همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

طراحی لت

آموزش

سررسید دفتری است که برای مشاهده تقویم و هم زمان برای ثبت رویدادها در آن استفاده می‌شود. در حال حاضر سررسید وسیله ای حیاتی و کارامد برای هر شخصی است. از آنجا که تمامی روزهای سال و مناسبت‌ها در آن وجود دارد به عنوان تقویم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سررسید چیست | طراحی لت

سررسید چیست و چه کاربردی دارد؟

سررسید دفتری است که برای مشاهده تقویم و هم زمان برای ثبت رویدادها در آن استفاده می‌شود. در حال حاضر سررسید وسیله ای حیاتی و کارامد برای هر شخصی است. از آنجا که تمامی روزهای سال و مناسبت‌ها در آن وجود دارد به عنوان تقویم مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرفی برگه هایی به صورت تقریبا خالی دارد که به آن نت می‌گویند و برای یادداشت نکته ها و حتی قرار‌های کاری کاربرد دارند. به طور کلی می‌توان گفت سر رسید تبلیغاتی به حدی کاربردی و رایج است که بیشتر افراد در محیط های مختلف از آن استفاده می‌کنند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد لت سررسید و طراحی لت سررسید نکاتی را یاداور کنیم، پس با ما همراه باشید.

لت سررسید چیست؟

بعد از آستر بدرقه که در واقع برگه ای است که در ابتدای سالنامه قرار دارد و محل اتصال جلد و ورق های درونی آن است، صفحه‌هایی می‌تواند قرار بگیرد که توضیحاتی از شرکت و سازمان شما باشد. این صفحات متصل شده به آستر بدرقه سررسید ممکن است در ابتدا، وسط و یا انتهای سررسید قرار بگیرد می تواند شامل تصاویر، کاتالوگ، درباره ما، ایزو و تندیس ها و حتی تصاویر گرافیکی باشد. فراموش نکنید که تعداد این صفحات باید ضریب 4 باشد. در ابتدا به جنس این صفحات می‌پردازیم.

لت گلاسه؛ معرفی و کاربرد

معمولا از کاغذهای 135 گرم و یا 150 گرم برای آن استفاده می شود. این نوع کاغذ می تواند مات و یا براق باشد که می توان گفت تقریبا 90% از مشتریان ما به دنبال لت گلاسه مات هستند.

طراحی لت اختصاصی برای سررسید

لت تحریر سررسید

این نوع کاغذ بی شباهت به کاغذهای داخلی سررسید نیست که می تواند به رنگ سفید و یا کرم باشد. کاغذ تحریر در واقع همان کاغذی است که صفحات داخلی در چاپ سالنامه را تشکیل داده و به طور کلی پرمصرف ترین و رایج ترین کاغذ در چاپ کتاب، دفتر و… به حساب می آید. این کاغذ نسبت به کاغذهای گلاسه هزینه کمتری دارد و در تعداد بالا در بودجه شما صرفه جویی می کند.

لت بافت دار

مانند مقوایی نازک است که بافت هایی ظریف به صورت برجسته در آن مشاهده می‌شود. این نوع کاغذ نیز در دو رنگ سفید و کرمی موجود است. در سفارش لت تحریر یا بافت دار کرمی رنگ به این نکته توجه داشته باشید که تصاویر مورد نظر شما به روی صفحه ی کرمی تغییر رنگ می دهد و با آن رنگی که روی کاغذ سفید تصور می کنید متفاوت خواهد بود.

ابزارهای طراحی لت سررسید؛ نرم افزارهای ویژه

واحد طراحی گاموت پرینت شامل مجموعه ای از طراحان خبره و متخصص است که نه فقط از یک ابزار بلکه از چند ابزار و گاهی از ترکیب این برنامه‌ها برای سفارشات شما عزیزان که شامل طراحی لت سررسید است، استفاده می‌کنند. شما می توانید از لوگو و هویت بصری برند خود در لت استفاده کنید تا تبلیغاتی به روز و مشتری مدار داشته باشید. ابزارهای معروفی که آنها مورد استفاده قرار می دهند شامل Corel و Adobe Photoshop و Adobe Illustrator است.

طراحی توسط مشتری یا توسط گاموت پرینت؟

هر دو مورد امکان پذیر است و ما طی این سالها تجربه‌ انجام هرکدام را داشته ایم.

طراحی توسط مشتری

گاهی اوقات سازمان مربوطه خود دارای طراح است و طراحی روی صفحات لت توسط خود مشتری انجام می‌شود. در این صورت باید استانداردهایی رعایت شود. با توجه به خطوط قرمز که در قالب مشاهده می‌نمایید. طراحی باید با توجه به نوع کاغذ مانند کاغذ گلاسه یا کاغذ تحریر، داخل این قالب انجام شود. خطوط قرمز نشان دهنده محدوده ی طراحی شماست به نحوی که یک سانت به سمت داخل از خطوط، طراحی شما باید تمام شود و از مرکز خط قرمز تناسب رعایت می‌شود. برش از روی خط قرمز انجام می‌شود. خطوط مشکی در واقع خط اعتماد شماست. به نحوی که اگر برش از روی خط قرمز انجام نشد و ذره ای انحراف پیدا کرد اطراف صفحات سفید نباشد تا از زیبایی آن کاسته نشود.

مود رنگی CMYK باشد:

  • C: Cyan به معنی آبی فیروزه ای
  • M: Magenta به معنای سرخابی
  • Y: Yellow به معنای زرد
  • K: Black به معنای مشکی
  • رزولوشن 300dpi باشد.
  • به اینکه صفحات چپ و راست هستند دقت شود.
  • Text تک صد باشد یعنی : C=0 M=0 Y=0 K=100

پس از اتمام کار به روی قالب برای جلوگیری از درهم ریختگی فونت ‌ها از سیستمی به سیستم دیگر کلیه فونت ها Convert to curve می‌شوند. به این معنی که دیگر در سفارش سررسید و قیمت ست مدیریتی از حالت فونت خارج می‌شوند و قابل ادیت نیستند. خروجی چاپ گرفته و برای ما ارسال نمایید. فایل نهایی طراحی را در فرمت psd یا ai یا cdr یا pdf یا tif برای گاموت ارسال نمایید.

طراحی لت توسط شرکت گاموت گیفت

گاها سازمان ها برای بخش لت طرحی ندارند. در آن صورت ایده ی خود را با ما در میان بگذارید. سپس اطلاعات را طی تماس با بخش طراحی برای ایشان مانند متن‌ها، تصاویر در فرمت jpg و tif ارسال نمایید تا طراحان طرح خود را پیاده سازی کنند.

نکته: هر صفحه به صورت جداگانه طراحی و تایید گرفته می‌شود. تمامی سعی ما بر این است که هر آنچه در ذهن دارید به روی لت بنشیند. اما ممکن است رنگها با تفاوت 10% الی 15% تلورانس به روی لت نمایش داده شوند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232