همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

بولت ژورنال چیست و چه کارایی دارد

آموزش

بزرگسالان نیز برای برنامه ریزیه ریز جزئیات زندگیشان به دفتری که بهمین منظور طراحی شده باشد نیاز دارند. سررسید یا همان تقویم دفتر برنامه ریزی بزرگسالان است که در طرح های سررسید روز شمار ، سررسید هفته شمار ، سررسید ماهشمار موجود است و افراد می توانند بر اساس نیازمندیهایشان و اعمال سلیقه ی شخصی در این دفتر رسمی و اداری برنامه ریزی نمایند. تفاوت پلنر با سررسید در این است که سررسید بزرگتر است و علاوه بر آن یک پلنر بسیار رنگ آمیزی و طرح بندی شده است اما سالنامه دارای محیط نوشتاری بیشتری است در عین حال که بدون نقاشی است

بولت ژورنال چیست و چه کارایی دارد

برای بهره وری از زندگی در هر سنی به زیرساخت های مناسب همان سن نیاز است. برای مثال برای یک کودک دبستانی، دفترچه یادداشت کوچکی که معلم در آن برایش تکالیف را یادداشت نماید تا والدین ببینند و به کودک کمک کنند کفایت می کند. سن که بالاتر می رود نیازها و حجم و دقت این برنامه ها نیز تغییر می کند. در بزرگسالی افراد موفق حتی برای دقایقشان برنامه ریزی می کنند. اللخصوص دانش آموزان دبیرستانی و کنکوری که هر دقیقه ی زندگیشان سرنوشت ساز است. اینجاست که پلنر ها و یا به فارسی دفتر برنامه ریزی به کار می آید.

دفتر برنامه ریزی یا پلنر چیست؟

دفتر برنامه ریزی دفتری با جلد مقوایی و کاغذهایی سبک است که معمولا دارای تصاویر هنری و زیبایی هستند که از رسمیت آن می کاهد و به فانتزی بودن این دفاتر می افزاید. این دفاتر از قبل خط کشی شده ، جدول بندی شده و حتی تیتر و سرتیتر زده شده است و شما فقط باید در فضاهای تعیین شده یادداشت هایتان را اضافه نمایید. به تصویر زیر دقت نمایید.

بولت ژورنال چیست و چه کارایی دارد | دفتر برنامه ریزی یا پلنر

بیشتر بدانید: پلنر چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این یک نمونه دفتر پلنر است که فضاهای اختصاصی و از قبل چاپ شده برای نوشته های شما دارد. در یک دفتر برنامه ریزی دخترانه، فضایی مانند روتین امروز ، شکرگزاری امروز ، چی بخرم؟ چی بپوشم، چی بخونم؟ اولویت ها، رژیم، تغذیه و نظیر آنها وجود دارد. اما یک پلنر پسرانه و مردانه به چه شکل است؟ همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید این دفاتر شامل بخش های از پیش تعیین شده مانند ورزش، تغذیه، قرارهای امروزم، تماس های ضروری، مدیریت هزینه و سایر است.

بولت ژورنال چیست و چه کارایی دارد | یلنر چیست و چه کاربردی دارد

دفتر برنامه ریزی بزرگسالان

بزرگسالان نیز برای برنامه ریزیه ریز جزئیات زندگیشان به دفتری که بهمین منظور طراحی شده باشد نیاز دارند. سررسید یا همان تقویم دفتر برنامه ریزی بزرگسالان است که در طرح های سررسید روز شمار ، سررسید هفته شمار ، سررسید ماهشمار موجود است و افراد می توانند بر اساس نیازمندیهایشان و اعمال سلیقه ی شخصی در این دفتر رسمی و اداری برنامه ریزی نمایند. تفاوت پلنر با سررسید در این است که سررسید بزرگتر است و علاوه بر آن یک پلنر بسیار رنگ آمیزی و طرح بندی شده است اما سالنامه دارای محیط نوشتاری بیشتری است در عین حال که بدون نقاشی است.

بولت ژورنال یا بولت جورنال چیست؟

تاریخچه بولت ژورنال:

دفتر نقطه ای یک روش سازماندهی شخصی است که گاهی اوقات با نام بوجو نیز شناخته می شود. رایدر کارول مخترع بولت ژورنال کمتر از سه سال پیش بود که اقدام به توسعه ی دفتر نقطه ای نمود. دفتر نقطه ای یک سیستم آنالوگ است که برای فهرست بندی کارها ، دفتر خاطرات ، دفتر یادداشت و دفترچه طراحی مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم زمانبندی کننده و یاداور، طوفان فکری و سایر وظایف سازمانی را در یک دفترچه سازماندهی می کند.

رایدر کارول در اواخر دهه 1990 شروع به جستجوی یک روش ساده برای سازماندهی شخصی در کالج کرد. او که در کودکی مبتلا به اختلال کمبود توجه تشخیص داده شد، سیستمی را می‌خواست که به ناتوانی‌های یادگیری‌اش کمک کند. یکی از دوستان او را تشویق کرد تا روش خود را به اشتراک بگذارد،. در نتیجه او شروع به اشتراک گذاری آن به صورت آنلاین در سال 2013 کرد. این روش توجه را در رسانه های اجتماعی به خود جلب کرد و 80000 دلار درامد برای او به ارمغان آورد. این دفتر بر اساس تجربه ی کارول در طراحی برنامه ، وب و طراحی بازی به دست آمده است.

اما بولت ژورنال دقیقا چیست و چه ویژگی دارد؟

برنامه ریز روز، هرج و مرج زندگی شما را سر و سامان میبخشد . زندگی شما را به یک سیستم کارامد تبدیل می کند تا به اهداف شخصی خود نزدیک تر شوید. این دفتر با بخش هایی برای ثبت کارهای روزانه ، به عنوان تقویم ماهانه ، یادداشت نگار می تواند خواسته های شما را برای زندگیتان سفارشی سازی کند. در بعضی صفحات نقطه چین یا خط چین وجود دارد تا به صورت دلخواه جداول خود را بکشید. این دفاتر در برنامه ریزی های بلند مدت نیز بسیار کارامدند. فراموش نکنید از گراف های موجود نهایت استفاده را ببرید و با برچسب گذاری به سرعت به دسته بندی هایتان دسترسی پیدا کنید. ویژگی یک بولت ژورنال به قابلیت شخصی سازی فرد به فرد آن است.

بیشتر بدانید: سررسید چیست

لطفا برای سفارش بولت ژورنال از سالنامه گاموت با شماره تماس های:

021-91004232

تماس حاصل نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
مپنا
اسنوا
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232