همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

طراحی لت

آموزش

واحد طراحی گاموت پرینت شامل مجموعه ای از طراحان خبره و متخصص است که نه فقط از یک ابزار بلکه از چند ابزار و گاهی از ترکیب این برنامه ها برای سفارشات شما عزیزان که شامل طراحی لت سررسید است، استفاده می کنند. ابزارهای معروفی که آنها مورد استفاده قرار می دهند شامل Corel و Adobe Photoshop و Adobe Illustrator است.

سررسید چیست | طراحی لت

سررسید (calendar) چیست؟

سررسید دفتری است که برای مشاهده تقویم و هم زمان برای ثبت رویدادها در آن استفاده می شود. در حال حاضر سررسید وسیله ای حیاتی و کارامد برای هر شخصی است. از آنجا که تمامی روزهای سال و مناسبت ها در آن وجود دارد به عنوان تقویم مورد استفاده قرار می گیرد. از طرفی برگه هایی به صورت تقریبا خالی دارد که به آن نت می گویند و برای یادداشت نکته ها و حتی قرار های کاری کاربرد دارند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد لت سررسید و طراحی لت سررسید نکاتی را یاداور شویم.

لت چیست؟

بعد از آستر بدرقه که در واقع برگه ای است که در ابتدای سالنامه قرار دارد و محل اتصال جلد و ورق های درونی آن است، صفحه هایی می تواند قرار بگیرد که توضیحاتی از شرکت و سازمان شما باشد. این صفحات که ممکن است در ابتدا، وسط و یا انتهای سررسید قرار بگیرد می تواند شامل تصاویر، کاتالوگ، درباره ما، ایزو و تندیس ها و حتی تصاویر گرافیکی باشد. فراموش نکنید که تعداد این صفحات باید ضریب 4 باشد. در ابتدا به جنس این صفحات می پردازیم.

لت گلاسه

معمولا از کاغذهای 135 گرم و یا 150 گرم برای آن استفاده می شود. این نوع کاغذ می تواند مات و یا براق باشد که می توان گفت تقریبا 90% از مشتریان ما به دنبال لت گلاسه مات هستند.

طراحی لت

لت تحریر

این نوع کاغذ بی شباهت به کاغذهای داخلی سررسید نیست که می تواند به رنگ سفید و یا کرم باشد.

لت بافت دار

مانند مقوایی نازک است که بافت هایی ظریف به صورت برجسته در آن مشاهده می شود. این نوع کاغذ نیز در دو رنگ سفید و کرمی موجود است. در سفارش لت تحریر یا بافت دار کرمی رنگ به این نکته توجه داشته باشید که تصاویر مورد نظر شما به روی صفحه ی کرمی تغییر رنگ می دهد و با آن رنگی که روی کاغذ سفید تصور می کنید متفاوت خواهد بود.

برای طراحی لت سررسید از چه ابزاری استفاده می شود؟

واحد طراحی گاموت پرینت شامل مجموعه ای از طراحان خبره و متخصص است که نه فقط از یک ابزار بلکه از چند ابزار و گاهی از ترکیب این برنامه ها برای سفارشات شما عزیزان که شامل طراحی لت سررسید است، استفاده می کنند. ابزارهای معروفی که آنها مورد استفاده قرار می دهند شامل Corel و Adobe Photoshop و Adobe Illustrator است.

طراحی توسط مشتری یا توسط گاموت پرینت ؟

هر دو مورد امکان پذیر است و ما طی این سالها تجربه ی انجام هرکدام را داشته ایم.

طراحی توسط مشتری

گاهی اوقات سازمان مربوطه خود دارای طراح است و طراحی روی صفحات لت توسط خود مشتری انجام می شود. در این صورت باید استانداردهایی رعایت شود

توسط این لینک می توانید قالب ها را مشاهده نمایید.

با توجه به خطوط قرمز که در قالب مشاهده می نمایید. طراحی باید داخل این قالب انجام شود. خطوط قرمز نشان دهنده ی محدوده ی طراحی شماست به نحوی که یک سانت به سمت داخل از خطوط، طراحی شما باید تمام شود و از مرکز خط قرمز تناسب رعایت می شود. برش از روی خط قرمز انجام می شود. خطوط مشکی در واقع خط اعتماد شماست. به نحوی که اگر برش از روی خط قرمز انجام نشد و ذره ای انحراف پیدا کرد اطراف صفحات سفید نباشد تا از زیبایی آن کاسته نشود.

مود رنگی CMYK باشد:

  • C: Cyan به معنی آبی فیروزه ای
  • M: Magenta به معنای سرخابی
  • Y: Yellow به معنای زرد
  • K: Black به معنای مشکی
  • رزولوشن 300dpi باشد.
  • به اینکه صفحات چپ و راست هستند دقت شود.
  • Text تک صد باشد یعنی : C=0 M=0 Y=0 K=100

پس از اتمام کار به روی قالب برای جلوگیری از درهم ریختگی فونت ها از سیستمی به سیستم دیگر کلیه فونت ها Convert to curve می شوند. به این معنی که دیگر از حالت فونت خارج می شوند و قابل ادیت نیستند. خروجی چاپ گرفته و برای ما ارسال نمایید. فایل نهایی طراحی را در فرمت psd یا ai یا cdr یا pdf یا tif برای گاموت ارسال نمایید.

طراحی توسط شرکت گاموت گیفت

گاها سازمان ها برای بخش لت طرحی ندارند. در آن صورت ایده ی خود را با ما در میان بگذارید. سپس اطلاعات را طی تماس با بخش طراحی برای ایشان مانند متن ها، تصاویر در فرمت jpg و tif ارسال نمایید تا طراحان طرح خود را پیاده سازی کنند.

نکته: هر صفحه به صورت جداگانه طراحی و تایید گرفته می شود. تمامی سعی ما بر این است که هر آنچه در ذهن دارید به روی لت بنشیند. اما ممکن است رنگها با تفاوت 10% الی 15% تلورانس به روی لت نمایش داده شوند.

گاموت پرینت سالهاست که در کنار شما عزیزان بوده است. به عنوان سررسید و سالنامه در دستان شما و یا به صورت تقویم رومیزی روی میز محل کارتان. ما با ماشین آلات مجهز خود همیشه در تولید جدیدترین ها و ایده آل های شما پیشتاز بوده ایم. در سال پیش رو نیز با طرح هایی نو سال را تحویل خواهیم کرد. برای سفارش سررسید 1403 در تیراژ مورد نیازتان با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
مپنا
اسنوا
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232