همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

فرق سررسید و سالنامه؛ آیا با هم تفاوتی دارند؟

آموزش

در واقع این دو فقط در معنی لغوی با یکدیگر متفاوت هستند. سالنامه دفتری برای ثبت وقایع به صورت منظم و بر اساس تقویم و تاریخ است. سررسید نیز در لغت به معنی سررسید (Expiration‎) یا تاریخ انقضاء، به زمانی اختصاص داده می شود که زمان قرارداد به تاریخ انقضا خود نزدیک شده باشد. اما زمانی که مترادف با سالنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد به معنی دفتری است که در آن کارهای روزانه را بر اساس تقویم و تاریخ یادداشت می‌نمایند. ولی در اساس هیچ فرقی با یکدیگر ندارند. این دو کلمه مترادف هم هستند و به یک محصول اشاره دارند.

تفاوت سالنامه و سر رسید

معنی سالنامه در لغت

حتما برای شما هم سوال شده است که معنی سالنامه چیست؟ سالنامه دفتری است عموما با جلد چرم، که البته سالنامه‌های مدرن را از انواع متنوع پارچه ها تهیه می‌کنند. مانند گالینگور، ترمو و سایرین که می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله جلد سررسید را مطالعه نمایید. در برگه‌های ابتدایی یا انتهایی و گاهی هردو این‌ها تقویم یکسال چاپ شده است. مشخص است که سالنامه سال پیش رو جذاب‌تر از سالی که سپری شد است. از آنجایی که محبوبیت و کارایی آن برای هدایای تبلیغاتی پررنگ است، با سپری شدن دوران‌ها بر تنوع سالنامه‌ها افزوده شد. چاپ و کاغذ برگه‌های سالنامه‌ها حاوی اطلاعات کاملی می‌باشند که مورد نیاز هر شخص در طی 365 روز می‌باشد.

سالنامه دارای کاغذهای زیادی است که علاوه بر داشتن تقویم سال پیش رو، از آنها برای یاداداشت نویسی، رویداد نویسی، تبلیغات چاپی شرکت‌ها، نمایش لوگو و برند، اطلاعات شرکت‌ها و غیره استفاده می‌شود. سالنامه از ترکیب دو کلمه «سال» و «نامه» تشکیل شده و شاید به این دلیل باشد که سالنامه، مجموعه‌ای از نامه‌هایی است که فرد طی یک سال می‌نویسد یا برعکس؛ یعنی سال (گذر زمان)، و صاحب سالنامه، نامه‌نگاری‌های خود را با اشخاص دیگر درون آن مینوشت. و به همین دلیل است که برای برخی از مردم، سالنامه یک وسیله کاملاً شخصی محسوب می‌شود.

تفاوت سررسید و سالنامه چیست؟ بررسی لغتی

معنی سررسید در لغت

سررسید چیست؟ سررسید دفتر یا کتابی است دست‌نویس یا چاپ‌شده که در مورد رویدادهای اتفاق ‌افتاده در یک سال، اطلاعاتی می‌دهد. سررسیدها ممکن است موضوعات مختلفی از جمله اقتصادی، سیاسی، یا اجتماعی را پوشش دهند یا تنها به یک موضوع بپردازند. سررسید می‌تواند شامل فهرست مناسبت‌های تقویم باشد که بنا به تصمیماتی اتخاذ شده‌اند تا یاد و خاطرهٔ حوادث، اتفاقات، یا انسان‌های نام‌آور را زنده نگه دارند. نوشتن سالنامه می‌تواند در مواردی چون حقوقی، بازرگانی، انبارداری یا تولیدی جنبهٔ قانونی داشته باشد.

سررسید در مقایسه با دفترهای یادداشت عادی از کاربردهای بسیار بیشتری برخوردار است. شما می‌توانید در هر روز آن و بر طبق تاریخ تقویم، برنامه ریزی انجام دهید؛ از لیست مسافت بین شهرها برای مسافرت های خود کمک بگیرید و شماره تلفن‌های مهم و… را در آن یادداشت کنید. در واقع قیمت سررسید و دفتر یادداشت تفاوت چندانی ندارد اما کاربرد سررسید بیشتر است. از نظر ظاهری و زیبایی نیز سررسید از ظاهر شیک‌تری برخوردار است و به دلیل استفاده از جلدهایی نظیر  ترمو، ارزش و کیفیت سررسید بالاتر است.

سالنامه شیء بسیار با ارزشی است زیرا بسیاری از کشف‌های حال حاضر بر اساس همین یادداشت‌ها به دست آمده است. چیزی که ما از گذشته می‌دانیم و به آن تاریخ می‌گوییم از مطالبی به دست آمده که در همین سال نامه‌ها یادداشت شده است و بعد از صدها سال در کنار یکدیگر قرار داده شده است و فرهنگ سابق و بسیاری از نکات دیگر حالا برای ما روشن است. این یک نمونه از سالنامه یا سررسید بسیار قدیمی است که مشاهده می‌نمایید.

سررسید و سالنامه چه تفاوتی دارند؟ چرا سررسید مهم است؟

فرق سررسید و سالنامه در چیست؟

در واقع این دو فقط در معنی لغوی با یکدیگر متفاوت هستند. سالنامه دفتری برای ثبت وقایع به صورت منظم و بر اساس تقویم و تاریخ است. سررسید نیز در لغت به معنی سررسید (Expiration‎) یا تاریخ انقضاء، به زمانی اختصاص داده می شود که زمان قرارداد به تاریخ انقضا خود نزدیک شده باشد. اما زمانی که مترادف با سالنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد به معنی دفتری است که در آن کارهای روزانه را بر اساس تقویم و تاریخ یادداشت می‌نمایند. ولی در اساس هیچ فرقی با یکدیگر ندارند. این دو کلمه مترادف هم هستند و به یک محصول اشاره دارند.

البته بهتر است توجه داشته باشید که سررسید به دلیل برخورداری از فرمت تاریخی و اختصاص هر روز از تقویم به یک صفحه، با تقویم رومیزی اداری اشتباه گرفته می‌شود. اما تقویم دارای مشخصات کمتر و تعداد کمی از صفحات است که در انواع رومیزی و دیواری تولید شده و برای مشاهده روزهای یک ماه مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال در کشورهای دیگر سررسید با نام‌هایی مانند Daily Calendar، Diary و… شناخته می‌شود.

سالنامه و سررسید؛ لغات و اصطلاحات مترادف

مراحل تولید سررسید و سالنامه

همان طور که می‌دانید سررسید از هدایایی تبلیغاتی به شمار می‌رود که هر شرکتی به فاصله دو الی سه ماه پیش از عید نوروز، اقدام به سفارش آن می‌کند. علت اصلی این فاصله زمانی، مراحل چاپ سررسید و سالنامه است. زیرا این محصولات در مراحلی مانند صحافی، درج لوگو روی جلد، چاپ صفحات داخلی و… قرار می‌گیرند. این مراحل نیز در تیراژ بالای سررسید زمان زیادی را می‌طلبد. به همین دلیل تولید سررسید نسبت به محصولاتی مانند دفتر یادداشت دشوارتر است.

سررسید 1403 یا سالنامه 1403 جزو برترین هدایای سازمانی و میان سازمانی هستند. گاموت پرینت متخصص در تولید ست مدیریتی تبلیغاتی و سررسید، هر ساله هزاران سالنامه را تولید و اقدام به چاپ سررسید در تیراژهای عظیم می‌نماید. پس دهه‌ها است که در این زمینه سابقه دارد و برنامه دارد که در سال پیش رو یعنی همان سال 1402 با انواع سررسید اختصاصی و سالنامه خاص مشتریانش را شگفت زده نماید. پس برای خرید سالنامه 1403 از همین الان اقدام نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232