همه محصولات سررسـید تقویم رومیزی ست مدیریتی لیست قیمت‌ها لیست قیمت دانلود کاتالوگ کاتالوگ
0 درخواست نمونه

لت گلاسه در سررسید

آموزش

تعداد لت گلاسه مورد استفاده به نیاز سفارش دهنده و حجم مطالب مورد نظر وی بستگی دارد. معمولا تولید کنندگان به شما پیشنهاد می دهند که لت گلاسه را به صورت 1، 2، 4، 6 یا 8 لتی سفارش دهید. زیرا در صورت سفارش مثلا 7 لت، نه تنها باید هزینه چاپ 8 را بپردازید، بلکه اضافه کردن آن به سررسید نیز عملا ممکن نخواهد بود. اضافه کردن بیشتر از 8 لت نیز به ضخیم شدن سررسید منجر می شود، با این حال اگر سفارش دهنده تمایل داشته باشد بیشتر از این تعداد لت را به سررسید خود اضافه کند، از لحاظ اجرایی محدودیت چندانی برای این موضوع وجود ندارد. استفاده از 8 صفحه لت جهت سررسید بهتر است که هم بتواند حاوی نکات لازم سفارش دهنده سررسید باشد و هم در عملیات صحافی مشکلی پیش نیاید.

لت گلاسه در سررسید

منظور از لت گلاسه در سررسید ، صفحاتی از جنس کاغذ گلاسه است که معمولا به صورت 4 رنگ چاپ شده و به ابتدا، وسط یا انتهای سررسید اضافه می شود. طرح چاپ شده روی لت گلاسه می تواند حاوی اطلاعاتی در مورد شرکت سفارش دهنده سررسید، برند های ارائه شده توسط وی، معرفی محصولات، و یا آگهی های جذاب تبلیغاتی گرافیکی باشد. حتی برخی از شرکت ها، کلیه محصولات خود را هر ساله بصورت کاتالوگی مختصر چاپ کرده و به سررسید خود اضافه می کنند. از آن جهت که لت گلاسه فضایی مناسب را برای درج نوشته ها، تصاویر و طرح ها در اختیار شرکت سفارش دهنده قرار می دهد و این مطالب بصورت 4 رنگ چاپ می شوند، استفاده از لت گلاسه پتانسیل بسیار بالایی را برای انتقال پیام مورد نظر به مخاطبان در اختیار شرکت قرار می دهد.

علاوه بر کاربرد تبلیغاتی لت گلاسه، برخی از تولید کنندگان از آن برای تزئین بیشتر سررسیدهای عمومی خود استفاده می کنند. مثلا ممکن است تولید کننده در ابتدای هر فصل سررسید خود، تصویری با مضمون طبیعت در آن فصل را قرار دهد. با این حال، جذابیت این موضوع در سررسید به سلیقه سفارش دهنده بستگی دارد. کاغذ مورد استفاده برای لت گلاسه در سررسید های ته دوخت اغلب گلاسه 135 یا 150 گرم است. زیرا در صورت استفاده از کاغذهای سنگین تر، دوخت سررسید با مشکل مواجه می شود. اما در سررسید های فنری می توان از گلاسه ضخیم تر نیز برای این منظور استفاده کرد.

لت گلاسه در سررسید

البته با توجه به رواج کاغذ کرم در سالهای اخیر می توان از کاغذ کرم به جای گلاسه در لت سررسید استفاده نمود. طراحی لت نیز دارای اهمیت زیادی است . بدین منظور طراح می بایست فواصل برش و محل چسبانده شدن لت را در نظر بگیرد . بهتر است قبل از طراحی لت های داخلی سررسید سایز صفحات را از تولید کننده درخواست نمایید. سالنامه گاموت در بخش دانلود اندازه صفحات سررسید اندازه های مختلف طراحی صفحات داخلی و لت گلاسه سررسید را جهت سهولت طراحی در اختیار کاربران گرامی قرار داده است.

تعداد لت گلاسه

تعداد لت گلاسه مورد استفاده به نیاز سفارش دهنده و حجم مطالب مورد نظر وی بستگی دارد. معمولا تولید کنندگان به شما پیشنهاد می دهند که لت گلاسه را به صورت 1، 2، 4، 6 یا 8 لتی سفارش دهید. زیرا در صورت سفارش مثلا 7 لت، نه تنها باید هزینه چاپ 8 را بپردازید، بلکه اضافه کردن آن به سررسید نیز عملا ممکن نخواهد بود. اضافه کردن بیشتر از 8 لت نیز به ضخیم شدن سررسید منجر می شود، با این حال اگر سفارش دهنده تمایل داشته باشد بیشتر از این تعداد لت را به سررسید خود اضافه کند، از لحاظ اجرایی محدودیت چندانی برای این موضوع وجود ندارد. استفاده از 8 صفحه لت جهت سررسید بهتر است که هم بتواند حاوی نکات لازم سفارش دهنده سررسید باشد و هم در عملیات صحافی مشکلی پیش نیاید.

اضافه کردن لت گلاسه به سررسید

در سررسید های فنری لت گلاسه نیز مانند سایر اوراق تحریر ابتدا پانچ شده و سپس توسط فنر به سایر صفحات متصل می شود. در سررسید های ته دوخت، نحوه اضافه کردن صفحات گلاسه به تعداد سفارش شما و تا حدودی به شرایط و تجهیزات تولید کننده بستگی دارد. اما قاعده مرسوم این است که در سفارشات تعداد پایین، لت های گلاسه از طریق چسب به سررسید از پیش تولید شده اضافه می شود. اما در سفارشات با تعداد بالا، لت های گلاسه در حین فرایند صحافی اضافه شده و همراه با سایر اوراق دوخته و چسبانده می شود. بدیهی است که مقاومت لت اضافه دوخته شده در هنگام صحافی بیشتر است.

کیفیت لت گلاسه سررسید

کیفیت لت گلاسه سررسید به عوامل زیر بستگی دارد

  • کیفیت چاپ : کیفیت این اوراق مانند هر محصول چاپی دیگر متاثر از کیفیت چاپ آن است.
  • کیفیت مرکب چاپ : از آنجا که در اغلب موارد سررسید تولیدی پس از صحافی پرس می شود، چنانچه کیفیت مرکب چاپ مورد استفاده مناسب نباشد، رنگهای صفحات مجاور با یکدیگر مخلوط شده و ظاهر مناسبی به صفحات سالنامه و سرررسید نخواهد داد.
  • کیفیت صحافی : مهمترین بخش تولید یک سررسید صحافی آن است. چنانچه صحافی یا لت چسبانی سررسیدبه درستی صورت نگیرد، احتمال جدا شدن لت ها در هنگام استفاده سررسید وجود دارد. استفاده از صحافی اتوماتیک با اینکه قیمت بالاتری نسبت به صحافی نیمه اتوماتیک و دستی دارد ولی تولید کنندگان معتبر برای اینکه سررسید با کیفیت بالا تولید شود از صحافی اتوماتیک استفاده می کنند. در صحافی اتوماتیک کلیه مراحل دوخت ، ترتیب، آستر چسبانی، جلد چسبانی و حتی جلد سازی سررسید به صورت اتوماتیک انجام می گیرد.

استفاده از سایر کاغذها به جای گلاسه به عنوان لت سررسید

بسیاری از مشتریان ما بر این باورند که استفاده از لت رنگی گلاسه در ابتدای سررسیدی که از تعداد زیادی برگه های تحریر تشکیل شده است یک ناهمگونی ایجاد می کند. برای رفع این مشکل ما 2 روش به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم

استفاده از لت با کاغذ کارتی

در حقیقت به جای چاپ محتوای لت تبلیغاتی سررسید بر روی کاغذ گلاسه، آن را بر روی کاغذ کارتی چاپ می کنند. کاغذ کارتی نیز مدل های مختلفی دارد که بر حسب گرماژ دسته بندی می شوند که معمولترین کاغذ کارتی قابل استفاده در سررسید شامل گرماژ های 140 گرم ، 160 گرم و 180 گرم می باشد.

استفاده از کاغذ همجنس کاغذهای داخلی سررسید

برای یکدستی و همگونی کامل یک سالنامه می توان از جنس همان کاغذهای داخلی سررسید استفاده نمود. به عنوان مثال اگر سررسیدی با کاغذ 70 گرم تحریر کرم مد نظرتان هست می توان از همین کاغذ به عنوان کاغذ لت تبلیغاتی نیز استفاده نمود.

استفاده از کاغذ همجنس کاغذهای داخلی سررسید

نمونه لت سررسید

یکی از دغدغه های مدیران ادارات و صاحبان کسب و کار انتخاب محتوای مناسب برای لت سررسید می باشد. در واقع محتوای لت سالنامه همان قسمت جذاب یک سررسید است که وظیفه بازاریابی را به عهده دارد. پس هرچه این بخش زیباتر و چشم نوازتر باشد بهتر می تواند قوه بصری بیننده را تحریک کند و شما را به هدفتان نزدیک تر کند . اما سوال اینجاست که از چه محتوایی برای لت سررسید استفاده کنیم؟ خب جواب این سوال تا حد خیلی زیادی به نوع کسب و کار شما بستگی دارد.

اینکه آیا شما یک سازمان یا ارگان دولتی هستید یا اینکه کارخانه تولید کننده محصولی خاص و یا حتی تیم مشاوره کسب و کارها و … در زیر ما به تعدادی از انواع محتوای متداول برای طراحی لت سررسید اشاره میکنیم، شما می توانید از هریک از این نوع محتوا و یا برای استفاده حداکثری از پتانسیل تبلیغاتی یک سررسید از ترکیبی از آن ها استفاده کنید.

ارائه محصولات

شما می توانید کاتالوگی از محصولات خود را به عنوان لت گلاسه سررسید انتخاب کنید. فقط در این صورت حتما توجه داشته باشید که حتما تصاویر شما با کیفیت باشد و از طراحی مینیمال و چشم نوازی بهره ببرید تا چشم مخاطب را به محصولاتتان مجذوب کند. در واقع با این کار رسالت یک سررسید تبلیغاتی انجام شده است. دقت فرمایید که از طراحی های شلوغ و محتوای سردرگم کننده بپرهیزید چرا که چشم مخاطب شما را خسته کرده و به زودی از شما عبور خواهد کرد و پروژه بازاریابی شما ناموفق می شود.

لت گلاسه در سررسید

 ارائه خدمات

شاید شما تولید کننده یک محصول نیستید و خدماتی مانند مشاوره ، آموزش ، نگهداری و … را انجام می دهید . به هیچ وجه نگران نباشین چرا که می توانید به راحتی با یک طراحی زیبا و حتی استفاده از تصاویر با کیفیت موجود در اینترنت، خدمات خود را به صورت کامل ارائه دهید. حسن این نوع محتوا استفاده از متن زیاد و طراحی منحصربفرد می باشد.

ارائه دستاوردها

عموما سازمان ها و ادارات دولتی برای طراحی لت سررسیدی که قصد سفارش آن را دارند از دستاوردهای یکسالی که گذشت بهره می گیرند. برای مثال ارائه سمینارها، کسب تندیس ها و یا هر دستاورد دیگری را در کنار طراحی رسمی و مینیمال استفاده می کنند. این 3 نوع محتوایی که در بالا ذکر شد تنها بخشی از محتوای لت تبلیغاتی سررسید می باشد که در بیشتر سررسید ها دیده شده است، ولی کماکان شما می توانید هر محتوایی را در لت سررسید درج کنید.فقط به این موضوع دقت کافی را داشته باشید که طراحی در لت امر خیلی مهمی است چرا که بخش بازاریابی سررسیدی که قصد سفارش آن را دارید به این بخش مربوط است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گاموت

مشتریان گاموت

مورد اعتماد برترین برندها هستیم

جهان
بارز
ایران رادیاتور
کویر موتور
بهران
مپنا
اسنوا
مدیا پردازش
میهن
نیلپر
زرفام
021-91004232