همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

مشاهده تقویم ژئوفیزیک دانشگاه تهران

دانستنی

در پی پیشبرد هدف جهانی گسترش علم ژئوفیزیک و زمین شناسی، موسسه ژئوفیزیک ایران در سال 1336 با همکاری استاد دکتر حسین‏ کشی تاسیس شد. اکنون موسسه ژئوفیزیک علاوه بر یک مرکز تحقیقاتی تبدیل به دانشگاهی شده است که در رشته هواشناسی و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد. طبق مصوبات هیات وزیران در تیرماه سال 1379 موسسه ژیوفیزیک ایران مسئول تهیه و تنظیم تقویم رسمی کشور شناخته شد.

مشاهده تقویم ژئوفیزیک دانشگاه تهران

موسسه ژئوفیزیک یک مرکز آموزشی و پژوهشی وابسته به دانشگاه تهران است. این مرکز وظیفه اعلام مشخصات آخرین زمین لرزه‌های کشور را بر عهده دارد. همچنین مسئولیت تهیه و تنظیم تقویم رسمی ایران هم بر عهده موسسه ژئوفیزیک می‌باشد. در این مطلب به موضوع مشاهده تقویم ژئوفیزیک دانشگاه تهران می‌پردازیم.

مطالب مرتبط: چاپ سررسید اختصاصی

ژئوفیزیک چیست؟

ژئوفیزیک به زبان انگلیسی Geophysics به فارسی زمین-فیزیک به علمی اطلاق می شود که شامل مباحثی از جمله زمین شناسی، زلزله شناسی، هواشناسی و اقیانوس نگاری است. علم ژئوفیزیک دارای دو زیر شاخه اصلی ژئوفیزیک محض و ژئوفیزیک کاربردی است. در ژئوفیزیک محض به صورت جداگانه به مبحث زلزله شناسی و در ژئوفیزیک کاربردی به علم خواص فیزیکی زمین با تمامی گرایشات آن می پردازند.

مطالب مرتبط: قیمت تقویم رومیزی تبلیغاتی

موسسه ژئوفیزیک ایران

در پی پیشبرد هدف جهانی گسترش علم ژئوفیزیک و زمین شناسی، موسسه ژئوفیزیک ایران در سال 1336 با همکاری استاد دکتر حسین‏ کشی تاسیس شد. اکنون موسسه ژئوفیزیک علاوه بر یک مرکز تحقیقاتی تبدیل به دانشگاهی شده است که در رشته هواشناسی و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد. طبق مصوبات هیات وزیران در تیرماه سال 1379 موسسه ژیوفیزیک ایران مسئول تهیه و تنظیم تقویم رسمی کشور شناخته شد. طبق همین روال در تاریخ تیرماه از سال 1384 مسئولیت اطلاعیه شبانه روزی لرزه شناسی کشور به این موسسه سپرده شد. این مرکز همچنین دارای بخشی مجهز به مرکز لرزه نگاری است که ریزترین زمین لرزه های سراسر ایران را تشخیص می دهد. مرکز لرزه نگاری ژئوفیزیک ایران فرایند زمین لرزه ، مقدار و جهت آن را و همچنین تا حدودی پیشبینی لرزه های بعدی آن مناطق را در دستور کار خود دارد.

مطالب مرتبط:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232