سررسید وزیری چیست

شاید تا به حال این اتفاق برایمان افتاده باشد که نام سررسید وزیری را در مکان‌های مختلف، ازجمله ادارات، مکان‌های عمومی و یا از زبان کارمندان مؤسسات شنیده باشیم. اما اغلب اوقات دقیقا متوجه نشده‌ایم که منظور از سررسید وزیری چیست. البته این اتفاق بسیار عادی و معمول است؛ چرا که برای شناختن دقیق آن باید در مکانی مانند چاپخانه قرار بگیریم.

 مزایای استفاده از سررسید وزیری؛ جادار و با کیفیت

باتوجه به تنوع زیاد انواع سررسید در عصر حاضر، سررسید وزیری را می‌توان یکی از پر استفاده‌ترین و پر فروش‌ترین انواع سررسید دانست. یکی از دلایلی که به این نوع از سررسید سفارشی علاقه و توجه زیادی نشان داده شده است، دارا بودن فضای مناسب و مورد نیاز مصرف کننده است، تا بتواند به راحتی مطالب مد نظر خود را در آن یادداشت کند. ابعاد مناسب در یک سررسید بسیار مهم است و سررسید وزیری از ابعاد نسبتا استانداردی در سایز (17*5/23) برخوردار است تا بتواند افراد زیادی را مجاب کند تا اقدام به خرید این نوع سررسید کنند.

البته شاید با رونمایی از انواع دیگر سررسید مانند سررسید اروپایی، کمی از مصرف این محصول کم شده باشد؛ اما هنوز هم می‌توان گفت که سالنامه وزیری از پراستفاده‌ترین محصولات در ادارات و موسسات است. به سایز سررسید وزیری، قطع وزیری هم می‌گویند. قطع وزیری در تولید دفتر سررسید و همچنین تولید کتب نفیس کاربرد دارد.در واقع بسیاری از کتاب‌هایی که در فروشگاه‌ها مشاهده می‌کنید دارای قطع وزیری هستند.

انواع سایز سررسید وزیری

سایز سررسید وزیری با ابعاد استاندارد ۲۴×۱۷ تولید می‌شود و فضای کافی برای یادداشت کردن دارد. سررسید وزیری به دلیل همین ابعاد مناسب، یکی از پرفروش‌ترین انواع سررسید محسوب می‌شود. سررسید وزیری تنوع بالایی در طرح، رنگ و جنس کاور دارد؛ به همین دلیل یکی از بهترین انواع سررسید به‌عوان سررسید تبلیغاتی به شمار می‌رود. به سایز سررسید وزیری، قطع وزیری نیز گفته می‌شود و برای تولید انواع سررسید و کتاب‌های نفیس کاربرد دارد.

انواع سررسید وزیری از نظر جنس کاور

هنگام خرید سررسید وزیری با انواع متفاوتی از سررسید با جلدهای متفاوت روبه‌رو می‌شوید. ازجمله رایج‌ترین انواع سالنامه وزیری از نظر جنس کاور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سررسید وزیری چرمی
 • سالنامه وزیری با جلد گالینور
 • سررسید وزیری با جلد سلفونی
 • سالنامه وزیری با جلد ترمو

علاوه‌بر این، در خرید سالنامه وزیری، نوعی از سررسید وزیری با جلد نرم طرفداران بسیاری دارد. در تولید سررسید وزیری با جلد نرم از یک لایه پلاستیکی با میکرون مشخص استفاده می‌شود و رویه آن از ترمو یا چرم و لمینت است. سررسید وزیری با جلد نرم بیشتر برای چاپ سررسید تبلیغاتی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

انواع سررسید وزیری از نظر نوع صحافی

هنگام خرید سالنامه وزیری، سالنامه‌ها از نظر نوع صحافی با یکدیگر تفاوت دارند. به‌طورکلی سررسید وزیری از نظر نوع صحافی به‌صورت زیر تولید می‌شود:

 • سررسید وزیری ته دوخت: در تولید سالنامه وزیری با نوع صحافی ته دوخت، برگه‌ها به تفکیک ۸، ۱۶ و ۳۲ عددی دوخته می‌شوند. درنهایت، برگه‌ها به جلد سررسید دوخته خواهند شد.
 • سررسید وزیری سیمی: در سررسید وزیری سیمی، برگه‌ها سوراخ‌هایی دارند که یک فنر از میان آن‌ها می‌گذرد. این فنرها ممکن است دوبل یا تک باشند. اگر استحکام سررسید برایتان اهمیت دارد، خرید سررسید وزیری با فنر دوبل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
 • سررسید وزیری کلاسوری: برگه‌های سررسید وزیری کلاسوری مانند مدل سیمی پانچ شده هستند. این برگه‌ها در حلقه‌های کلاسور که به جلد سررسید وزیری متصل شده‌اند، قرار می‌گیرند.

خرید سررسید وزیری کلاسوری، برای انواع ست مدیریتی تبلیغاتی و هدایای تبلیغاتی پیشنهاد می‌شود. به‌طورکلی، خرید سالنامه وزیری با در نظر گرفتن نوع صحافی باید براساس سلیقه و نیاز برند تعیین شود.

سررسید وزیری یک روزه چیست؟

در سررسید وزیری یک روزه، می‌توان به تعداد تمام 365 روز سال، یک صفحه در اختیار داشت؛ یعنی هر روز از سال، یک صفحه را به خود اختصاص می‌دهد. شایان ذکر است که در این نوع از سررسیدها اغلب پنج شنبه و جمعه با یکدیگر قرار می‌گیرند که با توجه به سلیقه می‌توانند جدا از یکدیگر هم قرار بگیرند. در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که تصمیم نهایی این موضوع، تا حدی به سلیقه خود سفارش دهنده بستگی دارد.

نکات مهم هنگام خرید سالنامه وزیری

به دلیل تنوع بالای انواع سالنامه وزیری، برای خرید سررسید وزیری باید به برخی از نکات توجه کنید؛ به‌این‌ترتیب می‌توانید بهترین تجربه خرید را داشته باشید. ازجمله مهم‌ترین نکات خرید سالنامه وزیری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جلد سررسید وزیری (چرم، ترمو، گالینور یا سلفونی)
 • رنگ جلد سررسید وزیری (متناسب با سلیقه شخصی یا مخاطبان برند)
 • نوع صحافی سالنامه وزیری (ته دوخت، سیمی یا کلاسوری)
 • نوع طراحی صفحات (روزشمار، دو روزشمار و هفتگی)
 • قیمت سررسید وزیری

در نظر داشته باشید که قیمت سررسید وزیری به نوع صحافی، جنس جلد و ویژگی‌های سفارشی مدنظر شما بستگی دارد. در مجموعه گاموت امکان سفارش و خرید سررسید وزیری با بالاترین تنوع برای شما فراهم شده است. همچنین، می‌توانید افزودنی‌های اختصاصی ازجمله چاپ لوگو، چاپ لت گلاسه، آستر بدرقه و حک لوگو فلزی روی جلد سررسید وزیری را سفارش دهید. برای سفارش و خرید سالنامه وزیری با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۲۳۲ تماس بگیرید تا کارشناسان فروش درخواست شما را ثبت کنند و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.