همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

سال 1401 سال چه حیوانی است

دانستنی

هر سال که تقویم ها را ورق میزنیم، روزها در مقابل چشمان ما قدم میزنند و ما تنها نظاره‌گر این تاریخ ها و روزها و سالها هستیم که چطور احوال ما را تغییر میدهند. در میان تمام این تغییرها فقط "من حقیقی" است که کمترین تغییر را داراست. "من "هر سال با رفتار و اخلاق پیشینان خود رشد میکند و بخشی از این کمترین تغییر، در "من" وابسته به عوامل سالی است که در آن متولد شدیم و این بر اساس طالع بینی چینی و همچنین بر اساس تغییرات چرخش زمین شکل می‌گیرد. همیشه هم اینطور نیست که خود را محدود به این طالع بینی ها کنیم اما دانستن بخشی از این اطلاعات برای تفریح و سرگرمی  جالب است. بهتر است دقت کنیم که دردنیای طالع بینی تاریخ تولد و توجه به اعداد تقویم و تاثیر آنها بر سرنوشت غرق نشویم زیرا که خداوند در زمان آفرینش انسان بر خود تبریک گفتند و بایستی قدر این اختیار و ارزش وجودی خود را بدانیم.

مطلب مرتبط: سال ۱۴۰۳ سال چه حیوانی است؟

اما از حس اینکه بدانیم سال 1401 سال چه حیوانی است نمیتوان گذشت.

تاریخچه گاه شماری حیوانی

گاه شماری دوازده حیوان یک گاه شماری ایرانی است که بعد از دوران مغول در ایران متداول شده است و تا اوایل قرن جدید خورشیدی نیز، متداول بوده است. بررسی گاه شمار حیوانی حکایت از آن دارد که این گاه شماری از ترکیب برخی اصول گاه‌شماری جلالی، گاه‌شماری هجری قمری و گاه‌شماری دوازده حیوانی چینی شکل گرفته و در مدت هفت قرن که از یورش مغول به ایران می گذرد و تا سال ۱۳۰۴ هجری خورشیدی در ایران رایج بوده است.

علت تأثیرگذاری دوازده حیوان خاص بر سرنوشت زمین و انسان، به یک افسانه کهن بودایی بازمی گردد:

روزی بودا در آغاز سال نو، تمامی حیوانات را به نزد خویش دعوت کرد، اما از میان تمام حیوانات، فقط دوازده حیوان دعوت بودا را پذیرفتند. این دوازده حیوان عبارت بودند از: موش، گاو، پلنگ(یا ببر)، گربه، نهنگ (یا اژدها)، مار، اسب، گوسفند(بز)، میمون، خروس، سگ و خوک. از آن پس بودا اعلام کرد که سرنوشت انسان و جهان، تنها به دست این دوازده حیوان باشد و هریک از این حیوانات در هر سال یکی پس از دیگری پدیدار شوند و سرنوشت جهان را در دست بگیرند. و اما امسال سرنوشت گاه‌شماربه دست چه حیوانی است؟

 

گاه شماری حیواانی

سال 1401 سال ببر

حیوان 1401 ببر است بنابراین متولدین سال های1281، 1293، 1305، 1317، 1329، 1341، 1353، 1365، 1377، 1389 و1401 بر مدار قدرت قرار می گیرند و هوش آنها در بالاترین حد خود قرار می گیرد. اگر متولد سال های نام برده هستید و قصد دارید دست به کار دلیرانه ای بزنید امسال زمان مناسب این کار است.

شعار: من پیروز می‌شوم

گفته می‌شود که ببر سمبل قدرت و تکبر است. در زمان‌های قدیم، معمولا پادشاهان و فرمانروایان را با این حیوان مقایسه می‌کردند. افرادی که تحت این علامت به دنیا آمده‌اند، افرادی شکیبا، ثابت قدم، دلیرهستند. متولدین ببر در میانسالی، زندگی متغیر و نامتعادلی خواهند داشت، اما سرنوشتی بسیار روشنی در انتظار آن‌ها خواهد بود. آن‌ها افرادی باهوش، باوفا و باتقوا هستند.

گاهی با دانستن موضوع نام سال و مطالعه درباره تقویم بر اساس نام حیوان سال 1401 تمایل افراد برای انتخاب سررسید و یا تقویم رومیزی متناسب با رنگ و طرح و حتی ویژگی های متولدین آن سال افزایش می‌یابد. اگر دوست دارید تقویمی روی میز کار قرار دهید که با تصاویر و رنگ‌های خاص سال حیوانی هماهنگ باشد در پایان سال و در زمان خرید تقویم رومیزی یا سررسید این موضوع را در نظر بگیرید.

مطلب مرتبط: حیوان سال تولدتان چیست؟

مطلب مرتبط: تقویم 1401 در یک نگاه

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
مپنا
اسنوا
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232