همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

لت گلاسه در سررسید

آموزش

منظور از لت گلاسه در سررسید، صفحاتی از جنس کاغذ گلاسه است که معمولا به صورت 4 رنگ چاپ شده و به ابتدا، وسط یا انتهای سررسید اضافه می‌گردد.

لت گلاسه در سررسید

منظور از لت گلاسه در سررسید، صفحاتی از جنس کاغذ گلاسه است که معمولا به صورت 4 رنگ چاپ شده و به ابتدا، وسط یا انتهای سررسید اضافه می‌گردد. طرح چاپ شده روی لت گلاسه می‌تواند حاوی اطلاعاتی در مورد شرکت سفارش دهنده سررسید، برندهای ارائه شده توسط وی، معرفی محصولات و یا آگهی‌های جذاب تبلیغاتی گرافیکی باشد. حتی برخی از شرکت‌ها، کلیه محصولات خود را هر ساله بصورت کاتالوگی مختصر چاپ کرده و به سررسید خود اضافه می‌کنند. لت گلاسه فضایی مناسب را برای درج نوشته‌ها، تصاویر و طرح‌ها در اختیار شرکت سفارش دهنده قرار می‌دهد و این مطالب بصورت 4 رنگ به چاپ می رسند. به همین دلیل استفاده از لت گلاسه پتانسیل بسیار بالایی را برای انتقال پیام مورد نظر به مخاطبان در اختیار شرکت قرار می‌دهد.

لت گلاسه تبلیغاتی؛ جذب مشتری با رونمایی از محصولات

علاوه بر کاربرد تبلیغاتی لت گلاسه، برخی از تولیدکنندگان از آن برای تزئین بیشتر سررسیدهای عمومی خود استفاده می‌کنند. مثلا ممکن است تولیدکننده در ابتدای هر فصل سررسید اختصاصی خود، تصویری با مضمون طبیعت در آن فصل را قرار دهد. با این حال، جذابیت این موضوع در سررسید به سلیقه سفارش دهنده بستگی دارد. کاغذ مورد استفاده برای لت گلاسه در سررسیدهای ته دوخت اغلب گلاسه 135 یا 150 گرم است. زیرا در صورت استفاده از کاغذهای سنگین‌تر، دوخت سررسید با مشکل مواجه می‌شود. اما در سررسیدهای فنری می‌توان از گلاسه ضخیم‌تر نیز برای این منظور استفاده کرد.

لت شخصی سازی شده در سررسید

البته با توجه به رواج کاغذ کرم در سال‌های اخیر می‌توان از کاغذ کرم به جای گلاسه در لت انواع سررسید وزیری و … استفاده نمود. طراحی لت نیز حائز اهمیت زیادی است؛ از این رو برای نمایش بهتر هویت بصری برند و زمینه فعالیت، بهتر است از یک طراح حرفه‌ای کمک بگیرید. بدین منظور طراح می‌بایست فواصل برش و محل چسبانده شدن لت را در نظر بگیرد. بهتر است قبل از طراحی لت‌های داخلی سررسید سایز صفحات را از تولیدکننده درخواست نمایید. سالنامه گاموت در بخش دانلود اندازه صفحات سررسید اندازه‌های مختلف طراحی صفحات داخلی و لت گلاسه سررسید را جهت سهولت طراحی در اختیار کاربران گرامی قرار داده است.

تعداد لت گلاسه؛ چند صفحه لت سفارش دهیم؟

تعداد لت گلاسه مورد استفاده، به نیاز سفارش دهنده و حجم مطالب مورد نظر وی بستگی دارد. معمولا تولیدکنندگان به شما پیشنهاد می‌دهند که لت گلاسه را به صورت 1، 2، 4، 6 یا 8 لتی سفارش دهید. زیرا در صورت سفارش 7 لت، نه تنها باید هزینه چاپ 8 را بپردازید، بلکه اضافه کردن آن به سررسید نیز عملا ممکن نخواهد بود. اضافه کردن بیشتر از 8 لت نیز به ضخیم شدن سررسید منجر می‌گردد؛ با این حال اگر سفارش دهنده تمایل داشته باشد بیشتر از این تعداد لت را به سررسید خود اضافه کند، از لحاظ اجرایی محدودیت چندانی برای این موضوع وجود ندارد. استفاده از 8 صفحه لت برای سررسید گزینه مناسبی است زیرا میزان فضای کافی برای معرفی کسب و کار شما در آن وجود دارد و می توانید محصولات را در 8 صفحه لت به نمایش بگذارید. از طرفی 8 صفحه لت وزن سررسید را بالا نمی‌برد و استاندارد است.

اضافه کردن لت گلاسه به سررسید

در سررسید های فنری، لت گلاسه نیز مانند کاغذ تحریر سررسید، ابتدا پانچ شده و سپس توسط فنر به سایر صفحات متصل می‌شود. در سررسید های دارای صحافی ته دوخت، نحوه اضافه کردن صفحات گلاسه به تعداد سفارش شما و تا حدودی به شرایط و تجهیزات تولیدکننده بستگی دارد. اما قاعده مرسوم این است که در سفارشات تعداد پایین، لت‌های گلاسه از طریق چسب به سررسید از پیش تولید شده اضافه می‌شود. اما در سفارشات با تعداد بالا، لت‌های گلاسه در حین فرایند صحافی اضافه شده و همراه با سایر اوراق دوخته و چسبانده می‌شود. بدیهی است که مقاومت لت اضافه دوخته شده در هنگام صحافی بیشتر است.

لت گلاسه سررسید؛ چرا باید سررسید را با لت گلاسه اختصاصی سفارش دهیم؟

کیفیت لت گلاسه سررسید؛ از صحافی تا جنس کاغذ

کیفیت لت گلاسه یکی از معیارهای مهم برای برندها به شمار می‌رود. زیرا در این صفحات، بخشی از محصولات و خدمات برند نمایش داده می‌شود و زیبایی و کیفیت این جزئیات، در روند برندینگ و تبلیغات شما تأثیرگذار خواهد بود. حتی اگر طراحی لت و چیدمان صفحات شما به خوبی انجام شده باشد، در صورت پایین بودن کیفیت لت گلاسه، روند تبلیغاتی با مشکل مواجه خواهد شد. در ادامه به چند مورد از معیارهای اصلی در زمینه کیفیت لت گلاسه سررسید اشاره می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.

  • کیفیت چاپ: کیفیت این اوراق مانند هر محصول چاپی دیگر متأثر از کیفیت چاپ آن است.
  • کیفیت مرکب چاپ: از آنجا که در اغلب موارد سررسید تولیدی، پس از صحافی پرس می‌شود، چنانچه کیفیت مرکب چاپ مورد استفاده مناسب نباشد، رنگ‌های صفحات مجاور با یکدیگر مخلوط شده و ظاهر مناسبی به صفحات سالنامه و سررسید نخواهد داد.
  • کیفیت صحافی: مهم‌ترین بخش تولید یک سررسید صحافی آن است. چنانچه صحافی یا لت چسبانی سررسید به درستی صورت نگیرد، احتمال جدا شدن لت‌ها در هنگام استفاده سررسید وجود دارد. استفاده از صحافی اتوماتیک، قیمت بالاتری نسبت به صحافی نیمه اتوماتیک و دستی دارد؛ با این حال تولید کنندگان معتبر برای اینکه سررسید با کیفیت بالا تولید شود، از صحافی اتوماتیک استفاده می‌کنند. در صحافی اتوماتیک کلیه مراحل دوخت، ترتیب، آستر چسبانی، جلد چسبانی و حتی جلد سازی سررسید به صورت اتوماتیک انجام می‌گیرد.

استفاده از سایر کاغذها به جای گلاسه به عنوان لت سررسید

بسیاری از مشتریان ما بر این باورند که استفاده از لت رنگی گلاسه در ابتدای سررسیدی که دارای کاغذ تحریر است، یک ناهمگونی ایجاد می‌کند. برای رفع این مشکل ما 2 روش به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم.

1- استفاده از لت با کاغذ کارتی

در حقیقت به جای چاپ محتوای لت تبلیغاتی سررسید بر روی کاغذ گلاسه، آن را بر روی کاغذ کارتی چاپ می‌کنند. کاغذ کارتی نیز مدل‌های مختلفی دارد که بر حسب گرماژ دسته بندی می‌شوند که معمول‌ترین کاغذ کارتی قابل استفاده در سررسید شامل گرماژ های 140 گرم ، 160 گرم و 180 گرم می‌باشد.

2- استفاده از کاغذ همجنس کاغذهای داخلی سررسید

برای یکدستی و همگونی کامل یک سالنامه می‌توان از جنس همان کاغذهای داخلی سررسید استفاده نمود. به عنوان مثال اگر سررسیدی با کاغذ 70 گرم تحریر کرم مد نظرتان هست می‌توان از همین کاغذ به عنوان کاغذ لت تبلیغاتی نیز استفاده نمود.

لت گلاسه به کار رفته در تولید سالنامه

 نمونه لت سررسید؛ چه لتی مناسب کسب و کار شما است؟

یکی از دغدغه‌های مدیران ادارات و صاحبان کسب و کار انتخاب محتوای مناسب برای لت سررسید می‌باشد. در واقع محتوای لت سالنامه همان قسمت جذاب یک سررسید است که وظیفه بازاریابی را به عهده دارد. پس هرچه این بخش زیباتر و چشم نوازتر باشد، بهتر می‌تواند قوه بصری بیننده را تحریک کند و شما را به هدفتان نزدیک‌تر کند. اما سوال اینجاست که از چه محتوایی برای لت سررسید استفاده کنیم؟ خب جواب این سوال تا حد خیلی زیادی به نوع کسب و کار شما بستگی دارد.

ابتدا بهتر است به تعداد صفحات خود دقتی ویژه داشته باشید. زیرا اگر قصد چاپ کاتالوگ محصولات خود در صفحات لت سررسید مد نظر شما است، بهتر است جزئیات به صورت کامل رونمایی شود. از طرفی نوع طراحی و چیدمان صفحات لت شما بسیار مهم است زیرا اگر از یک چیدمان جذاب استفاده کنید، مشتریان بیشتری با ورق زدن صفحات لت مجذوب محصولات شما شده و شانس خود را برای فروش بیشتر می کنید. با این حال باید به نوع کسب و کار خود نیز توجه کنید؛ در ادامه مهم‌ترین نکات برای محتوای لت سررسید را به شما معرفی می کنیم.

ارائه محصولات

شما می‌توانید کاتالوگی از محصولات خود را به عنوان لت گلاسه سررسید انتخاب کنید. فقط در این صورت حتما توجه داشته باشید که حتما تصاویر شما با کیفیت باشد و از طراحی مینیمال و چشم نوازی بهره ببرید تا چشم مخاطب را به محصولاتتان مجذوب کند. در واقع با این کار رسالت یک سررسید تبلیغاتی انجام شده است. دقت فرمایید که از طراحی‌های شلوغ و محتوای سردرگم کننده بپرهیزید چرا که چشم مخاطب شما را خسته کرده و به زودی از شما عبور خواهد کرد و پروژه بازاریابی شما ناموفق می‌شود.

 ارائه خدمات

شاید شما تولیدکننده یک محصول نیستید و خدماتی مانند مشاوره، آموزش، نگهداری و … را انجام می‌دهید. به هیچ وجه نگران نباشید چرا که می‌توانید به راحتی با یک طراحی زیبا و حتی استفاده از تصاویر با کیفیت موجود در اینترنت، خدمات خود را به صورت کامل ارائه دهید. برای مثال اگر خدمات شما آموزشی هستند، می‌توانید انواع خدمات آموزشی را در قالب یک کاتالوگ آموزشی قرار دهید. حسن این نوع محتوا استفاده از متن زیاد و طراحی منحصربه‌فرد است.

ارائه دستاوردها

عموما سازمان‌ها و ادارات دولتی برای طراحی لت سررسیدی که قصد سفارش آن را دارند از دستاوردهای یکسالی که گذشت بهره می‌گیرند. برای مثال ارائه سمینارها، کسب تندیس‌ها و یا هر دستاورد دیگری را در کنار طراحی رسمی و مینیمال استفاده می‌کنند. این 3 نوع محتوایی که در بالا ذکر شد تنها بخشی از محتوای لت تبلیغاتی سررسید می‌باشد که در بیشتر سررسیدها دیده شده است، ولی کماکان شما می‌توانید هر محتوایی را در لت سررسید درج کنید. فقط به این موضوع دقت کافی را داشته باشید که طراحی در لت امر خیلی مهمی است چرا که بخش بازاریابی سررسیدی که قصد سفارش آن را دارید به این بخش مربوط است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
agah
مپنا
اسنوا
can
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232