همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

نحوه شکل گیری روز ولنتاین و رسوم آن

مناسبت‌ها

در زندگی روزمره و گذشت روز های متوالی، ما می توانیم به روش های مختلفی علاقه ی خود را به افرادی که در زندگی ما از ارزش خاصی برخوردار هستند ابراز کنیم. اما در طول یک سالی که ما پشت سر می گذاریم، روز هایی وجود دارند که به نوعی برای ابراز علاقه نام گذاری شده اند و بهترین فرصت است تا ما بتوانیم علاقه ی خود را به عزیزانمان ابراز کنیم.

نحوه ی شکل گیری روز ولنتاین و رسوم آن

روز ولنتاین چیست و چرا این روز را جشن می گیرند؟

در زندگی روزمره و گذشت روز‌های متوالی، ما می‌توانیم به روش‌های مختلفی علاقه خود را به افرادی که در زندگی ما از ارزش خاصی برخوردار هستند ابراز کنیم. اما در طول یک سالی که ما پشت سر می‌گذاریم، روزهایی در دفتر سالنامه وجود دارند که به نوعی برای ابراز علاقه نام گذاری شده اند و بهترین فرصت است تا ما بتوانیم علاقه ی خود را به عزیزانمان ابراز کنیم.

تاریخچه اولیه روز ولنتاین؛ چرا ولنتاین مشهور است؟

روز ولنتاین به نام سنت ولنتاین، درباره ی یک کشیش کاتولیک است که در قرن سوم در رم زندگی می‌کرد و نام ولنتاین به همین علت نام گذاری شده است. داستان‌های زیادی در مورد سنت ولنتاین وجود دارد و با گذشت زمان این داستان‌ها به افسانه ای تبدیل شدند که امروزه آن‌ها را مانند جشن‌های تاریخی ایران در سررسید 1403 می‌شناسیم و تا حدودی آشنایی داریم. در زمان زندگی ولنتاین، بسیاری از رومیان در حال گرویدن به مسیحیت بودند، اما امپراطور کلودیوس دوم یک بت پرست بود و قوانین سخت گیرانه ای در مورد آنچه مسیحیان مجاز به انجام آن  بودند وضع کرد

کلودیوس معتقد بود که سربازان رومی باید کاملاً وقف روم باشند و به همین دلیل قانونی را تصویب کرد که مانع از ازدواج آنها شود. سنت ولنتاین شروع به ازدواج با این سربازان در مراسم مخفیانه مسیحی کرد و این آغاز شهرت او برای اعتقاد به اهمیت عشق بود به حدی که مانند جشن کریسمس بر سر زبان‌ها افتاده بود. سرانجام ولنتاین به خاطر جنایاتش علیه کلودیوس کشف شد و به زندان افتاد. زمانی که ولنتاین در زندان بود، از زندانیان دیگر و همچنین دختر نابینای زندانبانش مراقبت می‌کرد. افسانه ها حاکی از آن است که ولنتاین نابینایی دختر را درمان کرد و آخرین اقدام او قبل از اعدام این بود که برای او یک پیام عاشقانه با امضای “از ولنتاین تو” بنویسد. ولنتاین در 14 فوریه سال 270 اعدام شد.

روز ولنتاین؛ آداب و رسوم

روز ولنتاین چگونه شکل گرفت؟

بیش از 200 سال بعد بود که 14 فوریه روز سنت ولنتاین اعلام شد. در این زمان رم مسیحی شده بود و کلیسای کاتولیک مصمم بود که هرگونه بت پرستی باقی مانده را از بین ببرد. یک مراسم باروری بت پرستی در فوریه هر سال برگزار می‌شد و پاپ این جشنواره را لغو کرد و 14 فوریه را روز ولنتاین مقدس اعلام کرد، بنابراین این روز را در تقویم مقدسین کاتولیک تعیین کرد.

یک شاعر در قرون وسطی اولین کسی بود که سنت ولنتاین را با عشق رمانتیک پیوند داد. این رسم در سراسر اروپا گسترش یافت و داستان‌هایی درباره دادگاه عالی عشق که در آن قاضی‌‌های زن در 14 فوریه طبق تقویم رومیزی خاص هر سال در مورد مسائل مربوط به عشق تصمیم می‌گرفتند، رشد کرد. مورخان بر این باورند که این جلسات در واقع تعدادی گردهمایی‌ بوده است که در آن مردم شعر عاشقانه می‌خواندند و از خداوند طلب صلح، محبت و باروری می‌کردند.

نمادهای روز ولنتاین؛ پینشهادهای ویژه

تمرین ارسال پیام‌های عاشقانه به این شکل توسعه یافت که افرادی کارت‌های ویژه ای را برای ابراز محبت خود ارسال می‌کردند. این کارت‌ها از خلاقیت‌‌های زیبایی برخوردار بودند که توسط فرستنده ساخته و طراحی می‌شد تا نشان دهد که گیرنده چقدر برای او اهمیت دارد و به نوعی عشق و علاقه خود را به او ثابت کند. کارت‌ها نیز مانند هدایای روز سپندارمذگان معمولاً حاوی شعرهای احساسی هستند که زیبایی گیرنده و میزان دوست داشتن آن ها را اعلام می‌کند. کارت‌های روز ولنتاین با تصاویر قلب، گل، توری و روبان تزئین می‌ شدند. این تصاویر هنوز هم امروزه به عنوان نماد عشق استفاده می‌شوند و در سراسر جهان شناخته شده هستند.

نحوه شکل گیری روز ولنتاین و بهترین هدایای ولنتاین

روز ولنتاین در دوران معاصر و ایران به چه صورت است؟

در حالی که روز ولنتاین در اکثر کشورها جشن گرفته می‌شود، فرهنگ‌های مختلف سنت‌های خاص خود را برای این جشنواره ایجاد کرده اند. در برخی از نقاط جهان روز ولنتاین به عنوان روزی برای ابراز عشق بین اعضای خانواده و دوستان به جای زوج‌های عاشقانه برگزار می‌شود. برخی از سنت‌ها شامل گذاشتن آب نبات و هدایایی برای کودکان و برخی دیگر شامل قدردانی بین دوستان است. همانطور که ذکر شد روز ولنتاین به 14 فوریه باز می‌گردد که در تاریخ ما ایرانیان مصادف با 25 بهمن است. در ایران روز ولنتاین معمولاً با عشقی صادقانه همراه است و هر سال میلیون‌ها کارت روز ولنتاین رد و بدل می‌شود.

معمولا یک گل رز قرمز همراه با پیام های عاشقانه برای عزیزان ارسال می‌شود و زوج ها اوقات زیبایی را با یک دیگر می‌گذرانند. بسیاری از زوج ها روز ولنتاین را با شام، پیک نیک یا غذای خانگی خاص جشن می‌گیرند و ست مدیریتی لوکس سال جدید را در این مناسبت به یکدیگر کادو می دهند. بسیاری از رستوران ها تبلیغات شام روز ولنتاین را ارائه می‌دهند و غذا اغلب با نمادهای عشق، مانند قلب و گل ارائه می‌شود. یکی دیگر از فعالیت‌های محبوب روز ولنتاین، پیشنهاد ازدواج است. اغلب این روز را به عنوان بهترین روز برای ابراز عشق و تعهد انتخاب می‌‌کنند.

روز ولنتاین؛ ولتناین چی بخریم؟

برخی از پیشنهادات ازدواج بسیار خلاقانه ارائه می‌شود، مانند هنگامی که به بالای یک کوه صعود می‌کنند، یا ارسال یک پیام در یک بیلبورد و یا حتی در سینما.هر روشی که باشد، پیشنهاد ازدواج در روز ولنتاین معمولا عاشقانه و به یاد ماندنی است. با چیدمان عاشقانه یک میز شام به مناسبت روز ولنتاین، می توان احساس عشق را در خانه لمس کرد. در حال حاضر به نمونه ای از جملات محبت آمیز و سرشار از احساسات عشق و لطافت را برای شما عزیزان قرار می دهیم تا بتوانید از آن‌ها برای افراد مهم و مورد علاقه‌تان استفاده کنید:

 

تقدیم به او که نبود ولی حس بودنش بر من شوق زیستن داد

دلم برای کسی تنگ است که آفتاب صداقت را به میهمانی گلهای باغ می آورد

و گیسوان بلندش را به باد می داد و دست های سپیدش را به آب می بخشید

و شعر های خوشی چون پرنده ها می خواند

ولنتاین مبارک

 

مــن عـاشـق تــو هـسـتـم

عاشق چشمانى که اقیانوسى از آرامش را در خود دارد

عاشق دستانى که خداوند،

نوازش را با الهام از آنها معنا کرده است

و عاشق لبخندى که زیبایى را تمام و کمال به تصویر مى کشد

دوسـتـت مـی دارم

 

امروز روز سپاس گذاری از خداوند است

زیرا که عشق را آفرید تا یادمان باشد کسی هست برای عاشق بودن

تا با تمام وجود به او بگوییم

عشق من روزت مبارک.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232