همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

پلنر چیست و چه کاربردی دارد؟

آموزش

دفتر پلنر یا دفتر برنامه ریزی به نوعی یک روش کمک کننده و البته تاثیر گذار برای نظم بخشیدن به زندگی و هدفمند کردن الگوهای مختلف آن است. یک دفتر پلنر جامع و اصولی سبب هدفمند شدن تمامی وجوه مختلف زندگی می شود، از فهرست وظایف و کار ها گرفته تا لیست خرید روزمره و اهداف رژیمی را شامل می شود.

پلنر چیست و چه کاربردی دارد

برنامه ریزی انواع متفاوت دارد و شما می‌توانید نرم افزارهای متفاوت را در این زمینه بیابید تا زندگی خود را بهتر و با کیفیت بیشتری پیگیری کنید، اما دوستداران لوازم التحریر و انواع ست هدیه مدیریتی، قدرت نوشتن این موارد را بر روی کاغذ هم امکان پذیر می‌دانند. می توان تا حدودی با این نظر موافق بود که خوب است تا نسل بشریت ساعاتی از روز را از گوشی موبایل خود فاصله بگیرد و زمانی را برای خود و اهدافی که قصد دستیابی به آن‌ها را را دارد، اختصاص دهد.  با ما در ادامه مطلب پلنر چیست و چه کاربردی دارد؟ همراه باشید.

آشنایی با دفتر برنامه ریزی یا دفتر پلنر

برنامه‌ریزان و محققان زیادی وجود دارند که تا به الان سعی و تلاش خود را در راه سامان دهی و پیدا کردن بهترین روش برنامه ریزی، قرار داده اند. با گذشت این همه مدت و روی کار آمدن روش‌های جدید برای برنامه ریزی امور شخصی زندگی متناسب با روزهای سال نامه، هنوز هم روش‌های بسیاری برای انتخاب شما وجود دارد. پس با این موضوعاتی که ذکر شد می‌توانیم تا حدودی به این موضوع پی ببریم که دفتر پِلَنِر از ارزش بسیار زیادی برخوردار است.

پلنر چیست و چه کاربردی دارد؟

از سال ۲۰۱۷ بر روی تعداد قابل توجهی برنامه‌ ریز تحقیق و بررسی انجام شد و به نتایج موثر و مفیدی دست پیدا کردند. اگر مطمئن نیستید که کدام نوع برنامه ریز برای شما مناسب است و در مورد انتخاب سررسید اختصاصی تردید دارید، نحوه انتخاب پلنر مناسب را توضیح می‌دهیم. شما همچنین باید انتخابتان در برنامه ریزی‌ به صورت کاربردی تاثیر گذار باشند. به نوعی گزینه‌هایی وجود دارند که به طور گسترده در دسترس هستند و در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف موجود می باشند.

دفتر برنامه ریزی چیست و چه کاربردی دارد؟

دفتر پلنر یا دفتر برنامه ریزی به نوعی یک روش کمک کننده و البته تاثیر گذار برای نظم بخشیدن به زندگی و هدفمند کردن الگوهای مختلف آن است. یک دفتر پلنر جامع و اصولی سبب هدفمند شدن تمامی وجوه مختلف زندگی می شود، از فهرست وظایف و کار‌ها گرفته تا لیست خرید روزمره و اهداف رژیمی را شامل می‌‌شود. برای درک بهتر اینکه دفتر پلنر چیست باید ابتدا به مزایا و اهمیت‌های این دفتر پرداخته شود. با این حال خرید یک دفتر پلنر مانند خرید تقویم رومیزی خالی از لطف نیست.

مزایای استفاده از پلنر؛ چرا بهتر است از پلنر استفاده کنیم؟

در این جا به تعدادی از مزایای استفاده از دفتر برنامه ریزی اشاره خواهیم کرد که علاوه بر آشنایی بیشتر شما با انواع قطع سررسید و این دفاتر، در انتخابات خود هم موفق‌تر عمل کنید. سازماندهی و نظم بخشیدن به زندگی و فعالیت هایی که در طی روز انجام می‌دهید. البته شایان ذکر است که این دفاتر به برنامه‌های روزانه شما محدود نمی‌شوند؛ بلکه می‌توانید از آن ها برای برنامه‌های هفتگی، ماهیانه و سالیانه خود هم استفاده کنید. با استفاده منظم و پی در پی می‌توانید مشاهده گر افزایش بهره وری و بازده کارها و فعالیت‌های روزانه خود باشید.

از مهم‌ترین مزایای دفتر پلنر می‌توان به مدیریت زمان و کاهش میزان استرس اشاره کرد. افرادی که با برنامه ریزی و بولت ژورنال زندگی خود را پیش می‌برند معمولا هم از استرس کم‌تری هم برخوردار هستند. یادداشت اتفاقات خوب و اینکه چگونه توانستید آنها را رقم بزنید نیز در یک پلنر خوب ثبت می‌شود. پیگیری اتفاقات خوب و بد زندگی از طریق یک پلنر خوب می‌تواند به شما در مدیریت چالش‌ها و نوسانات زندگی کمک کند. این کار به شما کمک می‌کند بینش بهتری در مورد احساسات خود داشته باشید و تغییرات لازم را ایجاد نمایید.

چرا باید از یک دفتر برنامه ریزی یا پلنر استفاده کنیم؟

چه پلنری انتخاب کنیم؟

برای مشاوره در مورد آنچه که باید در یک برنامه ریز به دنبال آن باشید، و بینش در مورد اینکه چرا برنامه ریزهای کاغذی در این عصر دیجیتال بسیار محبوب هستند توضیحات زیر را مطالعه و مورد بررسی قرار دهید. در عصر حال افراد بسیار زیادی حضور دارند که شخصیت‌های مهم را دنبال می‌کنند و شاید برایتان جالب باشد که همین افراد موفق از برنامه ریزی‌های پی در پی برخوردار هستند. قطعا این موضوع واضح است که این برنامه ها در زمانی مناسب و در مکانی مناسب برنامه ریزی و ثبت می‌شوند و خوب چه گزینه ای می‌تواند بهتر از یک دفتر برنامه ریزی باشد. علاقه‌ مندان به برنامه ‌ریزی که عکس‌‌‎ها و نکاتی را برای تنظیم برنامه‌ ریزان خود، تزئین برنامه‌ ریزان خود، یا استفاده از برنامه‌ ریزان خود برای برنامه ‌ریزی‌های بیشتر از زمان‌ بندی ساده به اشتراک می‌گذارند، حتما به یک دفتر برنامه ریزی نیاز دارند.

دفتر برنامه ریز دانشجویی

این نمونه از دفاتر همانطور که از اسمشان حدس میزنید مناسب دانشجویان است. این دفاتر برنامه ریزی دروس و امتحانات را به عهده میگیرند و در اکثر اوقات کمک شایانی به دانشجویان در مقاطع مختلف نمودند. پلنر دانشجویی آکادمیک بهترین پلنر از بین هفت برنامه ریز سال تحصیلی است که در سال 2020 آزمایش شده است زیرا مفیدترین ویژگی‌ها را برای دانش آموزان دبیرستانی و کالج دارد. شایان ذکر است که این دفاتر از پوششی محکم و قیمت منصفانه ای هم برخوردار هستند. موضوع دیگر این است که این دفاتر از ضخامت و اندازه‌های قابل توجهی برخوردار هستند.

این دفاتر توسط به نوعی تولید می‌شوند که در کیف‌های شما فضای زیادی را اشغال نکند و در عین حال از فضای زیادی برای یادداشت کردن مطالب و برنامه‌های مورد نیاز شما برخوردار باشد. قسمت جلویی این دفاتر دارای فضایی برای یک برنامه کلاسی کامل است و هر صفحه ماهانه فضایی را برای هر روز از هفته در اختیار شما قرار می‌‎دهد. به‌ علاوه نکات مطالعه و کادرهایی برای اهداف و پروژه‌های ماهانه هم قرار دارد. صفحات هفتگی نیز ردیف شده اند (که به سازماندهی بصری همه چیز کمک می کند) و به هفت موضوع کلاسی مختلف در روز تقسیم می‌شوند.

پلنر و اهمیت آن برای برنامه ریزی

همچنین فضایی برای فعالیت‌های بعد از مدرسه (یا مشاغل)، اهداف هفتگی و لیست کارهایی که باید انجام دهید نیز دارد. پشت برنامه‌ ریز چند صفحه ردیاب پروژه را ارائه می‌‌دهد تا به شما در طوفان فکری و برنامه ‌ریزی پروژه‌های بلند مدت کمک کند.اولویت بندی و پیگیری کارهای انجام شده، تعیین و بررسی اهداف شخصی، نوشتن برنامه های غذایی، برنامه زمانی، لیست خرید و موارد دیگری که با تکمیل کردن و انجام دادن آن ها می‌توانید پیروزی‌های پی در پی را جشن بگیرید. مهم نیست چقدر بزرگ یا کوچک، مهم موفقیت شماست. همانطور که گفتیم می توانید یک هدف بزرگ را به اهداف کوچک تر تقسیم کنید این یک بررسی اجمالی ماهانه است که شما می‌توانید ببینید کجای کار هستید و دقیقا چه کارهایی را می‌خواهید در یک بازه زمانی مشخص انجام دهید.

به عنوان مثال می توانید هرگونه تاریخ مهم مانند روزهای تولد، سالگردها، قرارهای ملاقات را یادداشت کنید. این عمل به شما کمک می‌کند که بتوانید کارهای خود را در یک ماه نگاه کنید و بر اساس آن برای دیگر کارها زمان بگذارید.دفتر پلنر یا دفتر برنامه ریزی درواقع روشی عالی برای منظم کردن زندگی و هدفمند کردن جنبه های مختلف آن است. یک دفتر پلنر جامع و اصولی سبب هدفمند شدن تمامی وجوه مختلف زندگی می‌شود، از فهرست وظایف و کارها گرفته تا لیست خرید روزمره و اهداف رژیمی را شامل می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232