همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

چیدمان سفره هفت سین با علم فنگ شویی

دانستنی

صنعت مد دنیای عجیبی است زیرا از کوچکترین جزئیات الهام میگیرد و بر طیف وسیعی از اطرافمان تاثیر می گذارد. سفره هفت سین نیز هرساله از این تغییرات بی نصیب نمانده است. رنگ سفره و یا پارچه ای که زیر هفت سین انداخته می شود با رنگ سال تغییر می کند.

چیدمان سفره هفت سین با علم فنگ شویی

سفره هفت سین یکی از سنت‌های دیرینه ایرانیان است که با آغاز سال جدید و لحظه تحویل سال انجام می‌گیرد. سفره هفت سین دارای تزئینات مختلف و زیبایی است که تنوع بسیاری در آن قابل مشاهده است. از سین های سفره هفت سین تا تزئین سفره با آینه و تنگ ماهی؛ همگی از زیبایی های سفره هفت سین است. فنگ شویی نیز علمی قدیمی و بر اساس عناصر طبیعی به حساب می آید. در این مطلب با ما همراه باشید تا چیدمان سفره هفت سین با علم فنگ شویی را به شما آموزش دهیم.

فنگ شویی سفره هفت سین؛ آموزش جامع

صنعت مد دنیای عجیبی است زیرا از کوچکترین جزئیات الهام میگیرد و بر طیف وسیعی از اطرافمان تاثیر می‌گذارد. سفره هفت سین نیز هر ساله از این تغییرات بی نصیب نمانده است. برای مثال بسیاری از شرکت‌ها از هویت بصری برند خود برای سفره آرایی هفت سین در پایان سال استفاده می کنند. رنگ سفره و یا پارچه‌ای که زیر هفت سین انداخته می‌شود با رنگ سال تغییر می‌کند. در هر خانه ای شخصی که از همه خوش ذوق‌تر است، معمولا وظیفه چیدمان سفره هفت سین را بر عهده می‌گیرد و با توجه به زمانی که برای این کار می‌گذارد،جنبه های فانتزی یا علمی را به آن اضافه می‌کند.

مطالعه بیش‌تر: خرید سالنامه 1403

فنگ شویی؛ چرا فنگ شویی در هفت سین استفاده می شود؟

طراحی سفره هفت سین

خانه به خانه، طراحی‌های سفره هفت سین با یکدیگر متفاوتند. همان طور که می‌دانید با نزدیک شدن به اوایل زمستان در کشورهای دیگر و به هنگام تحویل سال جدید، تزئینات ویژه جشن کریسمس در هر خانه ای پدیدار می‌شود. در کشور ما نیز جشن عید نوروز دارای تزئینات خاص خود است. در حال حاضر افراد، خانم و آقا، بیشتر طول روز را در محل کار خود صرف می‌کنند. پس عجیب نیست اگر زمان سال نو و لحظه ی تحویل سال را در محل کار و اداره باشند.

در نتیجه دیزاین سفره هفت سین فقط مناسب منزل نیست و در حال حاضر در محیط‌های کار نیز هفت سین چیده می‌شود. می‌توانید به عنوان تزیین میز تحریر اداری، بخش‌هایی از سفره هفت سین را بچینید. تزئینات این سفره نیز تنوع گسترده ای دارد و با توجه به سلیقه و روش هایی مانند فنگ شویی انجام می‌گیرد. ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با نحوه چیدمان سفره هفت سین با علم فنگ شویی که بهترین نوع از طراحی است آشنا کنیم.

مطالعه بیش‌تر: سفارش سررسید اختصاصی

علم فنگشویی چیست؟

فنگ شویی به چینی feng(باد)، shui(آب)، یک هنر باستانی مربوط به امپراتوری بزرگ چین است. بسیاری از مردم چین و حتی کشورهای دیگر بر این عقیده هستند که می‌توان اشیا و فضا را به نحوی تنظیم کرد که صلح و رفاه را به ارمغان آورد. این فلسفه تلاش می‌کند هماهنگ سازی فضا در جهت کسب انرژی مثبت و تاثیرگذاری بر افراد آن محیط رقم خورد. فنگ شویی ارتباط مستقیم با مفهوم یین و یانگ دارد. به طور کلی در فرهنگ مردم چین از علومی مانند فنگ شویی و علوم طب سنتی استفاده به عمل می‌آید و چینی‌ها به انرژی یین و یانگ اعتقاد دارند.

علوم فنگ شویی چینی چیست؟

گفته می شود انرژی یانگ که به طور سنتی با مردان مرتبط است حرارت، خورشید و جامعه پذیری است، در حالی که انرژی یین یا “مونث” به عنوان انرژی شب، خنکی و سکوت پذیری در نظر گرفته می‌شود. یین و یانگ با هم نشان دهنده دوگانگی نیروهای متضاد هستند که همه چیز در جهان را تشکیل می‌دهند. اصول فنگ شویی نشان دهنده طرحی است که در صورت رعایت آن می‌تواند به تعادل و ایجاد هماهنگی بین این انرژی‌های حیاتی کمک کند. با این حال می‌توانید با مطالعه کتاب های فنگ شویی و تقویم رومیزی مرتبط با کشور چین، اطلاعات بیشتری از فنگ شویی کسب کنید.

نکات مهم درباره فنگ شویی

در چیدمان هر المانی از جمله سفره هفت سین می‌توانیم این انرژی‌ها (یین و یانگ) را در نظر بگیریم و میان آنها تعادل ایجاد کنیم تا به نهایت انرژی مثبت که همان مفهوم فلسفی فنگ شویی است دست پیدا کنیم. نکته ی اول این است که از به هم ریختگی و شلوغی دوری کنید. شلوغ کردن سفره هفت سین علاوه بر اینکه انرژی منفی به همراه دارد از نظر علم زیبا شناسی نیز تایید نشده است. نکته ی دوم این است که در تزئینات خود از چوب استفاده نمایید. چوب در علم فنگ شویی مقام والایی دارد. این چوب می‌تواند شامل میز و یا ظروف المان های سفره هفت سین باشد. چوب با خود ثروت و رفاه می‌آورد. فنگ شویی می‌گوید می‌توانید در نزدیکی خود مجسمه ی گربه و یا قورباغه هم برای خوش شانسی داشته باشید.

چطور سفره هفت سین را با استفاده از فگ شویی بچینیم؟

 عناصر تاثیر گذار بر فنگ شویی

  • چوب: این عنصر باعث جذب خلاقیت می‌شود. درختان، گیاهان یا اشیاء سبز رنگ نیز می‌توانند نمایانگر چوب باشند.
  • آتش: قوی‌ترین عنصر در این مجموعه آتش است. شور، انرژی، انعطاف پذیری، جسارت و دگرگونی ایجاد می‌کند. شمع یا رنگ قرمز می‌تواند عنصر آتش را وارد فضا کند. بهتر است بدانید آتش در ایران باستان نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در بسیاری از جشن‌های دیرینه ایرانی مانند جشن دیگان و جشن مهرگان، آتش بازی و پایکوبی برقرار بوده است.
  • آب: این عنصر با احساس و الهام مرتبط است. ویژگی‌های آبی یا اقلام آبی می‌توانند این عنصر را نشان دهند.
  • زمین: عنصر زمین نشان دهنده ثبات و قدرت است. عنصر زمین را با سنگ‌ها، فرش‌ها، کتاب‌های قدیمی یا چیزهایی که به رنگ قهوه‌ای یا خرمایی هستند ترکیب کنید.
  • فلز: فلز تمام عناصر را متحد می‌کند، در حالی که تمرکز و نظم را ارائه می دهد. از اشیایی استفاده کنید که رنگ فلزی یا سفید، نقره ای یا خاکستری دارند. با در نظر گرفتن تمامی اطلاعات می‌توانید سفره هفت سینی بچینید که هم بی‌نظیر باشد و هم تاثیرات مثبتش در زندگیتان بروز نماید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232