همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

سررسید چیست؟

آموزش

سررسید یا سالنامه دفتر یا کتابی است دست‌نویس یا چاپ‌شده که در مورد رویدادهای اتفاق‌افتاده در یک سال اطلاعاتی می‌دهد. سالنامه‌ها ممکن است موضوعات مختلفی از جمله اقتصادی، سیاسی، یا اجتماعی را پوشش دهند یا تنها به یک موضوع بپردازند.

سررسید چیست؟

کلمه سررسید از آن دسته کلماتی است که از دوران کودکی و روزهای مدرسه آن را شنیده‌ایم. با این حال این ابزار در تمام طول زندگی انسان کاربردی بوده و سن و سال نمی‌شناسد! اگر بخواهیم سررسید را به صورت کوتاه و در یک جمله معرفی کنیم، بهتر است به دفتر یادداشتی با روزهای تقویم، تعدادی صفحات کاربردی و تجربه‌ای متفاوت با دفترهای عادی اشاره کنیم. با این حال بسیاری از افراد از ویژگی‌های مهم سررسید غافل هستند و آشنایی کاملی با مزایای استفاده از این ابزار اداری ندارند. در ادامه مطلب سررسید چیست؟ با ما همراه باشید.

سررسید؛ دفتر یادداشت تاریخ دار کارآمد

در جواب این سوال که دفتر سررسید چیست؟ سررسید یا سالنامه دفتر یا کتابی است دست‌نویس یا چاپ‌شده که در مورد رویدادهای اتفاق‌افتاده در یک سال اطلاعاتی می‌دهد. سالنامه‌ها ممکن است موضوعات مختلفی از جمله اقتصادی، سیاسی، یا اجتماعی را پوشش دهند یا تنها به یک موضوع بپردازند. سررسید 1404 می‌تواند شامل فهرست مناسبت‌هایی تقویم باشد که بنا به تصمیماتی اتخاذ شده‌اند تا یاد و خاطرهٔ حوادث، اتفاقات، یا انسان‌های نام‌آور را زنده نگه دارند. نوشتن سالنامه می‌تواند در مواردی چون حقوقی، بازرگانی، انبارداری یا تولیدی جنبهٔ قانونی داشته باشد. سالنامه از ترکیب دو کلمه «سال» و «نامه» تشکیل شده و شاید به این دلیل باشد که سالنامه، مجموعه‌ای از نامه‌هایی است که فرد برای سال می‌نویسد یا برعکس. یعنی سال (گذر زمان)، و صاحب سالنامه، نامه‌نگاری‌هایی با یکدیگر ترتیب می‌دهند و به همین دلیل است که برای برخی از مردم، سالنامه یک وسیله کاملاً شخصی محسوب می‌شود.

سررسید چیست و چرا باید از سررسید استفاده کنیم؟

انواع سررسید

سررسید، سالنامه‌های مختلفی در سال‌های اخیر به چاپ رسیده‌اند که از آن میان، «سالنامهٔ هنرمندان»، «سالنامهٔ تئاتر» و «سالنامهٔ جاودانه‌های ایران» را می‌توان نام برد. سالنامه می‌تواند تقویم نیز باشد یا تقویمی در بطن خود داشته باشد.

ابعاد و سایز سررسید

سالنامه و سررسید هر اندازه می‌تواند بزرگ یا کوچک باشد. اندازه‌های معمولِ سررسید یا سالنامه تبلیغاتی، تقریباً مانند قطع کتاب، عبارتند از:

  • سالنامه وزیری
  • سالنامه اروپایی
  •  سالنامه سلطانی
  • سالنامه رحلی
  •  سالنامه رقعی
  •  سالنامه پالتویی
  •  سالنامه خشتی
  •  سالنامه جیبی
  • سالنامه ارگانایزر

چرا سررسید اختصاصی؟

یکی از وظایف ذاتی مدیران هر سازمانی تهیه بهترین و کاراترین محصولات با کمترین هزینه (به شرط کیفیت) برای سازمان مطبوع خود است. اگر سازمان شما برای هدیه سال نو حداقل ۱۰۰۰ جلد سررسید خرید می‌کند، بهترین گزینه سفارش سررسید اختصاصی است. اگر تیراژ سفارش شما کمتر از ۱۰۰۰ جلد است می‌توانید با مطالعه مقاله شخصی‌سازی سررسید اقدام به خرید سررسید نمائید. مهمترین مزیت سفارش سررسید اختصاصی قیمت مناسب‌تر و ارزانتر آن در مقایسه با محصولات مشابه است. قیمت سررسید اختصاصی ارزان‌تر از سررسید عمومی می‌باشد؛ این موضوع می‌تواند در خرید تقویم رومیزی هم صدق کند.

سررسید خشتی

سررسید خشتی به قطع سررسید اطلاق می‌شود. قطع به اندازه درازا و پهنای کتاب می‌گویند. از قدیمی‌ترین نوع قطع‌های کتاب، قطع خشتی است که به صورت مربع می‌باشد. سایز متداول در این نوع سررسید ۱۹×۱۹ یا ۲۳×۲۳ می‌باشد. سر رسید خشتی نسبت به سایر سررسیدها به دلیل سایز، گرانتر بوده و کمتر مورد استقبال قرار می‌گیرد. برای چاپ سررسید خشتی در هر فرم چاپی ۱۲ صفحه جا می‌شود. در صورتی که برای سررسیدهای اروپایی، وزیری و رقعی ۱۶ صفحه در فرم جا شده و برای قطع پالتویی نیز ۳۲ صفحه جا می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232