همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

سررسید وزیری چیست و قطع وزیری به چه معناست

آموزش

باتوجه به تنوع زیاد انواع سررسید در عصر حال، سررسید وزیری را میتوان یکی از پر استفاده ترین و پر فروش ترین انواع سررسید دانست. یکی از دلایلی که به این نوع از سررسید علاقه و توجه زیادی نشان داده شده است، دارا بودن فضای مناسب و لازم مورد نیاز مصرف کننده است تا بتواند به راحتی مطالب مد نظر خود را در آن یادداشت کند.ابعاد مناسب در یک سررسید بسیار مهم است و سررسید وزیری از ابعاد نسبتا استانداردی در سایز (17*5/23) برخوردار است تا بتواند کاربران زیادی را مجاب کند تا اقدام به  خرید سررسید کنند. 

سررسید وزیری چیست و قطع وزیری به چه معناست

سررسید وزیری چیست و چه کاربردی دارد؟

شاید تا به حال این اتفاق برایمان افتاده باشد که نام سررسید وزیری را در مکان های مختلف، ازجمله ادارات، مکان های عمومی و یا از زبان کارمندان موسسات شنیده باشیم.اما اغلب اوقات دقیقا متوجه نشده ایم که منظور از سررسید وزیری چیست، البته این اتفاق بسیار عادی و معمول است، چرا که برای شناختن دقیق آن باید در مکانی مانند چاپخانه قرار بگیریم با این حال قطعا خوب است تا حداقل بدانیم که منظور از سررسید وزیری چیست؟

 مزایای استفاده از سررسید وزیری

باتوجه به تنوع زیاد انواع سررسید در عصر حال، سررسید وزیری را میتوان یکی از پر استفاده ترین و پر فروش ترین انواع سررسید دانست. یکی از دلایلی که به این نوع از سررسید علاقه و توجه زیادی نشان داده شده است، دارا بودن فضای مناسب و لازم مورد نیاز مصرف کننده است تا بتواند به راحتی مطالب مد نظر خود را در آن یادداشت کند.ابعاد مناسب در یک سررسید بسیار مهم است و سررسید وزیری از ابعاد نسبتا استانداردی در سایز (17*5/23) برخوردار است تا بتواند کاربران زیادی را مجاب کند تا اقدام به  خرید سررسید کنند. البته شاید با رونمایی از انواع دیگر سررسید مانند سررسید اروپایی، کمی از مصرف این محصول کم شده باشد اما هنوز هم میتوان گفت که سالنامه وزیری از پراستفاده ترین محصولات در ادارات و موسسات است. به سایز سررسید وزیری، قطع وزیری هم می گویند. قطع وزیری در تولید سررسید و همچنین تولید کتب نفیس کاربرد دارد.

انواع جلد سررسید وزیری

 • جلد سررسید وزیری به روش های مختلف و در جنس های مختلفی تولید می شود که عبارت است از جلد های گالینگور، چرمی، سلفونی و ترمو.
 • سررسید وزیری جلد نرم: این نوع از سررسید، مورد پسند بخش خاصی از مشتریان است. چرا که در جلد نرم از یک لایه پلاستیکی با میکرون مشخص استفاده می شود و رویه ی آن از ترمو یا چرم و لمینت است و اکثرا در پروژه های تبلیغاتی مورد استفاده قرار میگیرند.

 سررسید وزیری یک روزه چیست

 سررسید وزیری یک روزه چیست

در سررسید وزیری یک روزه، میتوان به تعداد تمام 365 روز سال، یک صفحه در اختیار داشت یعنی هر روز از سال، یک صفحه را به خود اختصاص می دهد. شایان ذکر است که در این نوع از سررسید ها اغلب پنج شنبه و جمعه با یکدیگر قرار میگیرند که بر حسب سلیقه می توانند جدا از یک دیگر هم قرار بگیرند. در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که تصمیم نهایی این موضوع، تا حدی به سلیقه ی خود سفارش دهنده بستگی دارد.

لیست انواع سررسید در ایران

 • سررسید رحلی: سررسید رحلی که به سررسید مدیران معروف است معمولا ازانواع دیگر سال نامه ها بزرگ تر است و به علت داشتن ظاهر لوکس تر و قیمت بیش تری که دارد هر شخصی از این محصول به صورت عمومی استفاده نمی کند.
 • سررسید رقعی: این نوع از سررسید را در دست همگان میتوان دید و علت آن وزن نسبتا سبکشان و خوش دست بودنشان است که باعث می شود خیلی از افراد به آن رجوع کنند. توصیه می کنیم برای سفارش چاپ سررسید ۱۴۰۳ به این نکات توجه نمایید.
 • سررسید اروپایی:  سبک بودن و خوش دستی هم از ویژگی های بارز این سررسید های زیبا است. البته اگر از این سالنامه ها در اندازه های مختلف مشاهده کردید تعجب نکنید زیرا بعضی از تولید کننده ها اندازه جلد سررسید را به جای اندازه برگه های آن که استاندارد هستند تعبیه میکنند.

انواع صحافی سررسید

 • دوخت: این نوع از صحافی بسیار با کیفیت است، چرا که برگه ها به تفکیک 8، 16 و 32 عددی دوخته می شوند، تا انتهای این سررسید زیبا در کنار دو برگه ضخیم به یک دیگر متصل شوند.
 • سیمی: همانطور که تا به حال مشاهده کرده اید، سررسید با صحافی سیمی دارای استاندارد بیش تری نسبت به دیگر صحافی ها است و یک  فنر از میان آن میگذرد. این فنرها به صورت دوبل و تکی قرار دارند که اگر به دنبال سررسیدی با استحکام بالا هستید، در پی این محصول با فنر دوبل باشید.
 • کلاسوری: این دفتر هم مانند سررسید سیمی حاوی برگه های پانچ شده است وبرگه های آن به کمک حلقه هایی به صورت کلاسور در کنار یک دیگر قرار می گیرند و به صورت محکمی فیکس شده اند.

انواع فرم صحافی

 • صحافی عمودی: این نوع از فرم صحافی را نسبت به دیگر انواع صحافی بیش تر مشاهده می کنیم و معمولا جلد از سمت راست یا چپ سررسید باز می شوند. البته شما می توانید از چپ یا راست بودن سررسید متوجه شوید که فارسی ست یا چاپ آن به صورت میلادی و به زبان انگلیسی صورت گرفته است. سررسید وزیری در فرم عمودی تولید می شود.
 • شایان ذکر است که سررسید هجری شمسی از سمت راست است.
 • صحافی افقی: همانطور که حدس می زنید از سمت بالا صحافی شده اند و باید سمت پایین آن ها را باز کرد و ورق زد. این فرم از صحافی اغلب برای تقویم رومیزی و تقویم دیواری مورد استفاده قرار گرفته می شود که از ظاهری بسیار زیبا و با اصالت برخوردار هستند.

سررسید گاموت رنگین تر از همیشه

سالنامه گاموت با سال ها تجربه این افتخار را دارد تا با تولید و چاپ تقویم ۱۴۰۱ و یکی از تولید کنندگان بزرگ سررسید تهران باشد که از سراسر ایران و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس به او رجوع می کنند. برای تخمین قیمت سررسید 1403 کلیک نمایید. در بخش سررسید هم می توانید تنوع سرشار سالنامه وزیری با قطع استاندارد را مشاهده و انتخاب نمایید.

مطالب مرتبط

برندینگ شرکت با یک سررسید ارزان

چاپ سررسید ۱۴۰۳ برای تبلیغات

چاپ سررسید چقدر زمان نیاز دارد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
مپنا
اسنوا
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232