این باورند که استفاده از تقویم 12 حیوانی و نماد ماه تولد به قرن ششم میلادی و در کشور چین باز می گردد. اما از طرفی برخی از آن ها شروع این نام گذاری سال ها بر اساس حیوانات را به تقویم ترکی و قدیمی ارتباط می‌دهند. اما اولین استفاده از تقویم دوازده حیوانی در کشورمان، به دوران صفویه باز می‌گردد و پیش از آن اثری از تقویم حیوانی و سفارش سررسید در ایران دیده نمی‌شد.

حیوان سال 99؛ معرفی  و بررسی

حیوان سال 99 در تقویم هجری شمسی، موش است. بر اساس کتیبه‌های قدیمی و افسانه های محلی، موش حیوانی خوش یمن به شمار می‌رود و از شخصیت خوبی برخوردار است. در این تقویم اختصاصی، موش شخصیتی سرگرم کننده و معاشرتی معرفی شده است و سالی که نماد آن موش باشد را سالی سرشار از دوستی و صمیمیت محسوب می‌کردند. داشتن یک تقویم دوازده حیوانی به همراه سیمبل‌های حیوانات هر سال، بی شک تجربه ای جدید از تقویم رومیزی را برای شما به ارمغان می‌آورد. از این رو شما می‌توانید سفارش تقویم رومیزی را به صورت شخصی سازی شده انجام دهید و در آن از تقویم دوازده حیوانی یا گاه‌شماری حیوانی استفاده نمایید.

چطور به گاه شماری دوازده حیوانی دسترسی پیدا کنیم؟

ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چطور می‌توانید گاه شماری حیوانی را در منزل یا محل کار خود داشته باشید و آن را بررسی کنید. بهتر است بدانید بهترین راه برای بهره مندی از تقویم 12 حیوانی، چاپ سررسید اختصاصی است. در واقع اگر این سررسیدها را در تعداد بالا چاپ کنید، می توانید به نزدیکان خود نیز تقویم گاه شماری را هدیه دهید. بهترین روش برای چاپ تقویم گاه شماری حیوانی، چاپ آن در لت گلاسه ابتدایی سررسید است.

تقویم گاه شمار حیوانات؛ حیوان هر سال

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232