همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

سال 1401 سال چه حیوانی است؟

دانستنی

هر سال و چند ماه پیش از شروع سال نو، مشخصات مهمی مانند حیوان و رنگ سال جدید معرفی شده و در دسترس عموم قرار می‌گیرند. در واقع حیوان سال جدید بر اساس گاه شماری حیوانی، نشان دهنده شخصیت و ویژگی افرادی است که در این سال متولد می‌شوند.

هر سال و چند ماه پیش از شروع سال نو، مشخصات مهمی مانند حیوان و رنگ سال جدید معرفی شده و در دسترس عموم قرار می‌گیرند. در واقع حیوان سال جدید بر اساس سال نامه حیوانی، نشان دهنده شخصیت و ویژگی افرادی است که در این سال متولد می‌شوند.

بهتر است بدانید برای دوازده ماه سال نیز حیوانات مختلفی بر اساس نمادهای زودیاک در نظر گرفته شده است و حتی در بسیاری از مناسبت های سال مانند قمر در عقرب نشانه های حیوانی مشاهده می گردد. برای آشنایی با تاریخچه گاه شماری و کسب اطلاع از این که سال 1401 سال چه حیوانی است؟ با ما همراه باشید.

تاریخچه گاه شماری حیوانی؛ گاه‌شماری حیوانی چیست؟

گاه شماری دوازده حیوان یک گاه شماری ایرانی است که بعد از دوران مغول در ایران متداول شده است و تا اوایل قرن جدید خورشیدی نیز، متداول بوده است. بررسی گاه شمار حیوانی در تقویم رومیزی تبلیغاتی حکایت از آن دارد که این گاه شماری از ترکیب برخی اصول گاه‌شماری جلالی، گاه‌شماری هجری قمری و گاه‌شماری دوازده حیوانی چینی شکل گرفته و در مدت هفت قرن که از یورش مغول به ایران می گذرد و تا سال ۱۳۰۴ هجری خورشیدی در ایران رایج بوده است. علت تأثیرگذاری دوازده حیوان خاص بر سرنوشت زمین و انسان، به یک افسانه کهن بودایی بازمی گردد.

گاه شماری حیواانی

بر اساس داستان گاه‌شماری حیوانی، روزی بودا در آغاز سال نو، تمامی حیوانات را به نزد خویش دعوت کرد، اما از میان تمام حیوانات، فقط دوازده حیوان دعوت بودا را پذیرفتند. این دوازده حیوان عبارت بودند از: موش، گاو، پلنگ(یا ببر)، گربه، نهنگ (یا اژدها)، مار، اسب، گوسفند(بز)، میمون، خروس، سگ و خوک. از آن پس بودا اعلام کرد که سرنوشت انسان و جهان، تنها به دست این دوازده حیوان باشد و هریک از این حیوانات در هر سال یکی پس از دیگری پدیدار شوند و سرنوشت جهان را در دست بگیرند. این داستان از قدیمی‌ترین افسانه‌های کهن است و قرن‌ها پس از آن، همچنان از گاه‌شماری حیوانی در چاپ سر رسید استفاده به عمل می‌آید. و اما امسال سرنوشت گاه‌شمار به دست چه حیوانی است؟

سال 1401؛ سال ببر

حیوان 1401 ببر است بنابراین متولدین سال های1281، 1293، 1305، 1317، 1329، 1341، 1353، 1365، 1377، 1389 و1401 بر مدار قدرت قرار می گیرند و هوش آنها در بالاترین حد خود قرار می گیرد. اگر متولد سال های نام برده هستید و قصد دارید دست به کار دلیرانه‌ای بزنید امسال زمان مناسب این کار است. بر اساس داستان های تاریخی حیوان سال تولد و افسانه‌های محلی، ببر سمبل قدرت و تکبر است. در زمان‌های قدیم، معمولا پادشاهان و فرمانروایان را با این حیوان مقایسه می‌کردند. افرادی که تحت این علامت به دنیا آمده‌اند، افرادی شکیبا، ثابت قدم، دلیرهستند. متولدین ببر در میانسالی، زندگی متغیر و نامتعادلی خواهند داشت، اما سرنوشتی بسیار روشنی در انتظار آن‌ها خواهد بود. آن‌ها افرادی باهوش، باوفا و باتقوا هستند.

معرفی ببر به عنوان حیوان سال 1401؛ به همراه ویژگی های متولدین سال ببر

گاهی با دانستن موضوع نام سال و مطالعه درباره تقویم بر اساس نام حیوان سال 1401 تمایل افراد برای انتخاب سررسید و یا خرید ست مدیریتی با رنگ و طرح و حتی ویژگی های متولدین آن سال افزایش می‌یابد. اگر دوست دارید تقویمی روی میز کار قرار دهید که با تصاویر و رنگ‌های خاص سال حیوانی هماهنگ باشد در پایان سال و در زمان خرید تقویم رومیزی یا سررسید این موضوع را در نظر بگیرید. بهتر است بدانید که استفاده از گاه شماری حیوانی در ایران و بررسی ویژگی های شخصیت افراد بر اساس سالی که در آن متولد می شدند به قرن ها پیش و به دوره صفویه بازمی‌گردد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232