همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

انواع روبان سررسید

دانستنی

روبان سررسید اختصاصی پارچه ای است از جنس ساتن و عرض 5 تا 10 میلی متر که طول آن کمی بیشتر از طول خود سررسید است. از این روبان، جهت علامت گذاری صفحه خاصی از سررسید استفاده می شود. همچنین با چاپ لوگو بر روی روبان، این موضوع آیتمی برای سفارشی کردن سررسید محسوب می شود که وجهه زیبایی هم دارد. روبان را در مرحله صحافی و بعد از دوختن فرم های سررسید به پشت آن می چسبانند و روی آن را شیرازه می کنند تا استحکام کافی را داشته باشد.

انواع روبان سررسید

روبان سررسید اختصاصی پارچه ای است از جنس ساتن و عرض 5 تا 10 میلی متر که طول آن کمی بیشتر از طول خود سررسید است. از این روبان، جهت علامت گذاری صفحه خاصی از سررسید استفاده می‌شود. همچنین با چاپ لوگو بر روی روبان، این موضوع آیتمی برای سفارشی کردن سررسید محسوب می‌شود که وجهه زیبایی هم دارد. روبان را در مرحله صحافی و بعد از دوختن فرم‌های سررسید به پشت آن می‌چسبانند و روی آن را شیرازه می‌کنند تا استحکام کافی را داشته باشد. از این رو روبان فقط در سررسیدهایی استفاده می‌شود که صحافی ته دوخت یا ته چسب دارند.

چاپ روبان؛ درج لوگو روی روبان سررسید

روبان سررسید مانند یک بوک مارک عمل می‌کند؛ در واقع با استفاده از آن می‌توانید به سرعت آخرین صفحه یادداشتی خود را پیدا کنید. از طرفی ظاهر زیبایی به سررسید می‌دهد به ویژه هنگامی که روبان با رنگ سازمانی برند شما مطابقت داشته و یا با نام شرکت شما اختصاصی شده باشد. تولید روبان نیز به صورتی انجام می‌گیرد که از جلد سررسید فاصله داشته و طول بیشتری به آن اختصاص می‌یابد. از این جهت هر گاه که نیاز داشتید می‌توانید با استفاده از روبان، صفحه مد نظر را پیدا کنید. با دو روش می‌توان لوگو را بر روی روبان سررسید درج نمود:

 چاپ لوگو بر روی روبان

برای این کار روبان ساده و خام را تهیه می‌کنند و بر روی آن لوگو را چاپ می‌کنند که معمولا به صورت تکرنگ بوده اگرچه می‌توان به صورت دورنگ یا چندرنگ نیز چاپ کرد که هزینه بالاتری دارد.

 بافت لوگو در پارچه روبان

برای این کار روبان را به شرکت تولید کننده آن سفارش می‌دهند که لوگو مورد نظر، به عنوان جزئی از تار و پود پارچه روبان می‌شود. روش دوم در مقایسه با روش اول یکدست‌تر بوده ولی به دلیل هزینه بالای تولید، چندان مقبولیت ندارد.

روبان سررسید؛ انواع و نوع شخصی سازی

کیفیت روبان سررسید

کیفیت روبان انواع سررسید مثل سررسید وزیری یا اروپایی تا حد زیادی به کیفیت چسب و صحافی بستگی دارد. برای مثال اگر از چسب مرغوب در مرحله صحافی استفاده نشود ممکن است روبان کنده شود و یا اگر انتهای روبان حرارت نبیند ممکن است از هم بشکافد. البته ناگفته نماند که کیفیت پارچه روبان نیز در طول استفاده حائز اهمیت است. چرا که برخی پارچه‌ها به سرعت کثیف می‌شوند و زیبایی سررسید را از بین می‌برند. یکی از عمده مشکلاتی که در مرحله صحافی به خصوص صحافی دستی ایجاد می‌شود این است که روبان در طول فرآیند تولید به چسب آغشته شده و باعث چسبیدن به برگه‌های سررسید می‌شود.

پلاک روبان سررسید

یکی از مواردی که به سررسید 1404 ظاهری زیبا و شکیل می‌دهد استفاده از پلاک ته روبان سررسید است. پلاک ته روبان قطعه‌ای فلزی است که معمولا یک شیار برای رد کردن روبان در انتهای آن وجود دارد . از این پلاک برای درج لوگو یا نوشته‌ای خاص استفاده می‌کنند. برای نصب این پلاک هیچ دستگاه یا ماشینی وجود ندارد و این مرحله به صورت کاملا دستی انجام می‌‍شود. پس زمانی که شما پلاک ته روبان سفارش می‌دهید صحافی شما به صورت نیمه اتوماتیک یا دستی انجام می‌شود.

مطالب مرتبط:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232