همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

ست کتاب نفیس

دانستنی

کتاب­ها، حامل نمادهایی اصیل از تاریخچه زندگی ایرانیان هستند. نگهداری از کتاب­های نفیس، بسیار مهم است. چراکه این کتاب­­ها بسیار باارزش ­هستند. با خرید ست کتاب نفیس، علاوه بر اینکه به­خوبی از آن­ها نگهداری خواهید کرد، ارزش این کتاب­ها نیز حفظ خواهد شد. این ست­های کتاب، در طرح­های مختلف وجود دارند و بسیار زیبا نیز هستند. برای آشنایی بیشتر با کتاب­های نفیس و این ست­های مخصوص کتاب، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

ست کتاب نفیس

کتاب­ها، حامل نمادهایی اصیل از تاریخچه زندگی ایرانیان هستند. نگهداری از کتاب­های نفیس، بسیار مهم است. چراکه این کتاب­­ها بسیار باارزش ­هستند. با خرید ست کتاب نفیس، علاوه بر اینکه به­خوبی از آن­ها نگهداری خواهید کرد، ارزش این کتاب­ها نیز حفظ خواهد شد. این ست­های کتاب، در طرح­های مختلف وجود دارند و بسیار زیبا نیز هستند. برای آشنایی بیشتر با کتاب­های نفیس و این ست­های مخصوص کتاب، ادامه این مقاله را از دست ندهید. کتاب نفیس، هنر تاریخی ایرانیان که شامل اشعارِکهن، نقاشی، خوشنویسی و… است را به نمایش می­گذارد و به نوعی نماد فاخری از تاریخچه فرهنگ و هنر ایران است.

چه اهل هنر باشید یا نه، داشتن یک یا چند کتاب نفیس در خانه­تان، ایرانی بودن و همچنین هنر باارزش ایرانیان را به همگان نشان خواهد داد. از طرفی دیگر تهیه و خرید یک ست کتاب نفیس، هدیه­ای بسیار عالی به­شمار می­رود؛ مخصوصا برای افرادی مذهبی یا آن­هایی که علاقه بسیار زیادی به ادب و هنر ایرانی دارند. همچنین این ست­های کتاب نفیس، نوعی صنایع دستی به­شمار می­روند که این ارزش آن­ها را بیشتر نیز می­کند. پس اگر هیچ ایده خاصی ندارید که چه محتوایی را باید هدیه دهید، می­توانید از این ست­های کتاب نفیس تهیه کنید.

ست کتاب نفیس

کتاب نفیس، به چه کتاب­هایی می­گویند؟

کتاب نفیس، محتوایی باارزش و خاص دارد( که این خاص بودن می­تواند به فرهنگ ایرانی یا فرهنگ دینی(اسلامی) مربوط باشد). ظاهر و جلد این نوع کتاب­ها نیز معمولا بسیار محکم و البته زیبا طراحی می­شود تا ارزشِ خاصِ محتوای درون آن را نشان دهد. طرح، جنس و نوع جلد، جنس کاغذ، حتی طراحی حاشیه کتاب نیز می­تواند فرهنگ ایرانی و اسلامی را به­نمایش بگذارد. در کنار خود کتاب­ها، ست کتاب نفیس نیز طراحی و جنس خاصی دارد که به­نحوی به فرهنگ و هنر ایرانی­ اشاره دارد. کتاب­های نفیس حاوی مطالبی مانند شعر، داستان، خوشنویسی و… هستند که کتاب قرآن نیز جزء و نمونه­ای باارزش از این کتاب­های نفیس محسوب می­شود.

ست کتاب نفیس: ویژگی­های کتاب نفیس

 • جایگاه علمی، ادبی و مذهبی بالا، حاوی محتوای باارزش، ازجمله ویژگی­هایی است که یک کتاب باید دارا باشد تا بتوان آن را نفیس نامید.
 • نویسنده یا همان طراح محتوای کتاب نیز باید درجه والایی داشته باشد و جامعه فرهنگی اهمیت زیادی برای او قائل باشد.
 • همانطور که از ابتدا گفتیم، اشاره به فرهنگ ایرانی و اسلامی در محتوای کتاب، بسیار مهم است.
 • علاوه­بر محتوای متنی، جلوه­های تصویریِ آن نیز باید نشانی از فرهنگ کهن و عمیق ایرانی داشته باشد.
 • جلد و کاغذ کتاب باید از اجناس مرغوب و باکیفیت تهیه شود.
 • بسته­بندی کتاب باید زیبا باشد. همچنین در کنار این کتاب­های نفیس، باید جایگاهی برای نگهداری آن­ها نیز ارائه شود؛ مانند ست کتاب نفیس که معمولا مطابق با هنر و فرهنگ ایرانی طراحی می­شود.

کتاب­های نفیس حاوی چه نوع موضوعاتی هستند؟

کتاب­های نفیس از نظر موضوع محتوا، انواع مختلفی دارند:

 • کتاب­های نفیس حاوی موضوعات ادبی

یک کتاب نفیس ادبی، معمولا حاوبی داستان­ها و اشعار ایرانی است. اگرچه محتوا و صاحبانِ­ادبیِ اکثر این کتاب­ها، معمولا مربوط ایران کهن است. آثار و افرادی مانند دیوان­حافظ از شاعر بزرگ ایرانی حافظ، مثنویِ­معنوی اثری از سعدی و… .

 • ست کتاب نفیس؛ کتاب­های نفیس با موضوعات مذهبی

این کتاب­ها موضوعاتی در حوزه دین و مذهب را پوشش می­دهند. موضوعاتِ کتاب­های نفیس مذهبی نیز بسیار قدیمی و مربوط به دوران زندگی پیامبران و امامان اسلامی هستند و یا سخنان امامان را بازگو می­کنند. ازجمله این کتاب­ها می­توان قرآن، نهج­البلاغه، مفاتیح­الجنان، صحیفه سجادیه و… را نام برد. خرید یک ست کتاب نفیس برای مراقبت و نگهداری از این کتاب­های بسیار ارزشمند، مناسب و همچنین ضروری است.

 • کتاب­های نفیس در حیطه موضوعات هنری

موضوع یک کتاب نفیس هنری می­تواند شامل انواع مختلفی از جلوه­های عکس و عکاسی باشد. مانند تصاویر مینیاتوری، تصاویر برخی نقاشی­های باارزش و… . البته ارزش این عکس­ها باید به­حدی باشد که بتوان آن­ کتاب را نفیس خطاب کرد. حتی برخی از این تصاویر هنر­ی خاص بر روی ست کتاب نفیس چاپ می­شوند تا ارزش بالای محتوای درون آن را به­خوبی نشان­دهند.

 • کتاب­های نفیس حاوی عکس­­های چاپ­شده

معمولا مجموعه­ای تصاویر از نسخه­های خطی و… در این کتاب­ها چاپ­ می­شوند.

 • کتاب­­های نفیس در حوزه گردشگری

این کتاب­های گردشگری، مجموعه اطلاعات کاملی از مختصات خاص کشور و دیگر جاذبه­های آن را شامل می­شوند. به­دلیل اطلاعات بسیار کامل و دقیقی که( هرکسی به­راحتی نمی­تواند آن­ها را جمع­آوری کند) در این کتاب­ها جای داده ­شده است، آن­ها را نفیس خطاب می­کنند. همان­طور که تا این­جا چندین­بار ذکر کردیم، این کتاب­ها از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند. بنابراین برای مراقبت از این کتاب­ها شما نیاز به ست کتاب نفیس خواهید داشت تا با خیال راحت این کتاب­ها را در هر مکانی که مایل هستید، جای­گذاری کنید.ست ویژه کتاب های نفیس

چند نمونه برجسته از کتاب­های نفیس

پیش­تر خواندیم که کتاب­های نفیس، در انواع خاصی از موضوعات وجود دارند. پس بیایید با چند نمونه مشهور از این کتاب­ها آشنا شویم.

 • کتاب قرآن

قرآن کتابی نفیس است که در دسته کتاب­های نفیس مذهبی قرار می­گیرد. از آن­جایی که اکثریت مردم ساکن ایران پیرو دین اسلام هستند، پس قرآن یک کتاب مشهور و شناخته­شده به­شمار می­رود. به دلیل ارزش و جایگاه والای کتاب قرآن در دین اسلام، این کتاب نیز نفیس محسوب می­شود. اکنون که می­دانید ارزش این کتاب­های نفیس به چه اندازه است، بهتر است به­دنبال خرید یک ست کتاب نفیس برای مراقبت از این نوع کتاب­ها باشید.

 • دیوان حافظ

حتی اگر کتاب دیوان حافظ را نشناسید، به­احتمال زیاد در مورد شاعر آن یعنی “حافظ” اطلاعاتی دارید یا حداقل نام او را می­شناسید. کتاب نفیس دیوانِ حافظ، در دسته کتاب­های نفیس ادبی قرار می­گیرد. اشعار بسیار ارزشمندی که شاعر بزرگ حافظ در این کتاب نوشته است، آن را به یک کتاب نفیس تبدیل می­کند.

 • شاهنامه فردوسی

فردوسی به­عنوان یکی از بزرگترین شاعران ایران شناخته شده­است. کتاب شاهنامه فردوسی یک مجموعه کامل از اشعار داستانی است که توسط فردوسی نوشته شده است. ارزش بسیار بالایی که محتوای شاهنامه فردوسی دارا می­باشد، آن را به یک کتاب نفیس تبدیل کرده ­است.

آیا ست کتاب نفیس بخرم؟

در این مقاله، ما باهم به چیستی و ارزش کتاب­های نفیس پرداختیم و حتی چند مورد از این کتاب­ها را بررسی نیز کردیم. باتوجه به تحلیل­هایی که تاکنون انجام شد، اکنون نوبت شماست که نتیجه بگیرید آیا باید یک ست کتاب نفیس تهیه کنید یا خیر. اما اگر قصد دارید یک ست کتاب نفیس تهیه کنید، می­توانید از فروشگاه اینترنتی انتشارات هلیا (kalayenafis.com)، این ست­ها را انتخاب کرده و با قیمت مناسب و به­صرفه­ای بخرید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232