همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

انواع قطع سررسید

آموزش

سررسید وزیری یکی از قدیمی ترین و پرفروش ترین اندازه های سررسید است. با توجه به اینکه بیشتر کتاب های درسی در قطع وزیری تولید می شوند، قطع وزیری سررسید در بین مردم خیلی رایج است. ابعاد حدودی سالنامه وزیری 24 × 17 سانتیمتر می باشد. یعنی سالنامه وزیری بعد از سالنامه مدیران (رحلی) که خیلی تولید آن مرسومیت ندارد،

انواع قطع سررسید

سررسید وزیری 

سررسید وزیری یکی از قدیمی ترین و پرفروش ترین اندازه های سررسید است. با توجه به اینکه بیشتر کتاب های درسی در قطع وزیری تولید می شوند، قطع وزیری سررسید در بین مردم خیلی رایج است. ابعاد حدودی سالنامه وزیری 24 × 17 سانتیمتر می باشد. یعنی سالنامه وزیری بعد از سالنامه مدیران (رحلی) که خیلی تولید آن مرسومیت ندارد، بزرگترین قطع سررسید به حساب می آید. واحد سالنامه گاموت نیز با مدنظر قرار دادن این امر و درخواست مشتریان، سررسید وزیری خود را به صورت روزانه ( روز شمار ) تولید می کند که فضای کافی جهت برداشت یادداشت های روزانه را دارد. مطمئنا سررسید وزیری برای افرادی که کار دفتری دارند و یا نیاز به فضای بیشتری جهت برداشت یادداشت دارند ، انتخاب مناسبی می باشد .

قطع سررسید همان ابعاد طول و عرض سررسید است ( قطع سررسید همان اندازه سررسید است )
انتخاب قطع سررسید به نوع کاربرد سررسید و سلیقه مشتریان بستگی دارد. برخی از اندازه های سررسید عبارتند از : سررسید وزیری ، سررسید رقعی ، سررسید اروپایی ، سررسید خبرنگاری ، سررسید پالتویی ، سررسید خشتی ، سررسید 12*17  ، سررسید رحلی(مدیران) و تقویم جیبی

مزایای سالنامه وزیری

 • فضای بزرگ جهت برداشت یادداشت

جهت مشاهده لیست کامل سررسید وزیری کلیک کنید

سررسید رقعی

سررسید رقعی نیز مانند سررسید وزیری یکی از قدیمی ترین و متداول ترین اندازه های سررسید است. ابعاد حدودی سالنامه رقعی 21 × 14/5 سانتیمتر می باشد. در حقیقت سالنامه رقعی انتخاب مناسبی برای افرادی است که نیاز به سالنامه کوچکتر از قطع وزیری با فضای مناسب جهت یادداشت را دارند، چرا که اندازه سالنامه رقعی از سالنامه وزیری کوچکتر و فضای نوشتن آن از سالنامه اروپایی بیشتر است. واحد سالنامه گاموت نیز با مدنظر قرار دادن این امر و درخواست مشتریان سررسید رقعی خود را در مدل های مختلف ( با جلد های مختلف ) و تنوع فراوان تولید نموده است.

مزایای سالنامه رقعی

 • اندازه مناسب
 • فضای یادداشت کافی

سر رسید رقعی

جهت مشاهده لیست کامل سررسید رقعی کلیک کنید

سررسید اروپایی 

سررسید اروپایی در سالهای اخیر مورد استفاده بیشتری قرار گرفته است .در سالهای گذشته بیشترین درخواست شرکت ها قطع وزیری سررسید و قطع رقعی سررسید بوده است اما با ارائه قطع اروپایی سررسید ، توجه شرکت ها به سمت سررسید اروپایی معطوف شده است. ابعاد حدودی سالنامه اروپایی 21*12/5 سانتیمتر می باشد ، یعنی سالنامه اروپایی  مشابه سالنامه رقعی  است با این تفاوت که  سالنامه اروپایی کمی از عرض نسبت به سالنامه رقعی کوچکتر شده است.

واحد سالنامه گاموت نیز با مد نظر قراردادن این امر و درخواست مشتریان در سالهای گذشته بخش اعظمی از تولیدات سررسید خود را به سررسید اروپایی اختصاص داده است و به همین منظور سررسید اروپایی خود را در دو اندازه 21/5 × 14 و 22 × 12/5 تولید و ارائه می کند. شاید یکی از دلایل پرفروش بودن سالنامه اروپایی ابعاد سالنامه اروپایی باشد به این منظور که می توان سالنامه اروپایی را به راحتی در کیف اداری قرار داد و همچنین روی میز فضای زیادی را اشغال نمی کند.

مزایای سالنامه اروپایی 

 • شکیل و خوش دست بودن
 • سبک بودن و راحتی حمل و نقل

سررسید اروپایی

جهت مشاهده لیست کامل سررسید اروپایی بزرگ ( 21/5 × 14 ) کلیک کنید

جهت مشاهده لیست کامل سررسید اروپایی ( 22 × 12/5 ) کلیک کنید

سررسید پالتویی 

سررسید پالتویی با توجه به ابعاد آن ( 17 × 10 ) به راحتی در کیف یا جیب جا می شود ، همین امر سبب می شود تا سررسید پالتویی به عنوان یک تقویم همراه همیشه در اختیار افرادی باشد که نیاز به نکته برداری یا درج مطالب مهم به صورت سرتیتروار دارند. همچنین قیمت ارزان سررسید پالتویی سبب شده است تا این سررسید را در کنار سایر قطع های سررسید ( سررسید وزیری ، سررسید رقعی ، سررسید اروپایی ) و یا همراه با یک هدیه تبلیغاتی ( خودکار تبلیغاتی ، جاسوئیچی تبلیغاتی ، جاکارتی تبلیغاتی و … ) به عنوان هدیه ارائه کنند.

مزایای سالنامه پالتویی 

 • قیمت ارزان
 • اندازه کوچک
 • وزن سبک

سررسید 17×12

سررسید 17 × 12 همانند قطع پالتویی است با این تفاوت که فضای بیشتری جهت یادداشت برداری دارد. به دلیل قیمت ارزان و فضای کافی استقبال شرکت ها از سررسید 17 × 12 زیاد است. واحد سالنامه گاموت نیز به همین منظور سررسید 17 × 12 خود را در چند رنگ و به صورت روزانه ( روز شمار ) تولید می کند.

مزایای سالنامه 17 × 12 

 • قیمت ارزان
 • فضای مناسب یادداشت

سرزسید 12*17

سررسید خشتی 

به سررسید هایی که به صورت مربعی ( طول و عرض یکسان ) تولید می شوند، سررسید خشتی می گویند. تولید سالنامه خشتی عمومیت ندارد و فقط به صورت سفارش اختصاصی شرکت ها تولید می شود، از این رو اندازه مشخصی ندارد و با توجه به درخواست شرکت ها اندازه آن متغیر است. با توجه به دورریز زیاد کاغذ در تولید این سررسید ، قیمت سررسید خشتی گران تر از سایر سررسید ها می باشد.

سررسید رحلی( مدیران )

سررسید رحلی به دلیل اندازه نسبتا بزرگ آن مصرف کمتری نسبت به سایر اندازه های سررسید دارد. قطع رحلی سررسید در اندازه حدود 28 × 21 سانتیمتر نزدیک به سایز کاغذ A4 می باشد که معمولا کاتالوگ ها در قطع رحلی تولید و عرضه میگردد. سررسید رحلی بیشتر به صورت نفیس تولید و عرضه می گردد که به دلیل گران بودن،  این سررسید در تیراژ پایین استفاده میشود

تقویم جیبی

اندازه قطع جیبی سررسید حدود 16×8 سانتیمتر می باشد که به راحتی در کیف یا جیب جا میشود. از ویژگی های قطع جیبی اندازه کوچک و قیمت مناسب آن است ولی معمولا به عنوان یک هدیه و در کنار سایر اندازه های سررسید و سالنامه عرضه میگردد.

نتیجه گیری :

با تحقیق جامع در مورد کاربرانی که از سررسید استفاده می کنند به این نتیجه رسیدیم که چند آیتم کلیدی وجود دارد که خیلی برای آن ها با ارزش می باشد. در ادامه به معرفی این آیتم ها می پردازیم و در نهایت انواع سررسید بر اساس قطع را با آن پارامترها دسته بندی می کنیم.

 1. فضای کافی صفحات سالنامه
 2. اندازه مناسب سالنامه
 3. سبک بودن سالنامه
 4. راحتی حمل و نقل ( خوش دست بودن ) سالنامه
 5. قیمت تمام شده سالنامه

سررسید وزیری >> فضای کافی صفحات

سررسید رقعی >> فضای کافی صفحات – اندازه مناسب

سررسید اروپایی >> اندازه مناسب – سبک بودن – خوش دستی – قیمت مناسب

سررسید پالتویی >> قیمت مناسب -وزن سبک

سررسید 17 × 12 >> قیمت مناسب – فضای کافی صفحات

برای مشاهده و خرید سررسید گاموت کلیک نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
مپنا
اسنوا
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232