همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

انواع سفارشی سازی سررسید

آموزش

آستر بدرقه به کاغذی گفته میشود که در ابتدا و انتهای سررسید قرار داده شده و جلد را به صفحات داخلی متصل می کند. جنس این کاغذ نسبت به کاغذهای داخلی متفاوت بوده و کمی ضخیم تر است تا بتواند در مقابل فشار وزن کاغذ های داخلی و باز و بسته شدن فراوان مقاومت لازم را داشته باشد. برخی از تولید کنندگان از کاغذهای فانتزی ضخیم و برخی از کاغذ گلاسه یا تحریر سنگین چاپ شده ( معمولا در سررسید های اختصاصی ) به عنوان آستر بدرقه استفاده می کنند.

انواع سفارشی سازی سررسید

چاپ اختصاصی سررسید

چه تفاوتی میان چاپ اختصاصی سررسید و سفارشی سازی سررسید وجود دارد؟ سررسید و تقویم رومیزی هدیه ای بسیار مناسبی است که به عنوان هدیه پایان سال طرفداران زیادی دارد از آن جهت که در طول یکسال می تواند نام شرکت هدیه دهنده را برای مخاطب تداعی کند.با مد نظر قرار دادن این امر می توان سررسید را به صورت اختصاصی چاپ کرد و یا سررسید را سفارشی سازی نمود. در چاپ سررسید اختصاصی کلیه مراحل از ابتدا تا انتها بصورت اختصاصی برای شرکت سفارش دهنده لحاظ می گرد.

در چاپ اختصاصی سالنامه طراحی صفحات ، فرمت تاریخ صفحات سررسید، انتخاب سایز سررسید، انتخاب نوع جلد سررسید کاملا به صورت اختصاصی است در صورتیکه در سفارشی سازی سررسید شرکت سفارش دهنده یکی از نمونه های تولید کنندگان سررسید را انتخاب می کند و سپس سررسید سفارشی سازی میشود بدین معنی که ماهیت سررسید همان نمونه مرجع انتخاب شده بوده و فقط طرح داغی جلد، لت گلاسه ، آستر بدرقه اختصاصی، و … را می توان روی سررسید موجود پیاده کرد. بدین منظور چاپ اختصاصی سررسید، یا سفارشی سازی آن برای شرکتها دارای اهمیت زیادی است که روش های متعددی جهت سفارشی سازی سررسید و سالنامه وجود دارد که برخی از آنان عبارتند از:

چاپ اختصاصی سررسید و سالنامه توسط سالنامه گاموت برای بسیاری از مشتریان محترم با فعالیتهای گوناگون در سالهای گذشته انجام گرفته .است که مشتریان عزیز میتوانند جهت اطمینان نمونه کارهای سالهای گذشته سررسید و سالنامه این مجموعه را رویت فرمایند

روش های متعددی جهت سفارشی سازی سررسید وجود دارد که برخی از آنان عبارتند از:

 • درج لوگو روی جلدسررسید
 • درج لوگو در صفحات داخلی سررسید
 • درج لوگو یا طرح مد نظر روی آستر بدرقه سررسید
 • استفاده از لت گلاسه برای معرفی محصولات و یا خدمات شرکتها و …

حک لوگو بر روی جلد سررسید و سالنامه

متداول ترین روش سفارشی سازی سررسید ، حک لوگو روی جلد آن است. روش های گوناگونی برای حک لوگو روی جلد سررسید وجود دارد که بسته به مدل سررسید ، جنس جلد و سلیقه و نیاز سفارش دهنده مورد استفاده قرار می گیرد. متداول ترین این روش ها عبارتند از :

 • لیزر مستقیم روی جلد سررسید
 • پلاک فلزی روی سررسید
 • داغی ( داغکوب ) روی جلد سررسید
 • طلاکوب و نقره کوب روی جلد سررسید
 • چاپ سیلک جلد سررسید
 • چاپ مستقیم روی جلد (ویژه سررسید سلفونی)

جهت آشنایی با ویژگی ها و شرایط اجرای هر یک از موارد فوق ، مقاله مربوط به حک لوگو روی جلد سررسید و سالنامه را مطالعه فرمایید.

چاپ لت گلاسه در صفحات سررسید و سالنامه

لت گلاسه اوراقی از جنس کاغذ گلاسه است که بصورت 4 رنگ چاپ شده و در ابتدا، وسط و یا انتهای سررسید مورد استفاده قرار میگیرد ولی استفاده در ابتدای سررسید متداول تر است. در سالهای اخیر بدلیل استفاده از کاغذ کرم در تولید سررسید برخی مشتریان ترجیح می دهند برای یکدست شدن سالنامه از اوراق کرم به جای کاغذ گلاسه استفاده کنند. استفاده از لت تبلیغاتی برای معرفی شرکت و برند، معرفی محصولات یا خدمات و یا ارائه اطلاعات دیگر کاربرد دارد.معمولا در سفارشات بالای 1000 عدد از لت استفاده میشود چون این امر در مورد تیراژهای پایین با محدودیت هایی همراه است که جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مربوط به چاپ لت گلاسه در صفحات سررسید و سالنامه را مطالعه فرمایید.

چاپ آرم یا لوگوی شرکت در صفحات سررسید و سالنامه

یکی محبوبترین روشها در سفارشی سازی سررسید و سالنامه در تیراژ بالا، چاپ لوگوی شرکت سفارش دهنده در تمام صفحات سررسید است. استفاده از این روش باعث می شود تا کاربر سررسید در زمان استفاده سررسید، مرتبا لوگوی شرکت را مشاهده کرده ، و لذا در طولانی مدت میزان آگاهی وی نسبت به برند مورد نظر به طرز قابل توجهی افزایش یابد.

معمولا از دو روش برای چاپ لوگو در صفحات استفاده می شود

 • چاپ لوگو ( 1 تا 4 رنگ ) در قسمت بالا یا پایین صفحه سالنامه
 • چاپ لوگو بصورت ترام تک رنگ در زمینه صفحه سالنامه
 • استفاده از لوگو در بالا یا پایین صفحات سررسید به دلیل زیبا قرار گرفتن و متناسب بودن با طرح صفحات جهت شرکتها مناسب تر است.
 • جهت آشنایی با روشهای چاپ لوگو در صفحات سررسید و سالنامه مقاله مربوط به این مبحث را مطالعه فرمایید.

استفاده از آستر بدرقه اختصاصی

آستر بدرقه به کاغذی گفته میشود که در ابتدا و انتهای سررسید قرار داده شده و جلد را به صفحات داخلی متصل می کند. جنس این کاغذ نسبت به کاغذهای داخلی متفاوت بوده و کمی ضخیم تر است تا بتواند در مقابل فشار وزن کاغذ های داخلی و باز و بسته شدن فراوان مقاومت لازم را داشته باشد. برخی از تولید کنندگان از کاغذهای فانتزی ضخیم و برخی از کاغذ گلاسه یا تحریر سنگین چاپ شده ( معمولا در سررسید های اختصاصی ) به عنوان آستر بدرقه استفاده می کنند.

در چاپ آستر بدرقه جهت سررسید اختصاصی روشهای گوناگونی استفاده می شوند که برخی از آن عبارتند از :

 • چاپ ( یک تا چهار رنگ ) روی آستر بدرقه گلاسه یا تحریر
 • چاپ روی آستر بدرقه فانتزی
 • طلا کوب یا نقره کوب روی آستر بدرقه فانتزی
 • چاپ ( یک تا چهار رنگ ) روی آستر بدرقه گلاسه یا تحریر
 • جهت مطالعه بیشتر در زمینه چاپ آستر بدرقه می توانید مقاله آستر بدرقه سررسید را مطالعه فرمایید.

چاپ اختصاصی سررسید و استفاده از روبان اختصاصی

یکی دیگر از روشهای سفارشی سازی سررسید استفاده از روبان اختصاصی می باشد که نه تنها به عنوان وسیله ای برای سهولت در کاربری سررسید و سالنامه مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه می توان با درج لوگو، از آن به عنوان روشی برای سفارشی سازی سررسید استفاده نمود. عموما دو روش برای درج لوگو روی روبان وجود دارد. درج لوگو روی روبان به دو صورت چاپ لوگو روی روبان سالنامه و بافت لوگو درتار و پود روبان سررسید انجام می شود. رنگ روبان معولا بصورت سفید، قهوه ای یا مشکی می باشد که این امر معمولا متناسب با کاغذ داخلی سررسید و یا جلد و آستر بدرقه سررسید صورت می پذیرد و البته در چاپ اختصاصی سررسید گاهی شرکتها از رنگ سازمانی خود برای روبان استفاده می کنند که باعث یکدست شدن و زیباتر شدن و اصطلاحا ست شدن سالنامه و سررسید می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روبان سررسید می توانید مقاله انواع روبان سررسید را مطالعه فرمایید.

 

برای مشاهده انواع سررسید ۱۴۰۳ کلیک نمایید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
مپنا
اسنوا
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232