همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

رنگ سال 1401 چه رنگی است

دانستنی

رنگ سال 1401 توسط شرکت پنتون طی جلسه ای با نمایندگانی از سراسر جهان که در ماه نوامبر ( آبان - آذر ) برگزار می شود تعیین و پس از آن اعلام می شود. شرکت پانتون به انگلیسی ( Pantone ) یک سازمان تولید رنگ بسیار بزرگ است که با سامانه تطبیق رنگ آنلاین در سراسر جهان شناخته شده است.

رنگ سال 1401 چه رنگی است

رنگ سال 1401 چیست؟

رنگ سال 1401 توسط شرکت پنتون طی جلسه ای با نمایندگانی از سراسر جهان که در ماه نوامبر (آبان – آذر) برگزار می شود تعیین و پس از آن اعلام می شود. شرکت پانتون به انگلیسی ( Pantone ) یک سازمان تولید رنگ بسیار بزرگ است که با سامانه تطبیق رنگ آنلاین در سراسر جهان شناخته شده است. این موسسه که در ایالت نیوجرسی آمریکا قرار دارد از سال 1963 به صورت غیر رسمی رنگ سال جدید را انتخاب می کند.

پانتون سالیانه با برگزیدن چند رنگ و سپس نظر سنجی از مردم رنگ سال را تعیین می کند که در بخش های متفاوتی اعم از دکوراسیون داخلی، صنعت چاپ، گرافیک، چاپ سالنامه و لباس مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که رنگ سال جدید یعنی رنگ سال 2022 در زمستان تعیین می شود سالنامه ی گاموت افتخار دارد که به عنوان اولین موسسه، رنگ سال 2022 را به شما معرفی نماید.

پنتون رنگ سال 2022 را معرفی کرد؛ سایه رنگ آبی

شرکت پنتون رنگ سال 2022 را به نام رنگ سال 1401، سایه ای از آبی (Very Peri) نامگذاری کرد. در حالی که بسیاری از ما روزهای پایانی سال 2021 را با تأمل در رویدادهای طوفانی آن سپری خواهیم کرد، پنتون، مرجع جهانی رنگ، از قبل مشغول تماشای آینده بوده است، برای تصمیم گیری در مورد سایه ای که به بهترین شکل مانند چتری سال ۱۴۰۳ را در بر می گیرد.

شرکت پنتون دیروز از رنگ سال 2024 – ۱۴۰۳ که رنگی جدید و یک رنگ سازمانی ساخت شرکت خودش است رونمایی کرد. این رنگ با تم آبی و ذره ای قرمز به نام  سایه ای از آبی شناخته شده است. شرکت پنتون در مصاحبه ی خبری اضافه کرده است که این رنگ “به معنای واقعی کلمه شادترین و گرمترین رنگ آبی است.” “به دلیل آن ته رنگ قرمز، یک احساس قدرتمند از تازگی ایجاد می کند، و تازگی چیزی است که همه ی ما به آن نیاز داریم.”

رنگ 1401 پیشنهادی شرکت بنجامین مور (Benjamin Moore)

با این حال شرکت‌های برجسته رنگ چون بنجامین مور، PPG و شروین-ویلیامز که در زمینه طراحی و دکوراسیون مشغول به کار هستند طی توافقی و به صورت شگفت انگیز اعلام نمودند: سال 2022 سال ( سبز-نقره ای ) است. این رنگ پیچیده نماد تعادل و هماهنگی است که اغلب در دنیای طبیعی دیده می شود. از رنگ هایی مانند نقره ای می توانید در طراحی هویت بصری برند استفاده کنید. خاکستری برای بیرون و سبز برای فضای داخل به کار گرفته خواهد شد. سبز خاکستری نماد امنیت ، پناهگاه ، آرامش و رشد است که بی ارتباط با گذر از بیماری همه گیر در جهان نیست.

رنگ هایی که توسط شرکت شروین ویلیامز برای ست شدن با سبز خاکستری پیشنهاد شده اند:

اشیاء فلزی یا رنگ نقره ای، مشکی جوهری، خردلی، زمردی گرد و غباری، آبی سنگی (آبی روشن متوسط)، قرمز گیلاسی عمیقا در تار و پود رنگ سال می پیچند و درخشش فضا را صدچندان می‌کنند. این رنگ‌های پیشنهادی از بهترین ترکیب‌ها برای تبلیغات و ایده های اثرگذار در برندینگ به شمار می‌روند؛ از این رو اگر همچنان برای انتخاب رنگ سازمانی خود تردید دارید، این ترکیب‌های رنگی را از دست ندهید. برای مثال پیشنهاد می کنیم پیش از چاپ سررسید سال جدید، رنگ خاکستری را برای جلد و رنگ نقره ای را برای حک لوگو روی آن انتخاب کنید. از طرفی لوگوی درون صفحات سررسید را نیز می‌توانید با ترکیبی از چهار رنگ سفارش دهید.

رنگ معرفی شده کمپانی پنتون برای سال جدید؛ رنگ سال 1401

رنگ 1401 پیشنهادی شرکت مین وَکس (Minwax) برای اتاق نشیمن

Minwax یک لکه سبز غنی به نام ( Gentle Olive – زیتونی ملایم ) را به عنوان رنگ سال 1401 خود انتخاب کرد. ترکیبی از لطافت مریم گلی با ته رنگ خاکستری ظریف، زیبایی طبیعی چوب را در هنگام استفاده از مبلمان، کابینت، قفسه بندی، وسایل تزئینی و موارد دیگر برجسته می کند. از این رو این رنگ را می توان در بسته بندی و تهیه بهترین هدایای ویژه عید نوروز استفاده کرد.

رنگ زیتونی ملایم که به دلیل ارتباط با سلامتی و ویژگی های ترمیم کننده طبیعت انتخاب شده است، حال و هوای آرامش را به قسمت های فراموش شده‌ی خانه مانند نشیمن، تقویم رومیزی، آشپزخانه و اتاق خواب می بخشد و حس خوش بینی را در ما افزایش می دهد. به خاطر داشته باشید اهمیت رنگ هایی که با رنگ سال همخوانی دارند به اندازه ی خود رنگ سال 1401 اهمیت دارد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232