همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

انواع صحافی سررسید

آموزش

یکی از مهمترین مراحل تولید سررسید مرحله جلد چسبانی می باشد. این مرحله برای سررسید هایی که صحافی ته دوخت یا فنری دارند از طریق آستر بدرقه انجام می شود . این مرحله نیز به صورت دستی و اتوماتیک انجام می شود. در مرحله جلد چسبانی برای صحافی فنری از مقوای ضخیم استفاده می شود ولی برای صحافی ته دوخت از کاغذ 100 یا 120 گرم برای آستر بدرقه استفاده می شود. کیفیت مرحله جلد چسبانی ارتباط کاملا مستقیمی با کیفیت خود سررسید دارد. واحد سالنامه گاموت با بهره گیری از روش صحافی لاین ( صحافی اتوماتیک ) بهترین کیفیت را در مرحله جلد چسبانی ارائه می کند.

انواع صحافی سررسید

بدون تردید صحافی سررسید مهم ترین بخش از تولید سررسید می باشد . دلیل این امر هم ارتباط مستقیم کیفیت صحافی سررسید با ماندگاری سررسید طی یکسال است. مطمئنا برای شما هم پیش آمده است که در طول سال جلد سررسید از کاغذ های داخلی آن جدا شده و یا تعدادی از صفحات داخلی آن از سایر صفحات سررسید جدا شده است. علت این امر کیفیت پایین صحافی سررسید می باشد. روش اجرای صحافی سررسید به صورت دستی ، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک ( صحافی لاین ) انجام می شود که در این میان صحافی تمام اتوماتیک ( صحافی لاین ) به دلیل عدم دخالت نیروی انسانی بالاترین کیفیت را دارد.

به همین منظور واحد سالنامه گاموت نیز صحافی تمام سررسید های خود را به صورت کاملا اتوماتیک ( صحافی لاین ) انجام می دهد. همچنین این امکان برای مشتریان محترم وجود دارد که در طول پروسه تولید سررسید ( صحافی لاین ) از این بخش دیدن فرمایند. عموما صحافی سررسید ها به 4 روش صحافی ته دوخت ، صحافی فنری ، صحافی چسب گرم و صحافی کلاسوری انجام می شود.

صحافی بصورت ته دوخت 

در صحافی ته دوخت از دوخت و چسب استفاده می شودبه این صورت که کاغذ های تشکیل دهنده سررسید در دسته های 8 ، 16 و یا 32 برگی در دستگاه تاکن تا می شوند که اصطلاحا به آن ها فرم می گویند و پس از ترتیب شدن توسط دستگاه دوخت می شوند و در نهایت توسط دستگاه برای محکم شدن برگه ها و ثابت شدن نخ ها چسب کشی می شوند . بعد از خشک شدن چسب ها ، فرم ها برش داده می شوند و در جلد ریخته می شوند. صحافی ته دوخت اگر با کیفیت مناسب انجام گیرد ، دوام و استحکام بالایی دارد و با دوام ترین نوع صحافی می باشد.

به همین دلیل علاوه بر سررسید و سالنامه که یکسال به طور مداوم مورد استفاده قرار میگیرد ، صحافی کتاب های نفیس و قطور نیز به صورت صحافی ته دوخت انجام می شود. صحافی ته دوخت به صورت دستی ، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک ( صحافی لاین) انجام می شود . در صحافی اتوماتیک کلیه مراحل صحافی به صورت اتوماتیک انجام میگیرد که سالنامه گاموت با استفاده از خط لاین صحافی ، صحافی ته دوخت را با کیفیت بالا و بصورت کاملا اتوماتیک انجام می دهد . صحافی دوختی می تواند هم به صورت ته گرد و هم به صورت ته صاف باشد.

صحافی فنری 

در صحافی فنری کاغذ های تشکیل دهنده سالنامه در دستگاه تاکن ، تا می شوند و به شکل فرم های 8 ، 16 و 32 برگی در می آیند که این فرم ها در کنار هم ترتیب می شوند و از یک طرف پانچ می شوند ، سپس از داخل سوراخ های پانچ شده فنر رد می گردد.

مزیت صحافی فنری در راحتی ورق خوردن اوراق می باشد.

از صحافی فنری بیشتر در تولید سالنامه های دستیار که به صورت هفتگی یا ماهانه تولید می شوند و همچنین در تولید تقویم رومیزی استفاده می شود . ولی عموما از صحافی فنری در تولید سالنامه های روزانه استفاده نمی شود ، علت این امر هم بزرگ شدن قطر فنر ، سنگین شدن وزن سالنامه و عدم تحمل وزن سالنامه توسط فنر و همچنین نامنظم شدن برگه های سالنامه می باشد. صحافی فنری نیز به صورت دستی و اتوماتیک ( صحافی لاین ) قابل اجراست . واحد سالنامه گاموت در تولید برخی از مدل های سررسید خود از صحافی فنری با تکنولوژی اتوماتیک ( صحافی لاین ) استفاده نموده است.

مشتریان عزیز می توانند در زمان تولید انواع سالنامه  و سررسید  از خط صحافی دیدن کنند.

انواع صحافی سررسید

صحافی چسب گرم 

در صحافی چسب گرم پس از تا شدن فرم ها، آن ها ترتیب می شوند و توسط چسب به یکدیگر متصل می گردند. همانطور که مشخص است استحکام صحافی چسب گرم از روش های صحافی ته دوخت و فنری کمتر است و به همین دلیل برای تولید سررسید و سالنامه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد ، جز در تولید سالنامه هایی که اندازه کوچکتری دارند یا تعداد اوراق کمتری دارند ( سالنامه جیبی ، سالنامه پاتویی ، سالنامه دستیار ) و بیشتر از صحافی چسب گرم در تولید کتاب ، کاتالوگ و مجلات استفاده می شود. از دیگر معایب صحافی چسب گرم این است که سررسید به طور کامل باز نمی شود و نوشتن در سررسید دشوار می شود.

از مزایای صحافی چسب گرم نیز سرعت تولید بالا و هزینه کم تولید می باشد ( قیمت صحافی چسب گرم تقریبا نصف قیمت صحافی ته دوخت می باشد ) که همین امر سبب شده است تا برخی از تولید کنندگان ، سررسیدهای خود را به صورت عمومی و برای بازار به روش  صحافی چسب گرم تولید کنند که کیفیت خیلی ضعیفی دارد و عموما در طول سال برگه های آن جدا می شود. واحد سالنامه گاموت با مدنظر قرار دادن این موضوع صحافی چسب گرم را به هیچ عنوان در خصوص تولید سالنامه پیشنهاد نمی کند.

انواع صحافی سررسید

صحافی کلاسوری

صحافی کلاسوری اغلب برای مدل های ارگانایزر سررسید و سالنامه مورد استفاده قرار می گیرد.به این صورت که یک قفل در وسط جلد مشابه کلاسور جاگذاری شده و اوراق پانچ شده سررسید درون آن قرار میگیرند.

  • در صحافی کلاسوری می توان در صورت سالم ماندن جلد مجددا از آن در سال آینده استفاده کرد.
  • سررسید های تولید شده به روش صحافی کلاسوری معمولا در تیراژهای پایین و برای مدیران استفاده می شوند.
  • از مزایای صحافی کلاسوری این است که می توان به هر تعداد دلخواه لت گلاسه به سررسید اضافه کرد .
  • واحد سالنامه گاموت هر سال تعدادی از سررسید های خود را با روش صحافی کلاسوری و به صورت ارگانایزر تولید می کند.

انواع صحافی سررسید

جلد چسبانی 

یکی از مهمترین مراحل تولید سررسید مرحله جلد چسبانی می باشد. این مرحله برای سررسید هایی که صحافی ته دوخت یا فنری دارند از طریق آستر بدرقه انجام می شود . این مرحله نیز به صورت دستی و اتوماتیک انجام می شود. در مرحله جلد چسبانی برای صحافی فنری از مقوای ضخیم استفاده می شود ولی برای صحافی ته دوخت از کاغذ 100 یا 120 گرم برای آستر بدرقه استفاده می شود. کیفیت مرحله جلد چسبانی ارتباط کاملا مستقیمی با کیفیت خود سررسید دارد. واحد سالنامه گاموت با بهره گیری از روش صحافی لاین ( صحافی اتوماتیک ) بهترین کیفیت را در مرحله جلد چسبانی ارائه می کند.

تاثیر مستقیم صحافی در قیمت سررسید

یکی از عمده سوالاتی که برای مخاطبان پیش می آید علت تفاوت قابل توجه قیمت سررسیدهای بازاری و سررسیدهای شرکتی است؟ نوع صحافی در این خصوص بسیار تاثیرگذار است، سررسید های بازاری عموما به صورت چسب گرم صحافی شده که بسیار بی کیفیت بوده و در طول یک سال استفاده از سررسید، فرم های آن از جلد و آستر جدا شده و متلاشی می شود. ولی در نوع شرکتی سر رسید، از صحافی ته دوخت استفاده می شود که با بهترین کیفیت بوده و حتی برای سال های متمادی هم از جلد جدا نمی شود.

جالب است بدانید هزینه صحافی ته دوخت سررسید برای یک جلد دو برابر هزینه صحافی چسب گرم سررسید است. ذکر این نکته لازم است که بدانید واحد سالنامه گاموت علاوه بر استفاده از صحافی ته دوخت برای تمامی سررسید های تولیدی خود، از خط لاین ( صحافی کاملا اتوماتیک ) برای تولید نمونه های خود استفاده می کند. که با کیفیت ترین و گران ترین نوع صحافی موجود برای سررسید می باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
مپنا
اسنوا
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232