همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

روز تربیت بدنی و ورزش

مناسبت‌ها

ورزش یکی از اموری است که به شکل ها و عناوین گوناگون در جوامع مختلف بشری وجود دارد. امروزه این فعالیت مهم به صورت گروهی و فردی انجام می شود و عده ای از مردم ورزشکار حرفه ای هستند و گروهی دیگر هم از ورزشکاران آماتور محسوب می شوند.

روز تربیت بدنی و ورزش

ضرورت تربیت بدنی و ورزش در زندگی

ما در طول روز از طلوع خورشید تا نمایان شدن ماه در آسمان، فعالیت های زیادی را انجام می دهیم تا بتوانیم به هدف های مورد نظرمان دسترسی پیدا کنیم. از مهم ترین اهدافی که ما انسان ها به دنبال دستیابی به آن ها هستیم، سلامتی و آرامش است. این دو مهم را می توان از راه های مختلفی به دست آورد و اکثر افراد بر این باورند که حتما باید هزینه های زیادی را بپذیرند تا بتوانند به آرامش مورد نظرشان دست پیدا کنند. خوشبختانه از سوی دیگر روش هایی بسیار موثر تر و کار آمد تر وجود دارد تا ما بتوانیم سلامتی و آرامش روحی و جسمانی خود را به دست اوریم.

روز ورزش و تربیت بدنی مصادف با 26 مهر 1403 در تقویم شمسی

روز تربیت بدنی و ورزش

 انجام ورزش روزانه

ورزش یکی از اموری است که به شکل ها و عناوین گوناگون در جوامع مختلف بشری وجود دارد. امروزه این فعالیت مهم به صورت گروهی و فردی انجام می شود و عده ای از مردم ورزشکار حرفه ای هستند و گروهی دیگر هم از ورزشکاران آماتور محسوب می شوند. البته در این حین هستند افرادی که فقط طرفدار و پی گیر اتفاقات و مسابقات ورزشی هستند. ورزش بر روحیه افراد و سلامت جسمانی بسیار تاثیر گذار است و می توانیم هرروز صبح، زمانی را به حرکات ورزشی اختصاص دهیم تا از مزایای فوق العاده ی آن بهره مند شویم.

فواید ورزش کردن

همانطور که گفته شد اگر ورزش صبحگاهی به صورت منظم انجام شود، می  توان به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد. از جمله این نتیاج وفواید می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • احتمال ابتلا به امراض مختلف را کاهش می دهد
  • .درمان و کنترل فشار خون بالا، پوکی استخوان، کبد چرب، حملات قلبی و دیگر مریضی هایی که  تحقیقات ثابت کرده اند افرادی که از جوانی ورزش می کنند، در سنین بالاتر کم تر دچار این گونه امراض می شوند.
  • تناسب اندام
  • حفظ چابکی با وجود بالاتر رفتن سن
  • افزایش میانگین طول عمر افراد جامعه
  • افزایش میانگین امید به زندگی در جامعه
روز تربیت بدنی و ورزش

دور کردن کسالت و تنبلی از خودمان با ورزش

هنگامی که ورزش می کنیم کسالت و تنبلی را از فیزیک بدنی خود دور می کنیم و نشاط و شادابی را به خود ارزانی می بخشیم. ما به کمک ورزش می توانیم اخلاق فردی خود را بهبود بخشیم و حضور موثر تری در جامعه داشته باشیم.

قوی ساختن حافظه با تمرینات مرتب

دانشمندان معتقدند که اگر در هر هفته تنها 3 روز را صرف پیاده روی کنیم، می توانیم از هوش و زیرکی لازم برخوردار باشیم.  ورزش های‌ هوازی قسمت های‌ جلویی و جداره های‌ بالایی مغز که به تمرکز مرتبط است را تحریک می کند. تنها با صرف 45 دقیقه پیاده روی میتوانیم تمرکز لازم برای خود را فراهم سازیم.

افزایش کیفیت خواب در زندگی سالم با ورزش

تحقیقاتی که طی چند سال گذشته تا به حال انجام شده ثابت کرده است که 20 الی 30 دقیقه ورزش کردن در هفته می تواند کیفیت خواب شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد. هرچند لازم است بدانید که بهترین زمان ورزش صبح و عصر است چرا که اگر شب ورزش کنید، به علت انرژی زیاد شاید بدنتان در برابر خوابیدن مقاومت کند.

افزایش انعطاف پذیری بدنی و اخلاقی با معجزه ورزش

انعطاف پذیری از دیگر فواید ورزش است و این فاکتور به میزان حرکات مفاصل شما بستگی دارد. خم کردن کمر، بلند شدن روی نوک انگشتان پا برای رسیدن به طبقه بالایی کمد و… همه نمونه هایی از انعطاف پذیری بدن هستند. انعطاف داشتن در همه امور زندگی و حتی برای انجام فعالیت های ورزشی مورد نیاز است انعطاف پذیری اصولاً با افزایش سن کاهش می یابد ولی می توان با انجام نرمش هایی از خشک شدن بدن جلوگیری کرد.

کنترل وزن

هنگامی که یک سری از حرکات را به صورت مداوم انجام دهیم، می توانیم نسبت تعادل ماهیچه به چربی را تا حدی حفظ کنیم. البته سوخت و ساز بدن هر شخص نسبت به شخصی دیگر متفاوت است اما در کل برقراری تعادل بین چربی و ماهیچه امری بسیار پسندیده و مناسب برای کسانی است که به دنبال حفظ طولانی مدت سلامتی خود هستند.

روز تربیت بدنی و ورزش

بهترین زمان برای ورزش

پژوهشگران بر این باورند زمانی که شما برای ورزش انتخاب می کنید بسیار موثر است. با این توضیحات تفاوت زیادی بین ورزش کردن در ساعاتی مانند 7 صبح، 1 ظهر و 6 غروب وجود دارد. اگر به دنبال کاهش چشمگیر فشار خون و بالا بردن کیفیت خوابتان هستید، بهترین زمان برای ورزش، ساعاتی بین 7 تا 9 صبح است. اگر به دنبال تناسب اندام مورد دلخواهتان هستید، پیشنهاد می شود که بعد از زمان اداری ورزش را انتخاب کنید. چند سال پیش تحقیقات و آزمایشاتی در دانشگاه شیکاگو انجام شد که در آن گروهی از آقایان در نوبت صبح و گروهی دیگر در نوبت عصر و بعد از زمان اداری به ورزش پرداختند.

نکته قابل توجه این بود که در گروه دوم، هورمون های کورتیزول و تیروتروپین، بیش تر ترشح شده است و در این افراد گلوکز خونشان به میزان بیش تری کاهش پیدا کرده است. این امر به این معنی است که سوخت و ساز بدنی این افراد نسبت به گروه اول بیش تر بوده است و نتیجه ی آن کاهش وزن بیش تر و تناسب اندام بهتر به دنبال خواهد داشت.

مطلب مرتبط: عصای سفید چیست

مطلب مرتبط: مهرگان چیست؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
مپنا
اسنوا
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232