همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

چیدمان سفره هفت سین با علم فنگ شویی

دانستنی

صنعت مد دنیای عجیبی است زیرا از کوچکترین جزئیات الهام میگیرد و بر طیف وسیعی از اطرافمان تاثیر می گذارد. سفره هفت سین نیز هرساله از این تغییرات بی نصیب نمانده است. رنگ سفره و یا پارچه ای که زیر هفت سین انداخته می شود با رنگ سال تغییر می کند.

چیدمان سفره هفت سین با علم فنگ شویی

فنگ شویی سفره هفت سین

چرایی فنگ شویی سفره هفت سین

صنعت مد دنیای عجیبی است زیرا از کوچکترین جزئیات الهام میگیرد و بر طیف وسیعی از اطرافمان تاثیر می گذارد. سفره هفت سین نیز هرساله از این تغییرات بی نصیب نمانده است. رنگ سفره و یا پارچه ای که زیر هفت سین انداخته می شود با رنگ سال تغییر می کند. در هر خانه ای شخصی که از همه خوش ذوق تر است معمولا وظیفه ی چیدمان سفره هفت سین را بر عهده می گیرد و با توجه به زمانی که برای این کار می گذارد و همچنین جنبه های فانتزی یا علمی را که به آن اضافه می کند، خانه به خانه طراحی های سفره هفت سین با یکدیگر متفاوتند.

هرچه جوامع رو به مدرنیته گذاشت فاصله ی افراد با مشاغلشان و همچنین زمانی که افراد در محل کار می گذراندند رو به افزایش گذاشت. در حال حاضر افراد، خانم و آقا، بیشتر طول روز را در محل کار خود صرف می کنند. پس عجیب نیست اگر زمان سال نو و لحظه ی تحویل سال را در محل کار و اداره باشند. در نتیجه دیزاین سفره هفت سین فقط مناسب منزل نیست و الانه در محل های کار نیز هفت سین چیده می شود. ما در این مقاله می خواهیم شما را با نحوه چیدمان سفره هفت سین با علم فنگ شویی که بهترین نوع از طراحی است آشنا کنیم.

 

چیدمان سفره هفت سین با علم فنگ شویی

علم فنگشویی چیست؟

فنگ شویی به چینی feng(باد) ، shui(آب) ، یک هنر باستانی مربوط به امپراتوری بزرگ چین است. بسیاری از مردم چین و حتی کشورهای دیگر بر این عقیده هستند که می توان اشیا و فضا را به نحوی تنظیم کرد که صلح و رفاه را به ارمغان آورد. این فلسفه تلاش می کند هماهنگ سازی فضا در جهت کسب انرژی مثبت و تاثیرگذاری بر افراد آن محیط رقم خورد. فنگ شویی ارتباط مستقیم با مفهوم یین و یانگ دارد.

گفته می شود انرژی یانگ که به طور سنتی با مردان مرتبط است حرارت ، خورشید و جامعه پذیری است، در حالی که انرژی یین یا “مونث” به عنوان انرژی شب ، خنکی و سکوت پذیری در نظر گرفته می شود. یین و یانگ با هم نشان دهنده دوگانگی نیروهای متضاد هستند که همه چیز در جهان را تشکیل می دهند. اصول فنگ شویی نشان دهنده طرحی است که در صورت رعایت آن می تواند به تعادل و ایجاد هماهنگی بین این انرژی های حیاتی کمک کند. برای مشاهده مدل های جدید سررسید 1403 و تقویم رومیزی ۱۴۰۳ کلیک نمایید.

اِلِمان های مهم در علم فنگشویی

در چیدمان هر المانی از جمله سفره هفت سین می توانیم این انرژی ها (یین و یانگ) را در نظر بگیریم و میان آنها تعادل ایجاد کنیم تا به نهایت انرژی مثبت که همان مفهوم فلسفی فنگ شویی است دست پیدا کنیم. نکته ی اول این است که از به هم ریختگی و شلوغی دوری کنید. شلوغ کردن سفره هفت سین علاوه بر اینکه انرژی منفی به همراه دارد از نظر علم زیبا شناسی نیز تایید نشده است. نکته ی دوم این است که در تزئینات خود از چوب استفاده نمایید. چوب در علم فنگ شویی مقام والایی دارد. این چوب می تواند شامل میز و یا ظروف اِلِمان های سفره هفت سین باشد. چوب با خود ثروت و رفاه می آورد. فنگ شویی می گوید می توانید در نزدیکی خود مجسمه ی گربه و یا قورباغه هم برای خوش شانسی داشته باشید.

بیشتر بدانید: لحظه تحویل سال 1403

 عناصر تاثیر گذار بر فنگ شویی

  • چوب: این عنصر باعث جذب خلاقیت می شود. درختان، گیاهان یا اشیاء سبز رنگ نیز می توانند نمایانگر چوب باشند.
  • آتش: قوی ترین عنصر در این مجموعه آتش است. شور، انرژی، انعطاف پذیری، جسارت و دگرگونی ایجاد می کند. شمع یا رنگ قرمز می تواند عنصر آتش را وارد فضا کند.
  • آب: این عنصر با احساس و الهام مرتبط است. ویژگی های آبی یا اقلام آبی می توانند این عنصر را نشان دهند.
  • زمین: عنصر زمین نشان دهنده ثبات و قدرت است. عنصر زمین را با سنگ‌ها، فرش‌ها، کتاب‌های قدیمی یا چیزهایی که به رنگ قهوه‌ای یا خرمایی هستند ترکیب کنید.
  • فلز: فلز تمام عناصر را متحد می کند، در حالی که تمرکز و نظم را ارائه می دهد. از اشیایی استفاده کنید که رنگ فلزی یا سفید، نقره ای یا خاکستری دارند. با در نظر گرفتن تمامی اطلاعات می توانید سفره هفت سینی بچینید که هم بی نظیر باشد و هم تاثیرات مثبتش در زندگیتان بروز نماید.

با آزوی بهترین سال برای شما

سالنامه گاموت

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
مپنا
اسنوا
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232